Free Chat per Forumer.com - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Free Chat per Forumer.com

Free Chat per Forumer.com

· 15 · 3567

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 03-11-2008, 15:50:15
Po kerkoj një chat free për forumin tim por qe te njohi dhe anetaret e forumit (te bëhet hyrje automatike) si p.sh. chati qe perdor top-channel.Ne fakt e kam gjetur tek tufat por aty duhet bërë download e me pas instaluar por unë nuk i kam aq aftësi për ta bërë një gjë te tillë dhe nuk di dhe nëse realizohet ne një forum free siç e kam unë.
A mund te me ndihmoje dikush?
« Editimi i fundit: 06-11-2008, 12:24:45 nga M A X »

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 03-11-2008, 21:13:05
nuk e kam iden se si mund te ndihmoj por gjithsesi kur ti te krijosh nje faqe chatt 100% ship me dergo linkun do jem aty ne cdo moment ..........

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 04-11-2008, 04:47:03
nuk di dhe nëse realizohet ne një forum free siç e kam unë.

Së pari, nuk na ke thënë se çfarë forumi ke.

Së dyti, nëse forumin e ke me host falas, pyet njëherë ata te hostit, konkretisht:
1) nese eshte teknikisht e mundur qe te instalohet nje program chati (disa hoste e kane modifikuar programin e forumit qe te mos instalosh gjera shtese), dhe
2) edhe nese eshte e mundur, a e kane problem ata qe ti te instalosh chat.

Dihet se programet e chatit mund te krijojne ngarkese te lartë për hostin dhe si rrjedhoje ata mund te ta mbyllin chatin, apo edhe krejt forumin dhe llogarine tënde tek ata.

Gjithashtu, normalisht duhet te kesh qasje me FTP (apo me menyra te tjera) ne hapesiren tende qe te mund te ngarkosh programe ekstra. Per shembull, ne SMF mund te ngarkosh modifikime (mods) dhe pamje (themes) drejtperdrejt nga paneli i administrimit, por nese kjo mundesi eshte e deaktivizuar nga hosti dhe ata nuk te japin akses FTP, si do ta ngarkosh chatin?...

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 04-11-2008, 10:31:39
nuk e kam iden se si mund te ndihmoj por gjithsesi kur ti te krijosh një faqe chatt 100% ship me dërgo linkun do jem aty ne çdo moment ..........


hahahaha, faleminderit marsela :)

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 04-11-2008, 10:40:53
Syrgjyn te falenderoj per interesin e treguar, une kam thene edhe pak me larte se nuk eshte se mar shum vesh nga keto.Per te qene me i sakte nuk kuptoj as nga FTP dhe SMF. Di qe kam pas deshire dhe pasi kam provuar disa lloje forumesh, kam qendruar tek forumer.com. Adresa e forumit tim eshte http://saranda.forumer.com nese deshiron te shikosh cfar forumi eshte. Di qe eshte edhe ne IPB. Per ata te Hostit mendoj se vendosja e nje chati nuk perben problem sepse ata sugjerojne edhe vete neper postimet e tyre por ato nuk kane lidhje me forumin.Nga paneli adminit mund te ndryshohet cdogje sepse eshte i ndertuar ne html dhe tegjitha jane te hapura per ndryshim.(Nuk di se si tju ndihmoj per te kuptuar me teper)

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 04-11-2008, 10:53:06
Nuk di nese ne forum mund te shtosh faqe te vecanta apo mund te vendosesh nje link te lidhur me nje faqe jashte forumit.

Gjithesesi tek adresa e me poshtme do te gjesh mundesine me copy-n-paste te vendosesh dhomen tende te chatit. Nuk e kam provuar.

http://www.parachat.com/basic/get-yours.html

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 04-11-2008, 14:35:51
Rrofsh kokushta, e di ate sepse e kam pare por nuk eshte ajo qe po kerkoj. Gjithsesi flm :)

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#7 ne: 04-11-2008, 15:14:03
Forum dhe chat ne te njejten faqe sme duket ide e mire. Me mire vere  si link.

 • Postime: 27
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 04-11-2008, 23:08:46
Chati me i mire free eshte ky,edhe at ki mundesi te kyqeni edhe nga mirc client

http://www.everywherechat.com/

demo
http://www.albabox.info/chat

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 05-11-2008, 09:36:54
Chati me i mirë free është ky,edhe at ki mundësi te kyqeni edhe nga mirc client

http://www.everywherechat.com/

demo
http://www.albabox.info/chatPo une nuk kerkova thjesht nje chat, gjithsesi faleminderit....... .
reklamat si link do ta vendos edhe une.

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 06-11-2008, 09:58:48
Ajo qe po kerkoj është pak a shumë chati qe perdor top-channel ose balkanweb. E gjeta nga tufat dhe e pak shkarkuar ne pc por nuk mund ta instaloj ne faqen time, si mund te bëhet?
« Editimi i fundit: 06-11-2008, 12:18:23 nga M A X »

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 06-11-2008, 12:24:08
Shiko këtu http://www.fmods.com/ se ke modifikime për forume te hostuara nga Forumer.com
Duhet të jesh i rregjistruar qe te lexosh temat!!

Gjeta dhe kete teme te forumi i suportit te Forumer.Com http://fhq.forumer.com/general-chat-area/43205-installing-phpbb-chat-123-flash-chat.html
Por aty behet fjale per nje chat me pagese. Mbase gjen dicka ne ndonje forum warez, nese s'e ke problem.

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 06-11-2008, 15:09:28
Shiko këtu http://www.fmods.com/ se ke modifikime për forume te hostuara nga Forumer.com
Duhet të jesh i rregjistruar qe te lexosh temat!!

Gjeta dhe këtë teme te forumi i suportit te Forumer.Com http://fhq.forumer.com/general-chat-area/43205-installing-phpbb-chat-123-flash-chat.html
Por aty bëhet fjale për një chat me pagese. Mbase gjen diçka ne ndonjë forum warez, nëse s'e ke problem.

Faleminderit M A X,
Nga fmods kam bere shum modifikime ne forumin tim, i kam kontrolluar pothuajse gjithe temat qe flasin per chat room.
Ajo cfar une kerkoj eshte tek http://www.tufat.com/script2.htm E kam shkarkuar edhe ne pc por nuk di si mund ta instaloj ne faqen time.

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 07-11-2008, 14:27:30
Nese se kane bere ata atehere kam frike se nuk behet. Flach Chat nga Tufat kerkon nderhyrje ne DB ne menyre qe ta lidhesh me userbase te anetareve qe ke.
Une do te sugjeroja ta hedhesh diku tjeter skriptin e FlashCHat dhe pastaj lidhe ne forumin aktual thjeshte si link. Sigurisht anetaret e forumit nuk do te jene automatikisht te identifikuar dhe ne chat.

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 18-11-2008, 00:51:56
ajax chat eshte free dhe vizitoret mund te lidhen me emrin dhe fjalekalimin e forumit....


une e kam edhe te perkthyer ne shqip....

http://miklovan.altervista.org/phpbb/AlBaNiA%20cHaT

Temat e fundit