FriendFeed - nje sherbim qe duhet marre per shembull - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

FriendFeed - nje sherbim qe duhet marre per shembull

FriendFeed - nje sherbim qe duhet marre per shembull

· 3 · 797

  • Postime: 28056
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-05-2009, 14:18:24


FriendFeed eshte nje sherbim i krijuar nga ish punonjes se Google qe ka per qellim te krijoje nje porte te pergjithshme, ku mund te hyjne te gjitha te rejat qe ju mund te keni ne sherbime te ndryshme sociale (Facebook, Myspace, Google Talk, Digg etj etj).

Me zhvillimin e dukshem te sherbimeve qe kane qellim paresor lidhjet sociale mes njerezve, nje faqe si FreindFeed duket si shembull shume me vlere per t'u marre ne konsiderate per krijimin e sherbimeve lokale te ngjashme, apo per t'i shtuar faqeve aktuale opsione te ngjashme me ato qe ofron FriendFeed.

http://www.friendfeed.com/
http://www.crunchbase.com/company/friendfeed

  • Postime: 211
  • Karma: +0/-4
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 08-05-2009, 14:47:14
MAX ke shume te drejte kur thua nje shembull i mire, por llogarit investimet qe duhen bere, stafi, programeret, server, etj, etj, pastaj fitimet jane shume te vogla.

Ideja e tyre eshte shume e mire por qe te behet diqka e tille tek shqiptaret, mendoj se eshte shume e veshtire jo ne kuptim per tu realizuar por per ta mirembajtur dhe pasur sukses.

  • Postime: 28056
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 15-05-2009, 08:43:54
MAX ke shume te drejte kur thua nje shembull i mire, por llogarit investimet qe duhen bere, stafi, programeret, server, etj, etj, pastaj fitimet jane shume te vogla.

Ideja e tyre eshte shume e mire por qe te behet diqka e tille tek shqiptaret, mendoj se eshte shume e veshtire jo ne kuptim per tu realizuar por per ta mirembajtur dhe pasur sukses.

Ndoshta ke te drejte, por me kohen gjerat mund te ndryshojne.

Temat e fundit