FTP me e mire? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

FTP me e mire?

FTP me e mire?

· 17 · 1956

 • Postime: 201
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 19-01-2008, 17:55:56
Si mendoni ju kush este proogrami |FTP me i mire?
Ju cilin perdorni?

 • Postime: 318
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 19-01-2008, 18:20:32
SMART FTP perdor une. Eshte free dhe me i mire se ato me pagese.

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 19-01-2008, 20:18:33
Une kam kohe qe perdor CoreFTP Lite Edition (falas) dhe jam i kenaqur dhe nderkohe kam pare dhe disa here perdorur dhe FTP wander ku ketu eshte portabel dhe ska nevoje per instalim.

Dhe mqs permenda portabel, ketu eshte nje liste programesh falas dhe portabel nga adresa Handy programs to put on a USB stick, nje seksioni i vecante te adresa SnapFiles.com ku mund te gjeni programe te ndryshme falas /shareware /trial.

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 20-01-2008, 00:02:22
Une njof nje webmaster shqiptare shum i mire osht ai perdor BulletProof FTP Client for Windows dhe WS_FTP Home keto dyta i perdorke ai te njejen cili do nga keta te dy ishin shum te bukur.

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-01-2008, 01:42:48

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 20-01-2008, 01:42:54
FileZilla perdor une dhe jam i kenaqur. Punen e tij e ben perfekt. Kam pas perdorur me pare edhe CoreFTP; edhe ky po ashtu i mire eshte.

 • Postime: 243
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 20-01-2008, 14:44:47
Vetem une perdorkam CuteFtp ketu

 • Postime: 318
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 20-01-2008, 16:19:40
Ti dhe vellai im :P

 • Postime: 201
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 20-01-2008, 21:15:30
Vetëm unë perdorkam CuteFtp këtu

Edhe une e perdor :D

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 21-01-2008, 13:53:23
Sa i shpejte qenka FileZilla 3  :O Kam perdorur versionin 2 deri para pak ditesh dhe s'eshte i keq, por u habita kur pashe se cfare predhe qenka 3-shi!

Gjithashtu, FZ3 dhe SmartFTP bejne te mundur ndryshimin e lejeve (chmod) ne menyre rekursive, gje qe nuk behet me FZ2.

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 23-01-2008, 23:51:07
Vetëm unë perdorkam CuteFtp këtu

Edhe une e perdor CuteFTP!.

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 08-02-2008, 23:51:09
Filezilla dhe jam shume i kenaqur.

Te tjerat as qe i kam provuar! Po me sa shoh edhe te tjerat po e lavderojne FZ.

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 10-02-2008, 21:28:00
Une perdori 2 FTP Programe WS_FTP Professional SMART FTP.
Jan shum te bukur qe te dyt por une perseri e veqoj Smart-in um pelqen dhe thjesht ben punen si duhet dhe perfekt.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 02-05-2008, 11:32:56
FlashFXP per mua ka qen dhe mbetet me e mira, esht e perkryer nuk me ka be kurr nje gje te keqe.

 • Postime: 23
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 02-05-2008, 15:28:41
une kam perdorur SmartFTP por te them te drejtn nuk me ka pelqyer shume. me dukej pak si e rend dhe vonohet pak me shume se FileZilla qe perdor tani

 • Postime: 40
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 03-05-2008, 06:31:39
FLASH FXP pa asnje dyshimi :p

 • Postime: 32
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 31-05-2008, 01:55:34
vallai me filezilla nuk kam pasur kurr probleme dhe them se eshte e mir por secili ate qe ka provuar dhe ate qe i eshte dukur me mir i pelqen kshu qe...
bye

Temat e fundit