×
Hyrja
Profili

Google blen reCaptcha

Google blen reCaptcha

· 2 · 709

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 17-09-2009, 00:47:35
Sic mund ta dije shumica e webmasterave reCaptcha eshte nje nga sherbimet qe kohet po merr shume zhvillim, sepse ofron mbrojtje te sigurte, e mbeshtetur kjo ne nje teknologji shume te vecante (merr tekste te marra nga libra te ndryshem), e cila mbron nga robotet malinj te internetit, qe kane per mision te infektojne kudo me reklama nga me te ndryshmet.

Pra reCaptcha eshte bere arma me e sigurte kunder Spam-it ne web, e Google nuk vonoi ta shikoje kete sukses te ketij sherbimi dhe sic njoftohet e ka blere ate.
http://recaptcha.net/
http://googleblog.blogspot.com/2009/09/teaching-computers-to-read-google.html

  • Postime: 409
  • Gjinia: Mashkull
VM.
#1 ne: 17-09-2009, 16:21:40
Blerje e mire nga Google pasi qe reCaptcha ofron nje sigruri te mire per faqen tuaj si dhe siq the MAX ofron mbrojtjen nga Spam
 

Google Lens mundeson tani leximin e shkrimit te dores

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 08-05-2020, 22:39:30
nga M A X
Si te nderroj passwordin ne Google?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 01-04-2020, 18:22:22
nga M A X
Si te perdorim Google Docs?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-03-2020, 13:12:38
nga InfoZ
Si ta perdorim Google Earth?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-03-2020, 13:10:46
nga InfoZ
Si ta perdorim Google Maps?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-03-2020, 13:10:01
nga InfoZ