Google blen reCaptcha - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google blen reCaptcha

Google blen reCaptcha

· 2 · 766

  • Postime: 27977
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 17-09-2009, 00:47:35
Sic mund ta dije shumica e webmasterave reCaptcha eshte nje nga sherbimet qe kohet po merr shume zhvillim, sepse ofron mbrojtje te sigurte, e mbeshtetur kjo ne nje teknologji shume te vecante (merr tekste te marra nga libra te ndryshem), e cila mbron nga robotet malinj te internetit, qe kane per mision te infektojne kudo me reklama nga me te ndryshmet.

Pra reCaptcha eshte bere arma me e sigurte kunder Spam-it ne web, e Google nuk vonoi ta shikoje kete sukses te ketij sherbimi dhe sic njoftohet e ka blere ate.
http://recaptcha.net/
http://googleblog.blogspot.com/2009/09/teaching-computers-to-read-google.html

  • Postime: 409
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 17-09-2009, 16:21:40
Blerje e mire nga Google pasi qe reCaptcha ofron nje sigruri te mire per faqen tuaj si dhe siq the MAX ofron mbrojtjen nga Spam

Temat e fundit