Google hyn ne Twitter - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google hyn ne Twitter

Google hyn ne Twitter

· 4 · 633

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

ne: 27-02-2009, 12:39:57

Besoj të gjithë sot kemi dëgjuar pak a shumë se çfarë është Twitter.

Edhe gjigandi Google ka hapur një llogari në Twitter. Ajo është hapur dje edhe për një kohë mjaft të shkurtër ka arritur një numër rekord ndjekësish.

Momentalisht ka mbi 25.000 ndjekës edhe ky numër rritet në çdo moment. Gjithsej gjer tani ka postuar 11 update ku update i parë nuk ka qën gjë tjetër veçse një “kod binar” i përbër nga 1 dhe 0.

Mund të shihni edhe foton lartë për më shumë info.

Per te lexuar me shume shkoni tek burimi i lajmit ku keni edhe linket perkatese.

Lajmi i marre nga: Google hyn ne Twitter | Romeo Lab

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 27-02-2009, 13:07:59

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 27-02-2009, 15:53:02
Ai kodi ne mesazhin e pare do te thote "I'm feeling lucky".

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 27-02-2009, 17:12:31
Ai kodi ne mesazhin e pare do te thote "I'm feeling lucky".


Mund ta provoni vete :)

Shkoni tek http://twitter.com/google

kopjoni mesazhin vetem me "01" dhe vendoseni tek kuti tekst e linkut te pare duke zgjedhur opsionin "binary to text", e me pas klikoni butonin "Convert". :)

Temat e fundit