Google kuqezi më 28 nëntor? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google kuqezi më 28 nëntor?

Google kuqezi më 28 nëntor?

· 7 · 1050

 • Postime: 27104
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-11-2012, 09:06:25
Që në 28 nëntor, faqja e Google-it të hapet me flamurin kuqezi në nder të 100-vjetorit të Pavarësisë. Peticioni i drejtuar kompanisë nga i riu korçar, Klajdi Hëna, duhet të ketë të paktën 50.000 firma.

Nisma e tij online është nënshkruar deri tani nga mbi 44.000 vetë, por edhe nëse pragu i nevojshëm arrihet, gjigandi i kërkimit në internet nuk është i detyruar ta vendosë flamurin shqiptar, pavarësisht se e ka bërë një gjë të ngjashme për disa shtete të tjera.

Por ato nënshkrime nënkuptojne dicka, do të thotë shumë për cdo shqiptar në mbarë globin nëse njëra prej kompanive më të mëdha të internetit në botë do të njihte pavarësinë tonë, sidomos në 100 vjetorin e saj, shkruhet në peticion.

Shqipëria, thuhet aty, është një vend i vogël, por me histori të madhe, cka nënkupton se dhe ky apel kaq i sinqertë meriton të dëgjohet.

“Google Doodle” janë ndryshimet argëtuese, befasuese e ndonjëherë spontane që i bëhen logove të Google-it për të kremtuar festat, përvjetoret apo jetët e artistëve e shkencëtarëve të mëdhenj.

Kërkesat për Doodles janë rritur ndjeshëm vitet e fundit dhe mbi 1.000 prej tyre janë realizuar tashmë. Kompania ka krijuar dhe një ekip që takohet rregullisht për të dhënë ide e për të vendosur cilat evente të vecanta meritojnë të kremtohen me një Doodle.

TCH

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-11-2012, 09:42:36
Ky ketu eshte linku ku duhet te nenshkruash online:

http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Nisma eshte e admirueshme  :) besoj se duhet ti bejme 50.000 firma, duhet ti bejme.
Sapo e nenshkrova 3 here  :D

P.S Jam ne rregull me kete gjetje qe shqiponja eshte bere me copa kostumesh popullore nga te gjitha trevat e Shqiperise ne menyre qe te simbolizoje te gjithe shqiptaret dhe trevat tona.
Por shqiponja ne logon ne fjale nuk duhej te ishte ne profil, dhe duhej te ishte me 2 koka dhe jo me nje duke u nisur nga vete flamuri yne, plus duhej qe te kishte sfond ne ngjyre te kuqe  (mendimi im)

 • Postime: 12771
 • Karma: +31/-8

#2 ne: 22-11-2012, 10:14:17
Që në 28 nëntor, faqja e Google-it të hapet me flamurin kuqezi në nder të 100-vjetorit të Pavarësisë. Peticioni i drejtuar kompanisë nga i riu korçar, Klajdi Hëna, duhet të ketë të paktën 50.000 firma.

Nisma e tij online është nënshkruar deri tani nga mbi 44.000 vetë, por edhe nëse pragu i nevojshëm arrihet, gjigandi i kërkimit në internet nuk është i detyruar ta vendosë flamurin shqiptar, pavarësisht se e ka bërë një gjë të ngjashme për disa shtete të tjera.

Por ato nënshkrime nënkuptojne dicka, do të thotë shumë për cdo shqiptar në mbarë globin nëse njëra prej kompanive më të mëdha të internetit në botë do të njihte pavarësinë tonë, sidomos në 100 vjetorin e saj, shkruhet në peticion.

Shqipëria, thuhet aty, është një vend i vogël, por me histori të madhe, cka nënkupton se dhe ky apel kaq i sinqertë meriton të dëgjohet.

“Google Doodle” janë ndryshimet argëtuese, befasuese e ndonjëherë spontane që i bëhen logove të Google-it për të kremtuar festat, përvjetoret apo jetët e artistëve e shkencëtarëve të mëdhenj.

Kërkesat për Doodles janë rritur ndjeshëm vitet e fundit dhe mbi 1.000 prej tyre janë realizuar tashmë. Kompania ka krijuar dhe një ekip që takohet rregullisht për të dhënë ide e për të vendosur cilat evente të vecanta meritojnë të kremtohen me një Doodle.

TCH


Ide fantastike.....sapo votova!!

 • Postime: 12364
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 22-11-2012, 10:28:45

Ide fantastike.....sapo votova!!

votimi ishte mbyll qe para 5 ditesh mi

 • Postime: 12771
 • Karma: +31/-8

#4 ne: 22-11-2012, 11:34:39
jo mi vazhdonte....kush tha

ca thu ti mi , po edhe Top Channeli dje e dha LOL


Rendesi ka qe Google te kuqeloj....

 • Postime: 12771
 • Karma: +31/-8

#5 ne: 28-11-2012, 07:16:40
dhe ndryshimi u kry
 bravo google

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 28-11-2012, 21:18:09
This is important for me because my best friend is albanian. She really loves her country, and she keeps talking about it the whole time. I think that would be such a good surprise for her, she would feel great :) and I would be happy too because of her. Anyways, I'm not albanian, but I think that Albania deserves to have a doodle for it's Anniversary of Independence. This country has got such a history, and the people there should be proud of it.. Do it for them, make albanians happy :)
Annabelle Fletcher BAD PYRMONT, GERMANY

Peticioni me i pelqyer i marre nga: http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Temat e fundit