Google në 6 minuta - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google në 6 minuta

Google në 6 minuta

· 1 · 756

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 02-12-2011, 15:18:38
Pasi startoi në vitin 1997, Google për një kohë të shkurtër u bë fillimisht një ueb kërkues i njohur, që sot të shëndrohet dominant në sferën e tijë.

Si filloi? Cilat ishin risitë që Google nisi për të pushtuar tregun? Marissa Mayer dhe Ben Gomes nga Google në një video të shkurtër prej 6 minutash, shpjegojnë logjikën e Google-s pas kërkuesit dhe paraqitjen e opsioneve të reja si Google News, Image etj.

Video fokusohet në atë se si Google shikon në “rezultatet univerzale” siç janë fotot, lajmet videot e deri tek “përgjigjet e shpejta” për zbulimin e infomacionеve në rezultatet, para se të hapet lidhja dhe për “të ardhmen e kërkuesit”, ose se si Google do të përdorë Voice Search.Burimi: http://www.itshqip.com/#ixzz1fO37SsxX


The Evolution of Search

Temat e fundit