Google+ Pages - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google+ Pages

Google+ Pages

· 2 · 811

  • Postime: 28193
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-11-2011, 12:03:41
Google+ Pages për biznese

Rrjeti shoqëror i Google, Google+ tani është i gatshëm për biznese. Google+ është rritur, duke pasur tani më shumë se 40 milionë anëtar, por Google e ka ngadalësuar hapjen e këtij rrjeti për biznese dhe brende. Por, Google së fundi e bëri të mundshëm rrjetin Google+ të mundshëm për t’u abonuar nga Google Apps dhe tani përfundimisht ka lëshuar Google+ Pages për biznese dhe brende.
Jo befasisht, Google+ Page i ngjashëm me Facebook Page. Google+ Page ofron një domethënie për biznese që të ofrojnë praninë e vet në rrjetin shoqëror të Google dhe të lidhen me konsumatorë që të shpërndajnë produktet dhe shërbimet e reja, të ofrojnë vlerë shtesë, të mundësojnë përgjigjien ndaj pyetjeve dhe më tepër.

Përdoruesit individualë në Google+ mund të lidhen me ndërmarrjet dhe brendet që ata i pëlqejnë. Ata mund t’ua bëjnë +1 faqeve në Google+ për të shpërndarë tërë rrjetin e tyre shoqëror.

Blogu zyrtar i Google përshkruan Google+ Pages, “Google+ Pages i jep jetë çdogjëje që ne e kemi gjetur në botën reale. Dhe duke i shtuar ata në rrathë, ne mund të krijojmë lidhje që zgjasin me faqe (dhe njerëz) që kanë vlerë më së shumti.”/pcworldalbanian

  • Postime: 28193
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-11-2011, 11:25:30
Nuk mjaftonte FB dhe Twitter, tani duhen hapur faqe dhe per G+ :) Keni fillua nga puna?
Kjo https://plus.google.com/b/103739600599598495203/ eshte e ZY, po akoma s'e kam prek me dore qe ta rregulloj.

Temat e fundit