×
Hyrja
Profili

“Google”, perkthim ne 42 gjuhe

“Google”, perkthim ne 42 gjuhe

· 1 · 5103

  • Postime: 79
  • Gjinia: Mashkull
mirfA Dj
ne: 28-08-2009, 16:32:03
“Google” ka leshuar nje sherbim te perkthimit automatik ne 42 gjuhe per perdoruesit e “Google Docs”.

Pervec gjuheve me te perdorura, opsioni i ri ofron gjuhe me pak te perhapura midis te cilave edhe shqipja dhe te jep mundesine te perktheje fraza jo shume te veshtira.

“Perkthimet nuk jane perfekte, por po perpiqemi te perfeksionojme sherbimin”, eshte shprehur nje zedhenes i kompanise. “Google” do te kete nje sherbim perkthimi automatik per “Gmail”-in.

Top-Channel