Google sfidon Facebook - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google sfidon Facebook

Google sfidon Facebook

· 1 · 599

  • Postime: 27104
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-07-2010, 16:01:51
Google ka vendosur të sfidojë Facebook dhe ka filluar të vendosë kontakte me producentët e lojrave on line për t’i dhënë jetë një shërbimi të ri e konkurrues.

Sipas burimeve të cituara nga “Wall Street Journal”, Google ka kontaktuar Playdom, Electronic Arts, Playfish dhe Zynga Game Network, shoqëri tek e cila ajo është bërë aksionere.

Përpjekjet e Google në ambjentin e lojrave tregojnë tentativën e radhës të Mountain View për të tërhequr përdoruesit dhe fitimet që vijnë nga publiciteti on line. TCH

Temat e fundit