Guardia di Finanza mbyll faqet qe trasmetojne ndeshje ne internet !! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Guardia di Finanza mbyll faqet qe trasmetojne ndeshje ne internet !!

Guardia di Finanza mbyll faqet qe trasmetojne ndeshje ne internet !!

· 5 · 873

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

ne: 09-05-2010, 01:41:36
Ne itali ka filluar nje aksion i veretet nga Guardia di Finanza duke mbyllur faqe interneti qe trasmetojne ndeshje ne menyre pirate,gjithashtu ndeshkohen edhe ato site qe i bejne edhe thjeshte embed videove qe trasmetojne ndeshje kane arritur deri aty sa kane sekuestruar edhe pc dhe pajise te tjera trasmetimi, aksioni ka perfshire edhe faqe te cilat jane ne free host.
faqet e mbyllura jane :
http://www.calcion.altervista.org/
http://www.channeltv.altervista.org/

pavarsisht nga adresat kto 2 faqe kan pasur nje numer te larte vizitoresh.

kto jane faqet e para qe me kan sinjalizuar, si mendoni ky aksion eshte i vertet ??

www.livefutboll.net eshte faqia ime mos ndoshta do me vij rradha edhe mua ? .....  :(

 • Postime: 27931
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-05-2010, 01:45:15
Hostoje diku tjeter dhe mos e mbaj ne Itali.

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 09-05-2010, 19:51:05
ajo eshte me normalja,po me vje gjynah te leviz sepse kam te ardhura te mira nga reklamat

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-05-2010, 11:14:57
livefutboll dhe un te keshilloj qe faqen ta levizish ne nje host tjeter, nuk eshte thjesht problemi qe mund te mbyllin faqen por ndiqesh dhe penalisht per kete.
Ketu ne Itali kontrollet ne internet jan te shumta dhe eshte pak e veshtire tju shpetosh nese ne sit ke diqka jo te lejueshme dhe qe merr shum vizita.

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 10-05-2010, 23:23:29
ndonje host qe me keshilloni ??

Temat e fundit