×
Hyrja
Profili

Guardia di Finanza mbyll faqet qe trasmetojne ndeshje ne internet !!

Guardia di Finanza mbyll faqet qe trasmetojne ndeshje ne internet !!

· 5 · 762

  • Postime: 372
livefutboll
ne: 09-05-2010, 01:41:36
Ne itali ka filluar nje aksion i veretet nga Guardia di Finanza duke mbyllur faqe interneti qe trasmetojne ndeshje ne menyre pirate,gjithashtu ndeshkohen edhe ato site qe i bejne edhe thjeshte embed videove qe trasmetojne ndeshje kane arritur deri aty sa kane sekuestruar edhe pc dhe pajise te tjera trasmetimi, aksioni ka perfshire edhe faqe te cilat jane ne free host.
faqet e mbyllura jane :
http://www.calcion.altervista.org/
http://www.channeltv.altervista.org/

pavarsisht nga adresat kto 2 faqe kan pasur nje numer te larte vizitoresh.

kto jane faqet e para qe me kan sinjalizuar, si mendoni ky aksion eshte i vertet ??

www.livefutboll.net eshte faqia ime mos ndoshta do me vij rradha edhe mua ? .....  :(

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 09-05-2010, 01:45:15
Hostoje diku tjeter dhe mos e mbaj ne Itali.

  • Postime: 372
livefutboll
#2 ne: 09-05-2010, 19:51:05
ajo eshte me normalja,po me vje gjynah te leviz sepse kam te ardhura te mira nga reklamat

  • Postime: 556
  • Gjinia: Mashkull
Smiba
#3 ne: 10-05-2010, 11:14:57
livefutboll dhe un te keshilloj qe faqen ta levizish ne nje host tjeter, nuk eshte thjesht problemi qe mund te mbyllin faqen por ndiqesh dhe penalisht per kete.
Ketu ne Itali kontrollet ne internet jan te shumta dhe eshte pak e veshtire tju shpetosh nese ne sit ke diqka jo te lejueshme dhe qe merr shum vizita.

  • Postime: 372
livefutboll
#4 ne: 10-05-2010, 23:23:29
ndonje host qe me keshilloni ??