Hackohet TCH, PERSERI!!! - 2 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hackohet TCH, PERSERI!!!

· 32 · 3553

Hackohet TCH, PERSERI!!!

· 32 · 3553

 • Postime: 114
 • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #25 ne: 24-02-2012, 09:44:11


  Me gjith men e ke ti plako. Un kom punu 3 jav ke Top Channel. Ti rrezik duhet te jesh ai maloku qe desha me ja rras nji grusht.
  #
  Altin, po te hap rruge se ti do jesh nje nga ata qe as 3 jave nuk punojne dot diku. Dhe kujdes me Homofobine lale se ka pasoja te pakthyeshme injorance.

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #26 ne: 24-02-2012, 12:51:47
  AB ne mund te punojme ne WP, por te siguroj se WP eshte shume here me i mire dhe me i sigurt se Cms qe mund te ket TopChannel apo cdo media tjeter shqiptare. Kjo eshte mese normale pasi siper WP punojne dhe e zhvillojne shume programues te afte.


  Me siguri qe webmaster i TCH eshte i zoti dhe se ke dije te mjaftueshme ne php , msql por kjo dije nuk mjafton per sigurine e faqes. Ndoshta shume ketu shtyre nga faktor te ndryshem apo inate personale/partiake mohojne aftesine e webmasterit aty por eshte pjeserisht e drejte te akuzohet ai webmaster.

  Nuk eshte hera e pare qe nderhyjne ne faqe te TCH, dhe sic permende me siper "disa kalamaj" qe gjejne kenaqsi duke prishur dicka. Supozo qe keta te mos ishin kalamaj por te ishin persona te rritur dhe te afte per te hyre neper vrimat qe e theksoj ka shume faqe e TCH.

  Me pelqen qe ruan gjaktftohtesine por mund te argumentosh me fakte dhe jo pergjithesisht duke akuzuar dhe pjesmarresit ne kete forum .

  • Postime: 114
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #27 ne: 24-02-2012, 13:17:47
  AB ne mund te punojme ne WP, por te siguroj se WP eshte shume here me i mire dhe me i sigurt se Cms qe mund te ket TopChannel apo cdo media tjeter shqiptare. Kjo eshte mese normale pasi siper WP punojne dhe e zhvillojne shume programues te afte.


  Me siguri qe webmaster i TCH eshte i zoti dhe se ke dije te mjaftueshme ne php , msql por kjo dije nuk mjafton per sigurine e faqes. Ndoshta shume ketu shtyre nga faktor te ndryshem apo inate personale/partiake mohojne aftesine e webmasterit aty por eshte pjeserisht e drejte te akuzohet ai webmaster.

  Nuk eshte hera e pare qe nderhyjne ne faqe te TCH, dhe sic permende me siper "disa kalamaj" qe gjejne kenaqsi duke prishur dicka. Supozo qe keta te mos ishin kalamaj por te ishin persona te rritur dhe te afte per te hyre neper vrimat qe e theksoj ka shume faqe e TCH.

  Me pelqen qe ruan gjaktftohtesine por mund te argumentosh me fakte dhe jo pergjithesisht duke akuzuar dhe pjesmarresit ne kete forum .

  URL sic (nuk po) e kupton ketu nuk po diskohet ne WP eshte me e mire se CMSte qe perdorin webmasterat shqiptare.
  Po shahet nje njeri i afte nga njerez te painformuar, e po degradon ne komenta nga te paafte e homofobik. Nuk eshte hera e pare qe shoh qe ti e kap personalisht (perndryshe do i kishe kushtuar vemendje dhe shkrimeve me abuzive me siper). Te flm qe me rikujtove pse nuk shkruaj ne kete forum.

  Te rinjte qe vijne ne forum te mesojne dicka, duhet te informohen e jo te lihen te degradojne ne mentalitetin shqiptar: "Shih si e rrahu dhe e poshteroi". Me mire do ishte te mesonin "Shih cfare ka arritur!!!" e te merrnin shembuj pozitiv njerezish punetore.

  E meqe ra fjala, mos u lodh fare te komentosh se nuk kam ndermend te lexoj me ne kete teme. Merru me mire me temen po pate interes real.

  • Postime: 12364
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #28 ne: 24-02-2012, 13:56:11
  Replika juaj ishte teper profesionale AB!! Lum TCH per stafin qe ka!

  Te ishte Tani me siguri sdo paguante kot njerez te tille "profesional" ku ne rastin konkret faqja e kesaj media eshte hackuar 20 here brenda vitit cdo me shume flasin vete faktet!

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #29 ne: 24-02-2012, 14:17:42
  Eshte cudi me ty AB se kap vetem disa fragmete nga shkrimi im...

  1] Te rikujtova se WP eshte shume here me i mire se skripti qe ju perdorni. (pa e ditur se si eshte krijuar)

  2] Te thashe qe eshte i zoti dhe i afte webmasteri por kjo nuk mjafton per sigurine.

  3] Une nuk kam kap aspak personalisht dhe asgje me ty apo me TCH sepse shume pak me intereson media shqiptare dhe partite tuaja te felliqura qe keni ne Shqiperi. Duke ju nisur nga PD qe ka cuar korrupsinin ne kulm, tek Ps qe ka akoma felliqsirat dhe kuadrat e Enverit, dhe me pas tek hajduti Ilir Meta me partine e tij varleshiste.

  4] Me kujton politikanet me pergjigjet qe jep, justifikohen duke akuzuar te tjeret dhe nuk pergjigjen me dicka bindese me argumente.

  5] Meqe pyete per moshen te siguroj se po shijoj 30 vjetorin e jetes time dhe qe kam pa shkelur 14 vjet, ne Shqiperine qe flliqet JU me ndihmen e gjithe partive dhe mediave partiake.

  Dhe tani ik mbushu se qenke shume siperfaqsor, per mua ndac merr pjese ne kete forum ndac jo pak me intereson. Mundohu te ndash argumentin nga akuza...

  • Postime: 168
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #30 ne: 24-02-2012, 15:38:01
  #
  Altin, po te hap rruge se ti do jesh nje nga ata qe as 3 jave nuk punojne dot diku. Dhe kujdes me Homofobine lale se ka pasoja te pakthyeshme injorance.

  Un punoj me shume se 3 jave, por vij i mpire ne pune qe mos degjoj budalliqet tuaja. Se eshte shume e rende kur nji pall nga Kukesi fillo te shpjego Networkun nderkohe qe gjysma e kompjuterave eshte e infektume me spyware.
  « Editimi i fundit: 24-02-2012, 16:00:10 nga Berni »

  • Postime: 28110
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #31 ne: 24-02-2012, 23:39:20
  Me vjen shume keq qe tema eshte degraduar ne komente personale tejet te panevojshme, kur gati asnjeri nga ju nuk e njeh ne te vertete se kush eshte tjetri. Per te ndricuar sado pak kete erresiren e sulmeve personale duhet te them se AB nuk eshte punonjes i TCH dhe as webmaster i faqes online te TCH. Nderhyrja e tij ishte vetem parimore per te sqaruar keto keqkuptimet e sforcuara qe dolen ketu. AB eshte nje nga pionieret internetit shqiptar dhe shume i respektuar nga ata qe e njohin.
  Duke qene se kjo teme tashme eshte infektuar me sharje e ofendime qe bien ndesh me kulturen e debatit dhe mbi te gjitha me rregulloren e ZY, une po i ve kycin, perpara se te degradoje akoma me keq.

  Temat e fundit