Hackohet Top-Channel.TV - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hackohet Top-Channel.TV

Hackohet Top-Channel.TV

· 55 · 4638

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-01-2011, 10:07:47
Mora nje lajm se eshte hackuar faqja e Top-Channel.tv, dhe desha ta dija se sa i vertete eshte ky lajm...!?
Poshte keni edhe linkun.

http://www.top-channel.tv/ind3x.php
« Editimi i fundit: 11-01-2011, 13:00:47 nga M A X »

 • Postime: 27103
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-01-2011, 10:54:23
Te ishte hackuar nuk do punonte fare faqa e TCH, me duket sikur eshte bere vete nga drejtuesit e TCH per te hap panik se ja cfar po na ben Berisha  :D

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-01-2011, 12:58:13
Pse u ka rene trafiku ketyre?

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-01-2011, 13:02:43
Si i dyshimte u dukeka ky akt. Nqs do e kishin hackuar do duhet te kishin rrezuar gjithe faqen. Sic duket vetem kane arritur te hedhin nje file ne serverin  e tyre, se top chanel online punon perfekt.
OSE sic tha dhe Berni keta te topit e kane bere vete qe te paraqiten si viktima te Sali Berishes dhe Tv Klan.

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 11-01-2011, 13:46:46
Paralajmerim per top channel qe me u sjell mire ne te ardhmen.... LOL

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 11-01-2011, 15:12:12
nese do hidhnin nje file ne server ajo mund te ishte index.html dhe sic e dini te gjithe qe index.html hapet me pare se index.php keshtu qe do dilte ai mesazh ne faqe te pare.

Kjo ose eshte loje nga vet ata ose ai qe ka mundur te hyj deri aty ska dashur te bej keq por vetem ka paralajmeruar.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#6 ne: 11-01-2011, 15:50:05
Ne faqen shtypidites.com une kam bere qe te behen kopje te lajmeve te top-channel (normalisht permendet URL e plote e lajmit) dhe rastesisht vura re edhe kete

http://shtypidites.com/9202-albanian-cyber-squad.html

eshte lajmi i kopjuar nga TCH...

P.S: kete lajm un nuk po e fshi nga shtypi, te jete per vertetim :P

edit: lajmi qenka publikuar ne daten 2010-12-28 :)

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 12-01-2011, 01:16:05
E paskan pastruar ate URL ;) Not Found jep tani.

Nje nga faqet me te medha shqiptare e hackuar. Dhe kete s'e kishim pritur.

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 12-01-2011, 01:50:55
Sa do rrosh do nigjosh ---- qenka bere ketu nje lemsh i madh aman keq per te vjedh faqen e top channelit jan  :D :P

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 12-01-2011, 13:21:24
Paralajmerim per top channel qe me u sjell mire ne te ardhmen.... LOL

Kete mendim kam edhe une Epoka X  :D  :P Pavaresisht se eshte paksa ironik...fakti...

Perpos kesaj  ironie do kisha deshire qe fajli qe kane hedhur ne server te kishte qene ../index.php dhe jo ../ind3x.php  :D

Ah te shkretet ne...dhe te shkretet ata...mendojne se i vendosin rregullat sipas deshires se tyre... :engjell:

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 12-01-2011, 15:09:36
Ore tani ta mare veshe une, eshte hackuar apo jo?

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 12-01-2011, 15:30:22
Ore tani ta mare veshe une, eshte hackuar apo jo?

Po pra. Sidomos linku qe ka postuar Joni e verteton kete.

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 12-01-2011, 15:41:03
Aktualisht top-channel.tv nuk me hapet gati fare, ose hapet ngadale dhe jo i plote. Mbase sulme?

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 12-01-2011, 15:50:37
Kete gje po me jepe dhe mua.
Dua te shikoje lajmet dhe po me merzite.
Kujtova se e kam vetem une, por e paske dhe ti  :D
Por mua me vonone dhe ne hapjen e ZY shume here keto dite, kam dashur te pyes por kam pertuar  :)

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 12-01-2011, 20:12:05
Sapo degjova lajmet tek TCH ku thone qe faqja e tyre eshte sulmuar! Praktikisht nuk hapet fare. Dje ne darke rreth ores 00.30 ishte akoma aktive por videoja e Priftit dhe Metes mezi ngarkohej, duhet te kishte shume trafik.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 12-01-2011, 21:43:57
Lol nga momenti i fundit qe kam postuar une faqa nuk po hapet me, e pashe dhe videon e fundit te Ilirit dhe Priftit  dhe faqa eshte down kurse forumi eshte ok,

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 12-01-2011, 22:06:53
Edhe ne PCWorld Albanian u be nje artikull per diskutimin qe po behet ne kete teme.
Shiko ketu: http://goo.gl/zfrqb

 • Postime: 12369
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 12-01-2011, 22:36:47
Mund te ndodhe nga rritja e klikimeve ne ate faqe? Pra jo sulm por thjeshte serveri ngarkohet?

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 12-01-2011, 22:56:16
Ja dhe nje artikull interesant i vitit 2009 qe gjeta Top-Channel eshte sulmuar Ndoshta dhe nga klikimet, por puna eshte se ne forum une kam bere nje pyetje dhe pergjigje nuk kam mare.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 12-01-2011, 22:59:41
Ja dhe nje lajm teper serioze, Top-Channel sulmohet jo vetem nga ana internetit por dhe nga toka degjoni videon e me poshtme.
http://www.youtube-nocookie.com/watch?v=NH7urn-LNoY

 • Postime: 27103
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 12-01-2011, 23:41:19
Ja dhe nje lajm teper serioze, Top-Channel sulmohet jo vetem nga ana internetit por dhe nga toka degjoni videon e me poshtme.
http://www.youtube-nocookie.com/watch?v=NH7urn-LNoY

Kjo ska te bej fare lidhje me temen. Top-Channel po ja ben demin vetes me ato shpifje qe ben.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 12-01-2011, 23:45:32
U stabilizua me ne fund por shikoje qe faq nuk ka freskim nga ora 13:35 qe eshte bere freskimi i fundit. pra asnje lajme deri tani per gjithe kete kohe jashte linje.
 :D

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 13-01-2011, 05:36:07
Ja dhe nje lajm teper serioze, Top-Channel sulmohet jo vetem nga ana internetit por dhe nga toka degjoni videon e me poshtme.
http://www.youtube-nocookie.com/watch?v=NH7urn-LNoY

kjo eshte video e vjeter nuk ka lidhje me kohet e sotshme

 • Postime: 12369
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 13-01-2011, 10:12:04
Kjo ska te bej fare lidhje me temen. Top-Channel po ja ben demin vetes me ato shpifje qe ben.

Mos dil teme ti cun, hajd anej nga politika te diskutojme shpifjet dhe hajdutlliqet e 7%shit :d

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 13-01-2011, 13:50:58
Ja dhe nje artikull interesant i vitit 2009 qe gjeta Top-Channel eshte sulmuar Ndoshta dhe nga klikimet, por puna eshte se ne forum une kam bere nje pyetje dhe pergjigje nuk kam mare.
Poshnja ai lajm qe ke vene ti eshte i vitit x, dhe del komplet jashte teme.

Ja shikojeni se cfare eshte nje media serioze si Top Channel.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=202276&ref=lajme

Temat e fundit