Hackohet Top-Channel.TV - 2 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hackohet Top-Channel.TV

Hackohet Top-Channel.TV

· 55 · 4633

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 13-01-2011, 14:07:03
Mos dil teme ti cun, hajd anej nga politika te diskutojme shpifjet dhe hajdutlliqet e 7%shit :d

Shejtane ne Prill fillon fushata  :D

Poshnja ai lajm qe ke vene ti eshte i vitit x, dhe del komplet jashte teme.

Ja shikojeni se cfare eshte nje media serioze si Top Channel.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=202276&ref=lajme


I Jan qepur keq, e kane lane faqen e pare sa per forme  :P

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#26 ne: 13-01-2011, 19:06:44
Pershendetje,

Mendoj qe ky esht vetem nje manipulim,

Thjesht mund te ngarkoni nje foto ne www.faqja.com/hacked.html

Dhe pastaj tek e njejta dritare e fshini linkun origjinal www.faqja.com/hacked.html dhe vendosni http://top-channel.tv/index.php POR NUK KLIKONI ENTER ose GO!

Pastaj klikoni PrtScrn dhe ruani foton e cila duket sikur te ishte hackuar top-channel.tv

Per vete nuk i besoj fotove te tilla per kete arsye, mund te besoj vetem nese lajmi publikohet nga vet viktima.

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 13-01-2011, 19:51:43
Ne faqen zyrtare te Top Channel ne Facebook ka shkruar
Citim
Top Channel: Pas 12 oresh probleme per shkak te nje sulmi, top-channel.tv eshte rikthyer teresisht funksional. Ju kerkojme ndjese per nderprerjen.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#28 ne: 13-01-2011, 21:10:43
kjo eshte video e vjeter nuk ka lidhje me kohet e sotshme
Une nuk e di fare se nuk kam shkuar fare ne shqiperi po beje vite, por pashe daten janare dhe fillonte me 1 por isha si per ghumesh dhe nuk e vura re vazhdimin  :D

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#29 ne: 13-01-2011, 23:07:03
Pershendetje,

Mendoj qe ky esht vetem nje manipulim,

Thjesht mund te ngarkoni nje foto ne www.faqja.com/hacked.html

Dhe pastaj tek e njejta dritare e fshini linkun origjinal www.faqja.com/hacked.html dhe vendosni http://top-channel.tv/index.php POR NUK KLIKONI ENTER ose GO!

Pastaj klikoni PrtScrn dhe ruani foton e cila duket sikur te ishte hackuar top-channel.tv

Per vete nuk i besoj fotove te tilla per kete arsye, mund te besoj vetem nese lajmi publikohet nga vet viktima.

Ne momentin kur eshte hapur kjo teme dhe disa ore me pas ai link ishte online. Pra ishte live dhe une i bera nje screenshot per ta pasur si prove, sepse vetekuptohesh qe shume shpejt ata do te merrnin masa dhe do ta largonin ate, gje qe dhe ndodhi.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#30 ne: 14-01-2011, 15:15:06
Si i dyshimte u dukeka ky akt. Nqs do e kishin hackuar do duhet te kishin rrezuar gjithe faqen. Sic duket vetem kane arritur te hedhin nje file ne serverin  e tyre, se top chanel online punon perfekt.
OSE sic tha dhe Berni keta te topit e kane bere vete qe te paraqiten si viktima te Sali Berishes dhe Tv Klan.

Pershendetje MAX,

Pasi lexova komentin tend te pare filluan dyshimet edhe tek un, prandaj mendova qe dikush kishte perdorur ate metode qe theksova me lart per te shpekuluar se top-channel.tv ishte vjedhur nga dikush.

Sidoqofte tani qe thua ti se e ke pare me syte e tu skam pse mos ta besoj.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#31 ne: 14-01-2011, 15:39:43
Eh se e ka fajin TCH qe publikoji videon? Faji eshte tek kreu i shtetit. Edhe peshku nga koka qelbet.

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 14-01-2011, 15:43:06
Eh se e ka fajin TCH qe publikoji videon? Faji eshte tek kreu i shtetit. Edhe peshku nga koka qelbet.

Sulmi ka ndodh 2 dite para publikimit te videos e ska te bej fare me ate pune....

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#33 ne: 14-01-2011, 23:22:24
Me duket shume e quditshme qe akoma nuk e larguan ate indexin:

http://top-channel.tv/ind3x.php

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#34 ne: 14-01-2011, 23:58:37
Dje e paten hequr, por tani qenka rivene. Ok tani eshte vertete per te dyshuar qe keta te TCH e vendosin vete ate njoftim per t'u viktimizuar. Nuk mund te jete rastesi qe pikerisht sot po i trumbetojne lajmit se jane kercenuar nga kryeministri dhe tani eshte rishfaqur dhe kjo kartele brenda top-channel.tv qe tregon se i sulmojne.
Tani ose e vendosin vete, ose jane aq injorante sa keta hacker-at kane arritur te futen perseri e te rivendosin ate kartele qe njofton hack-imin.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#35 ne: 15-01-2011, 00:20:50
Mua me vjen cudi...Se asnje media shqiptare deri tani nuk eshte hakeruar nga Hackerat Shqiptare.
Ky grup qe permendet aty, ateher do jete nje dore e ngusht e Doktorit, se nuk ka arsye pse te hakerohet nje faqe...

Ka nje kodeks te pa shkruar te Hacker-ave.Qe cdo njeri duhet te informohet Falas.Kete gje e ben Top Channel ne webfaqen e saj.

Une them qe keta php e ka bere vete Top Channel.
Pasi secili grup, dhe ky duhet te kete ne facebook, nje forum, ose nje adres interneti.

Ky grup qenka kaq i zoti te sulmoje nje server, dhe nuk qenkan te Zote te ken nje webfaqe te tyre?

Kjo me ben te dyshoje...

Gjithesesi... Publiciteti eshte arma e konkurences ;=)

Kalofshi mire.
Gjumashi

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#36 ne: 15-01-2011, 00:43:33
Eshte publikuar diku kjo faqe?

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#37 ne: 15-01-2011, 00:45:44
Eshte publikuar diku kjo faqe?


http://top-channel.tv/ind3x.php

ketu kan ven nje link ketu.  hmmmmm:

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#38 ne: 15-01-2011, 01:05:30
Pyetja ime ishte, nese linku: http://top-channel.tv/ind3x.php eshte reklamuar apo paraqitur si gjurme e aktikt  te sulimit. Ose e thene ndryshe TCH eshte shprehur ose kane paraqitur kete faqe/link per te treguar qe jane bere hack?

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#39 ne: 15-01-2011, 01:10:22
Pyetja ime ishte, nese linku: http://top-channel.tv/ind3x.php eshte reklamuar apo paraqitur si gjurme e aktikt  te sulimit. Ose e thene ndryshe TCH eshte shprehur ose kane paraqitur kete faqe/link per te treguar qe jane bere hack?


Deri tani jo.

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#40 ne: 15-01-2011, 19:40:12
We make the rules, you follow them!


paskan hequr ate Webmaster perpara ksaj fjalie,po te shikoni ne postimin e pare te kesaj teme te screenshot do te shikoni fjaline Webmaster We make the rules, you follow them!

per mendimin tim ky eshte nje budallik qe ben ai webmasteri i tch dhe qe nuk ja vlen ti jepet rendesi duke e diskutuar.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#41 ne: 15-01-2011, 20:49:30
Eh.. i ri eshte, se ne mos gaboje ishte hapur dhe nje teme ketu  qe kerkonin nje webmaster te ri.
Pra dhe une jam dakort me @livefutboll se nuk ja vlen me te diskutohet. Pasi dhe forumi eshte perseri off dhe ne nje pyetje qe une kisha bera aty ndenjti nja 3 dite pa me dhene njeri pergjigje, pra kuptohet qe nuk eshte sulmuar por ndonje loje e te «mencurit» webmaster do te jete ;)

 • Postime: 7086
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#42 ne: 15-01-2011, 21:11:29
Kushedi sa je keni shtuar vizitat Topit  :D

#43 ne: 15-01-2011, 22:12:50
Dhe forumi i Top Channel http://forum.top-channel.tv/ nuk hapet nxjerr nje error : dhe here pas here url e forumit kur e klikoj me ridrejton tek FAQJA E PARE e Top Channel , mos jane dhe kto pjese e post-hackimit?? apo ka kohe forumi qe s`hapet.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#44 ne: 15-01-2011, 22:25:39
Lol i ke lexuar komentet me larte?
Do jete ndonje loje e adminit dha sa per forumin ka kohe qe nuk funksionone ne rregull ka dhe nje teme ketu http://www.zeriyt.com/forumi-i-topchannel-eshte-off-t77748.0.html lexoje.

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#45 ne: 18-01-2011, 10:09:10
E paskan hequr perseri ate file qe njoftonte hack-imin.

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#46 ne: 01-05-2011, 10:10:38
Te une TCH Online ka qe diten e djeshme qe nuk punon. Ndodh vetem te une?

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#47 ne: 01-05-2011, 11:40:06
Te une TCH Online ka qe diten e djeshme qe nuk punon. Ndodh vetem te une?

as mua nuk me ka punuar :)

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#48 ne: 01-05-2011, 13:54:25
Tek mua hapet normalisht, se kam disa dite qe po e vizitoje disa here ne dite dhe nuk me ka krijuar probleme.

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#49 ne: 02-05-2011, 16:01:56
Mua mbreme m'u rihap, por sot perseri nuk hapet.

Temat e fundit