×
Hyrja
Profili

Hakerat kosovarë sulmojnë faqet serbe, urojnë 28 Nëntorin

Hakerat kosovarë sulmojnë faqet serbe, urojnë 28 Nëntorin

· 5 · 1082

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 29-11-2011, 00:32:46
Grupi i njohur i hakerave të Kosovës, “Kosova Hacker’s Security”, sulmoi 3 faqe serbe në internet, ku shkroi një urim për të gjithë shqiptarët, për Ditën e Pavarësisë.

Sipas mediave kosovare, “Kosova Hacker’s Security” sulmoi faqen online të një agjencie lajmesh, të një televizioni serb dhe një portal të njohur të lajmeve, ku shkroi një mesazh urimi dhe vendosi këngë patriotike shqiptare.

Mësohet se webfaqet e sulmuara nga ky grup janë: portali informativ, www.balkanium.org, televizioni serb www.duga.tv dhe agjencia e lajmeve www.istmedia.rs.

(er.nu/koha/BalkanWeb)

  • Postime: 27104
  • Gjinia: Mashkull
Berni
#1 ne: 29-11-2011, 09:03:50
Albanian Hackers Group sulmon me dhjetra faqe greke!

Pavaresia ‘Festohet’ Ne WebFaqet Greke !

Sot Ne 28 Nentor Me Qindra Website Greke Dhe Serbe Jane Mbizoteruar Nga Hakerat Shqiptar !

Grupi AHG (Albanian Hackers Group) Ka Marre Nje Super Sulm Ndaj Grekeve !

Shume Website Zyrtare Si Psh : Shkolla , Ministri , Online Shoping etj jane pirateruar! Ne kete website shkruhej : Happy Indipendence Day (Gezuar Festen E Pavaresisd). Gjithashtu eshte shprehur dhe zemerim ndaj popullit Grek me fjale ofenduese ! Keto sulme u kryen nga 7 antaret e Grupit AHG – Crew Te Cilet Jane :

1 : ^E-X-3-M-E^ H@cKeR

2 : Z3roWizard

3 : BaDBoY-Albania

4 : NeTw0rM

5 : Progammer Condor

6 : The_Ddev1l

7 : KuBBaNeZi

Websitet Jane Keto Me Poshte :

http://www.forchxan.gr/

http://www.electroboard.gr/

http://www.nikolopoulosfarmae.gr/

http://aristeidopoulos.gr/

http://www.ilismind.gr/

http://www.xylia-sa.gr/ http://www.xylia.gr/

http://www.you-pirgos.gr/ http://www.vakis-apartments.gr/ http://www.dltk.gr/ http://designer.glimlag.gr/ http://www.cleanintime.gr/ http://www.forum-icre.gr/ http://www.forumestate.gr/ http://www.you-pirgos.gr/ http://www.vakis-apartments.gr/ http://www.plexiglass-acrylglass.gr/ http://www.ilismind.gr/ http://www.forchxan.gr/ http://www.electroboard.gr/ http://www.nikolopoulosfarmae.gr/ http://aristeidopoulos.gr/ http://www.ilismind.gr/ Hacked By ♥ AHG ♥ ! Happy Birthday Albania !

Marre nga www.thempus.al

  • Postime: 372
livefutboll
#2 ne: 29-11-2011, 11:01:42
Albanian Hackers Group sulmon me dhjetra faqe greke!

Pavaresia ‘Festohet’ Ne WebFaqet Greke !

Sot Ne 28 Nentor Me Qindra Website Greke Dhe Serbe Jane Mbizoteruar Nga Hakerat Shqiptar !

Grupi AHG (Albanian Hackers Group) Ka Marre Nje Super Sulm Ndaj Grekeve !

Shume Website Zyrtare Si Psh : Shkolla , Ministri , Online Shoping etj jane pirateruar! Ne kete website shkruhej : Happy Indipendence Day (Gezuar Festen E Pavaresisd). Gjithashtu eshte shprehur dhe zemerim ndaj popullit Grek me fjale ofenduese ! Keto sulme u kryen nga 7 antaret e Grupit AHG – Crew Te Cilet Jane :

1 : ^E-X-3-M-E^ H@cKeR

2 : Z3roWizard

3 : BaDBoY-Albania

4 : NeTw0rM

5 : Progammer Condor

6 : The_Ddev1l

7 : KuBBaNeZi

Websitet Jane Keto Me Poshte :

http://www.forchxan.gr/

http://www.electroboard.gr/

http://www.nikolopoulosfarmae.gr/

http://aristeidopoulos.gr/

http://www.ilismind.gr/

http://www.xylia-sa.gr/ http://www.xylia.gr/

http://www.you-pirgos.gr/ http://www.vakis-apartments.gr/ http://www.dltk.gr/ http://designer.glimlag.gr/ http://www.cleanintime.gr/ http://www.forum-icre.gr/ http://www.forumestate.gr/ http://www.you-pirgos.gr/ http://www.vakis-apartments.gr/ http://www.plexiglass-acrylglass.gr/ http://www.ilismind.gr/ http://www.forchxan.gr/ http://www.electroboard.gr/ http://www.nikolopoulosfarmae.gr/ http://aristeidopoulos.gr/ http://www.ilismind.gr/ Hacked By ♥ AHG ♥ ! Happy Birthday Albania !

Marre nga www.thempus.al

respekte cunave  :perqafim ,Albania ♥

  • Postime: 982
  • Gjinia: Mashkull
UrL
#3 ne: 30-11-2011, 08:20:20
Te gjitha paskan qen Joomla ...

Cdo te thote kjo?

Megjithate sme duket veprim i mire ...
Do te ishte ideale nese sulmoheshin institucione shteterore .. dhe faqe te medhea te qeverise por jo te njerezve te thjeshte.

Ka shume mundesi ndo nje faqe nga kato te sulmuarat te jete dhe e ndo nje Shqiptari qe ka punuar 20 vjet per te hapur nje biznes dhe ka paguar 1500 euro per te ndertuar dhe nje faqe interneti... Nuk eshte gjynah qe keto pare te ikin dem?

Njoh shume shqipare qe kane biznese dhe faqe interneti me prapashtesen .gr..


duhet te ishin me te organizuar qe te benin buje duke sulmuar faqe www.xxx.gov.gr


Une punoj ne Greqi dhe nder keto faqe te sulmuara mund te ishte dhe ndo nje klient i imi... athere demin ma kane bere mua dhe jo klientit...

  • Postime: 151
  • Gjinia: Mashkull
Hollow
#4 ne: 30-11-2011, 22:27:27
Te gjitha paskan qen Joomla ...

Cdo te thote kjo?

script kiddies  :)