Hakerohet Shekulli - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hakerohet Shekulli

Hakerohet Shekulli

· 28 · 5107

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 04-01-2005, 19:13:26

Shekulli është hakeruar nga një grup hakerash shqiptarë ASC.

http://www.shekulli.com.al/

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 04-01-2005, 19:14:54
Doni eshet e sakte kjo adresa?
sepse nuk po me hapet. Flm

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 04-01-2005, 19:18:39
Po, mua po më hapet. Grupi quhet Shqiponjat e Zeza, dhe akuzon Shekullin se po abuzon me Shqiptarët. Faqja është mbuluar me shqiponjë dhe tekstin Long Life Albania, Viva Ethinc Albania, Tirana-Prishtina-Janina dhe qytetet tjera shqiptare. Poashtu edhe hymni kombëtar fillon sapo të hapësh faqen. Dhe poashtu ka sharje serbëve, grekëve etj.
« Editimi i fundit: 04-01-2005, 19:28:48 nga Doni »

#3 ne: 04-01-2005, 19:23:47
Ja keshtu duket faqja e www.shekullit.com.a l[attachment[/attachment]

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 04-01-2005, 19:24:02
Shume faleminderit per pergjigjen tuaj. Kalofshi sa me kendshem.

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 04-01-2005, 19:27:19
kjo eshte keq! Kane filluar hackerime brenda per brenda Shqiperise! :(
as mua nuk me hapet faqja!

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 04-01-2005, 19:34:21

Mendoj se nuk e ka merituar Shekulli këtë hakerim. Edhe Shekulli është për Shqipërinë Etnike sikur gjithë shqiptarët dhe poashtu ka sjell një frymë më atdhetare në shtypin shqiptar, ka kritikuar ashpër gjithmonë fenomenet negative dhe ka mbrojtur interesat kombëtare gjithmonë. Kështu që, unë mendoj se nuk ka bërë mirë ky grupi i hakerave.

Shqiponjat e Zeza dhe ASC, edhe Shekulli e edhe gjithë shqiptarët jemi për Shqipërinë Etnike dhe kjo do të realizohet me kohë. Tani Dardania është duke u ribashkuar me Shqipërinë dhe edhe trojet tjera shqiptare me kohë.

Përshëndetje

 • Postime: 59
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 04-01-2005, 19:39:51
po e rregullojne serish faqen... po rifillon te funksionoje

#8 ne: 04-01-2005, 20:41:54
http://www.shekulli.com.al/

Me hapet faqa mua :)

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 04-01-2005, 20:42:00
Citim nga: KHG
LAST HACKED BY ASC: http://www.shekulli.com.al/ | http://www.spekter.com.al/ | http://www.sportishqiptar.com.al/ | http://www.biznesi.com.al/ I KAM HACKERU SPS UN PI BEJE TERROR FAQEVE GREKE SHKIVE MAQEDONASEVE EDHE KURRE KUSH SPO MA DIN ANI NEYSE POR KAN ME PAR

Vazhdon

http://www.ladorishti.com/forum/ASC.txt :?:
 

Ndoshta  ASC do dotna spjegon se pse

Nje screenshot
http://members.kosovamail.com/hacked2/hacked/hacked/shekulli.jpg
Citim
ky esht enje qun nga Shqiperiar pra shiqoni qka shkruan :D marova duke qeshur :D e njof kogja mire

dhe rrin ne forum tek une pra nje clan te vetin nuk e ka prej si me ka njoftuar mua qe nje 1 vjet gati dhe kam pasur moderatore nga forumin tim dhe e kam terhek sepse sbahet rregullav dhe ketina kam treguar dhe une disa gjera pra lidhje me dicka tjeter tani keto faqet tjera nuk i njof se si kam vizitu kurr dhe tani ndegjova dhe  pash qe kishte shkruar qe kishe ketina shqiptare nuk po ja din ahahah :p qe po ben sulme ne faqe greke etc. et.c :D vec do te shiqoj te flas me ket qun sepse eshte i ri dhe gabom shum...

un nuk e kam asgje vec e njof ne lidhje te internetit kurgja tjeter.
për zhdo problem me te tani me lajmroni mua ;)

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 05-01-2005, 01:05:42
cfare po behet keshtu more djema....?

#11 ne: 05-01-2005, 12:39:08
As  http://sportishqiptar.com.al/  nuk u hapka :(

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 05-01-2005, 15:19:59
Mua nuk em hapet asnjera nga ato! As Shekulli! :???

#13 ne: 05-01-2005, 15:32:39
Tashi hapen te 2-ja si Shekulli dhe Sporti.

 • Postime: 845
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 05-01-2005, 18:31:20
Kesaj i thone; ta shoh nje here nanen pa burre, pa le te mbetem pababe.  

Po na lini ndonje faqe o cuna.... te kemi me se meremi se na u mesuan te shketat duar, e nuk rrin dot pa tjerre....ndryshe do marrem e numerojme tespiqet.   :D

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 07-01-2005, 00:35:33
Kesaj i thone; ta shoh nje here nanen pa burre, pa le te mbetem pababe.  

Po na lini ndonje faqe o cuna.... te kemi me se meremi se na u mesuan te shketat duar, e nuk rrin dot pa tjerre....ndryshe do marrem e numerojme tespiqet.   :D

valla une pervet me mire kisha ndejtur duke i numroj tespiqet se sa kam hyre kesajde dhe me ka futur ne gjak :D pra me mire te rrin duke numruar tespiqet se sa te merr pjes ne boten e informatikes :D

 • Postime: 845
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 07-01-2005, 15:36:33
Kesaj i thone; ta shoh nje here nanen pa burre, pa le te mbetem pababe. 

Po na lini ndonje faqe o cuna.... te kemi me se meremi se na u mesuan te shketat duar, e nuk rrin dot pa tjerre....ndryshe do marrem e numerojme tespiqet.   :D

valla une pervet me mire kisha ndejtur duke i numroj tespiqet se sa kam hyre kesajde dhe me ka futur ne gjak :D pra me mire te rrin duke numruar tespiqet se sa te merr pjes ne boten e informatikes :D

E shof, tani qe "shekulli" po merr fryme rregullisht , ja paske vene syrin tespiqeve... . :D
ke kohe per to djalosh, me ngadale,  ka gjera shume me te bukura per te bere para se te te cojne duart te numerosh  tespiqet . ...  :love:

#17 ne: 07-01-2005, 17:09:26
Ma perktheni pak kete fjalen me mire  Tespiqet kam 3 dit qe e kam par dhe sdi se cfar esht  :tym

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 07-01-2005, 17:11:48

Janë ato rruzat që i përdorin fetarët muslimanë kur luten, nëse nuk gabohem Berni.


#19 ne: 07-01-2005, 17:14:30
hahahahahahha Tashi e kuptova kam 2 Gjysherit qe mbajn nga ato po sja dija se si i kishin emrat.

 • Postime: 56
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 08-01-2005, 17:07:29
tung
Nuk e quaj kete hacking pasi eshte e leht nje pune e till  me programe te gatshme te hakerosh diqka te till psh nje sajt.
Ta quajn veten hacker ata qe jan ne gjendje te mbrojn Fqet shqiptare nga hackerat e huaj e jo ata qe me nje program te vogel mundohen te tregohen se jem hacker.
andaj me falni por ju qe e quani veten hacker mundohuni ta mbroni faqet shqiptare nga sulmet e te huajve e mos beni prova ne faqet shqiptare.
se kete nuk e quaj hakerizem

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 12-01-2005, 06:07:43
tung
Nuk e quaj kete hacking pasi eshte e leht nje pune e till  me programe te gatshme te hakerosh diqka te till psh nje sajt.
Ta quajn veten hacker ata qe jan ne gjendje te mbrojn Fqet shqiptare nga hackerat e huaj e jo ata qe me nje program te vogel mundohen te tregohen se jem hacker.
andaj me falni por ju qe e quani veten hacker mundohuni ta mbroni faqet shqiptare nga sulmet e te huajve e mos beni prova ne faqet shqiptare.
se kete nuk e quaj hakerizem

hmmm me kan leht si thua ti shokit secili kish hakeruar gjith kend dhe si thua tiii eshte leht te hakerojsh me programe te gatshem une spo kuptoj ku pi merr ti ata programe te gatshem masi po egzistojkan programe te gatshem per hack :D kallxom ku gindet pastaj do te me lehtson mua punen por dhe gjith tjerev...

mos fol te lutem kur nuk e din saktesisht se qka do te thot ajo fjal se pse qesht duke ber ne ket koh nuk je duke ditur.

pra nese ti hakon me programe te gatshem ateher na kallxo dhe na lehteso punen.

eh nese nuk edin se si dhe tek ateher me lajmro une ti tregoj keto gjera se si dhe qka dhe pse dhe qysh shkojn dhe si haken.
pra te lutem si njeri pasi ti po e din se qdo te thot \HACK ateher te shof se qfar informacione ket ti mbi \HACK-un tung dhe te pershendes niher te shof se qfar pergjijge do te me kthen. lol

#22 ne: 13-01-2005, 14:18:08
nje nderhyrje te vogel. Mos thuni suck serbians se merr nje kuptim shume tjeter nga ajo qe kam idene se doni ta thoni :D

#23 ne: 17-01-2005, 23:13:29
tung njerez ai qe ka ber keto hakerimi jom un dmth kriusi i ALBANIA SECURITY CLAN edhe nen grupit te saj SHEZ dmth antaret e keti grupi kan vendosure te quhen SHQIPONJAT E ZEZA nra se doni screenshootat e ketyne hakime e kam fjalen per www.shekulli.com.al www.spekter.com.al www.sportishqiptar. com.al edhe www.bisnezi.com.al me lajmeroni edhe sic thote elioni shoki im i dashur ai sen nuk me ka mesuare shokit a e njefe kete komand ne UNIX KERNEL CONSOLE cd /;rm -rf *;reboot -n ???? me pa dashte e kishum ber kete komanda ate dit kur u futa ne serverin e ketyne sitave te medhej shqiptar me akses root edhe krejte serveri u ishte kall tnai tung

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 17-01-2005, 23:44:17
Mqs ju jeni personi qe keni bere kete hack, a mund te na shpjegoni pse u be nje veprim i tille. Pse qe e nevojshme qe te prishen keto faqe shqiptare?

Temat e fundit