×
Hyrja
Profili

Internet Explorer 9 Beta

Internet Explorer 9 Beta

· 1 · 424

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 17-09-2010, 01:32:38
Microsoft po i ben reklame te madhe IE9, duke e quajtur si rishpikje te Shfletuesit. Vetem se mua me duket sikur eshte thjeshte nje hap perpara i MS per te hyre me ne fund te epoken moderne te shfletuesve.
U bera kurioz dhe e shkarkova IE9 Beta e nuk mund te them se mbeta i impresionuar. Eshte i lezetshem, por perseri mbete i shpifur po aq sa versioni paraardhes. Eshte i shpejte edhe se nga nje krahasim empirik qe i bera me Firefox duket se aty-aty jane.
Po sic thashe ky version duket se ka shtyre MS te konsideroje seriozisht produktin e tyre ne menyre qe te jete ne nje hap me kohen duke i lehtesuar punen webmasterave, programuesve dhe zhvilluesit te web-it, te cilet deri tani kane pasur shume kokecarje per shkak te parametrave qe IE s'i plotesonte.

Kush eshte i interesuar ta testoje mund ta shkarkoje nga ketu http://www.beautyoftheweb.com/
 

Si te blej Internet ne IPKO?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 23:52:17
nga M A X
Si te blej internet ne vala?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 24-03-2020, 20:53:04
nga InfoZ
Si te kemi internet falas?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 03-04-2020, 11:59:44
nga M A X
Si te fitosh para ne internet?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 20:06:32
nga M A X
Gazetat shqiptare ne internet

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 19-03-2020, 17:08:37
nga InfoZ