Internet Explorer 9 Beta - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Internet Explorer 9 Beta

Internet Explorer 9 Beta

· 1 · 498

  • Postime: 28043
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 17-09-2010, 01:32:38
Microsoft po i ben reklame te madhe IE9, duke e quajtur si rishpikje te Shfletuesit. Vetem se mua me duket sikur eshte thjeshte nje hap perpara i MS per te hyre me ne fund te epoken moderne te shfletuesve.
U bera kurioz dhe e shkarkova IE9 Beta e nuk mund te them se mbeta i impresionuar. Eshte i lezetshem, por perseri mbete i shpifur po aq sa versioni paraardhes. Eshte i shpejte edhe se nga nje krahasim empirik qe i bera me Firefox duket se aty-aty jane.
Po sic thashe ky version duket se ka shtyre MS te konsideroje seriozisht produktin e tyre ne menyre qe te jete ne nje hap me kohen duke i lehtesuar punen webmasterave, programuesve dhe zhvilluesit te web-it, te cilet deri tani kane pasur shume kokecarje per shkak te parametrave qe IE s'i plotesonte.

Kush eshte i interesuar ta testoje mund ta shkarkoje nga ketu http://www.beautyoftheweb.com/

Temat e fundit