Jam duke e ndërtuar një Template në CSS a ju pëlqen? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Jam duke e ndërtuar një Template në CSS a ju pëlqen?

Jam duke e ndërtuar një Template në CSS a ju pëlqen?

· 10 · 1032

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 15-08-2010, 20:05:11
Përshendetje.
 Unë jam nduke e ndërtuar një template në HTML-CSS por Radio Televisione Lajme - në Gjuhën Shqipe.

 Bëhet fjale për : http://rtl.shqipe.be/rtl/
 
 
 Mendimi juaj: a e pëlqeni ide e çëndisjes në HyperText Markup Language dhe Cascading style sheet për nyjen e lartë publikuar.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 15-08-2010, 22:14:38
Mire duket, nevoiten ende permiresime po mir eshte, sidomos logoja me pelqen tejmase bravo per logon! :D

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 15-08-2010, 23:34:09
VM. Faliminderit për përgjigjen tuaj sigurisht do pres dhe disa mendime përsonave tjter të cilët do më japni mendimin e tyre.

 Pa tjter unë do të përmisoj sepse do përmbushi  me gjëra shtes dhe më profesionale ky design është pak  sa i ndërtuar shpejt dhe unë publikova këtu për të marr mendime apo kështilla saksisht tek forma e faqës.

Shpresoj se do marr dhe përgjigje të tjtera... para se të hy në fazen e përfundimit të kësaj çëndisje virtuale.
 

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 15-08-2010, 23:50:23
Pamja ne pergjithesi eshte e bukur dhe me pelqen. Vetem se ka disa probleme:
Se pari, ato flamujt atje djathtas nuk shkojne. Ok, te pelqen te shtosh nota kombetar ne faqe, vetem se ne kete menyre ato s'shkojne.
Se dyti, faqja nuk i pershtatet cdo rezolucioni. Ne ekranin e laptopit tim faqja duket e deformuar. Duhet te leviz nga majtas djathtas qe te shoh gjithe permbajtjen.
Se treti, menuja anesore majtas nuk duket e plote. Shiko foton e meposhtme.

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 16-08-2010, 00:44:11
MAX ke të drejt unë nuk kam hy në fazen e përfundimit në FireFOX dhe ne Internet Explorer funksion mirë por ato gabime që i kam bëre jam në dioni të tyre.. por pa tjter do i përmisoj ato sepse jan gabime të vogla sepse unë nuk kam hy në fazen e përfundimit pa ttjer se do i përmisoj...


Kam udhruar shfaqejn e disa div në    position:absolute dhe me minus "-", të cilat është e ndaluar për ti përdor pa tjter se do i përmesoj kisha dëshir të marr mendime nga webmaster Shqiptare rreth paraqitjes së faqes apo bukuris qfare do ishte e mire ne ngjyra apo diqka tjter...

 Thjesh isha u percaktova këtu tek ju për qellim marrje informacione ose ide për të hy në fazen përfundimtare.

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 16-08-2010, 01:47:52
Pa tjter se harrova MAX flm për përgjigjen tuaj dhe kohen që i keni kushtuar... që ke diqka me shtu ndonjë ide apo udhëzsim për të avancuar përpara i mirëpres mendimin tuaj.

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 16-08-2010, 01:53:47
php un do te sugjeroja, rregullo ne fund at bacgroundin qe duket si buton mbrapa shkrimit "Design by www.studiokras.be "

Pastaj ket fotografin e shoh ne anen e djath do thoaj nese eshte pizicioni i duhur sipas mendimit tend largoje krejt nuk pershtet me elegancen e faqespastaj rregullo edhe qe te mund te shohem mir pamjen dhe te komentojm reth asaj se nuk shihet qart e kam per at qe foli MAX

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 16-08-2010, 02:22:34
A më falni se dhe unë jam boh si ata që i quajm ne mashqi të kë* që sa takohen me nje femer dhe shoqoren me atë si të takohet me të parin shok thot  e ZUNA pram kam fjet me to...

 Dhe unë si duket jam ngut ende pa e përfundu jam interesu me tregu punen dhe me marr mendime dhe këshilla -

 do përundoj në kët jav dhe do lansoj dhe mandej dë kërkoj përseri mendimet tuaja

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 16-08-2010, 13:32:25
Te nevojiten shume permiresime.
1] padding e shkrimit tek menu-ja e ke me teper djtathtas sesa majtas.
2] Flamujt te lodhin ne ate forme
3] Koken e faqes e ke me teper width sesa permbajtja e faqes (contenti bashke me blocks)
4] Faqja ka nevoje per footer , ti nuk i ke krijuar
5] Blloku djathtas ka nevoje per valign=top"
6] Ikonat e perdorura siper per rrjetet sociale jane disi me cilesi te ulet.


Pamvarsisht nga te gjitha keto , rendesi ka qe ti perpiqesh . Heret apo vone do mesosh shume mire css dhe projektet qe ti do realizosh nuk do kene nevoje per permiresime.

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 17-08-2010, 02:54:54
Te nevojiten shume permiresime.
1] padding e shkrimit tek menu-ja e ke me teper djtathtas sesa majtas.
2] Flamujt te lodhin ne ate forme
3] Koken e faqes e ke me teper width sesa permbajtja e faqes (contenti bashke me blocks)
4] Faqja ka nevoje per footer , ti nuk i ke krijuar
5] Blloku djathtas ka nevoje per valign=top"
6] Ikonat e perdorura siper per rrjetet sociale jane disi me cilesi te ulet.


Pamvarsisht nga te gjitha keto , rendesi ka qe ti perpiqesh . Heret apo vone do mesosh shume mire css dhe projektet qe ti do realizosh nuk do kene nevoje per permiresime.


 Unë jam shum i knaqur me kohen që keni kushtuar kësaj teme.. jam mirënjohës secilit prej jush por unë kam bëre një gabim sepse nuk kam dit të shprehi atë qfarë kam pas ne mendje..

 Unë prezentova faqën si demo si shembull se si do të duket Web Faqja e përmisuar për subdomain të cilin posedoj por Radio TV Lajme etj.

Çëllimi i hapjes së kësaj teme :
 Isha i përcaktuar në kët forum me vet dëshir për të marr një ide se si duket forma shembull se si do të duket faqja e ndërtuar për HTML CSS.

 Dëshiroja ti marrja ca mendime si PLAN është plan i bukur apo jo?

 Sepse unë së pari kur nërtoj një Site e Viziatoj në Leter--- Mandej përgaditi DEMO dhe përseri e analizoj se qfare është e mangët dhe qfar është e tepërt.

 Unë ju falemderoj për zemërishtt për kohen që keni kushtuar dhe tani venda se si do të duket Faqja.

 Nga sot unë kam hy në fazen përfundimtare - për çëndisjen virtuale të këti nënemeri (subdomian(.

Por kam një problem s'kam shum kohë të lirë për ti përkushtuar por tjter do punoj pak nga pak kohë pas kohe dhe shpresoj se ka fundi i muait do e përfundoj dhe do ju informoj të vizitoni.: Mirësi dhe faliminderit.

http://rtl.shqipe.be/rtl/

Temat e fundit