JEMI TË KUQ, POR JO SIÇ MENDONI JU - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

JEMI TË KUQ, POR JO SIÇ MENDONI JU

JEMI TË KUQ, POR JO SIÇ MENDONI JU

· 14 · 1279

 • Postime: 113
 • Karma: +0/-0

ne: 25-07-2009, 00:25:02
Spam nga SHQIPERIA.COM
sot me erdhi email spam ne adresen ku me vijne te gjitha spamet shqiptare.nuk e prisja kete gje dhe nga shqiperia.com

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 25-07-2009, 12:37:33
edhe Shqiperia.com?! Vertet qe shpresoj qe te mos kene gisht ata :(

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-07-2009, 13:38:23
edhe Shqiperia.com?! Vertet qe shpresoj qe te mos kene gisht ata :(
Ashtu shpresoj edhe une  :( kam parandjenja se nuk kane gisht ato, sdo ta benin kurr nje gje te tille.

 • Postime: 28110
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-07-2009, 15:32:23
Ndoshta ua kane derguar atyre qe jane te regjistruar neper sherbimet e Shqiperia.com ?!

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 25-07-2009, 16:40:21
Njera nga keto mund te jete:
 - Ti mund te jesh i regjistruar ne ndonjerin nga sherbimet qe ofron Shqiperia.com

- Ose dikush tjeter te kete derguar spam ne emrin e tyre vetem per tju prishur imazhin qe kane.

- Perndryshe jam shume i bindur se Shqiperia.com nuk do te bente diqka te tille.

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 25-07-2009, 22:42:32
sot me erdhi email spam ne adresen ku me vijne te gjitha spamet shqiptare.nuk e prisja kete gje dhe nga shqiperia.com

Mund të postosh header-in e mesazhit? (Sigurisht pasi të ndryshosh adresën tënde.)

#6 ne: 25-07-2009, 23:51:58
 :) :) :) ....

Naiviteti juaj me ben per te qeshur...

Headerat e emailit qe ka derguar kompania shqiperi COM e cila eshte e njejta kompani qe ka site-in deri para disa vitesh popullor... http://shqiperia.com, e cila eshte "kompani programimi", kompani zhvillimesh te aplikacioneve WEB, e cila ka zhvilluar nje CMS per klientet e vet bazuar mbi ZEND Framework (platform shume e mire kjo por e perdorur nga profesionist te cilet zhvillojne enterprise level) e cila eshte totalisht e pasigurt dhe plot me gabime... bla bla bla bla skane fund budalliqet e shqiptareve (po kjo eshte histori me vete)...


Thu, 23 Jul 2009 06:32:02 -0700 (PDT)
Received: by 10.210.58.13 with SMTP id g13mr2600870eba.99. 1248355922095;
        Thu, 23 Jul 2009 06:32:02 -0700 (PDT)
Return-Path: <no-reply@shqiperiacom.info>
Received: from toka.shqiphost.com (toka.shqiphost.com [212.117.184.17])
        by mx.google.com with ESMTP id 20si3350159ewy.41.2 009.07.23.06.32.01;
        Thu, 23 Jul 2009 06:32:02 -0700 (PDT)
Received-SPF: pass (google.com: domain of no-reply@shqiperiacom.info designates 212.117.184.17 as permitted sender) client-ip=212.117.184.17;
Authentication-Results: mx.google.com; spf=pass (google.com: domain of no-reply@shqiperiacom.info designates 212.117.184.17 as permitted sender) smtp.mail=no-reply@shqiperiacom.info
Received: from localhost (localhost [127.0.0.1])
   by toka.shqiphost.com (Postfix) with ESMTPA id 349441926C71
   for <**email-i im****@gmail.com>; Thu, 23 Jul 2009 15:25:59 +0200 (CEST)
Reply-To: info@shqiperiacom.info
From: ShqiperiaCOM <no-reply@shqiperiacom.info>
To: **email-i im****@gmail.com
Subject: =?iso-8859-1?Q?JEMI=20T=CB=20KUQ,=20POR=20JO=20SI=C7=20MENDONI=20JU?=
Date: Thu, 23 Jul 2009 15:25:59 +0200
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
Content-Disposition: inline
MIME-Version: 1.0
Message-Id: <20090723132559.3494 41926C71@toka.shqiphost.com>Ky eshte header-i i cili erdhi me emailin e tyre... jeni te lire ti beni NSLOOKUP IP-se (nese nuk e dini se cfare eshte nslookup beje search ne google)....
Email tjeter qe me ka arrdhur per nje fare universiteti VITRINA i cili vetem universitet qe nuk mund te quhet... pasi web-site-in e tyre e kane implementuar kompania Shqiperia COM me CMS e tyre plot Bugs, dhe sic duket ne permbajtje te kontrates do kete qene edhe sherbimi spam i ketij "universiteti"... me poshte headeri i emailit....X-Message-Delivery: Vj0xLjE7dXM9MDtsPTA 7YT0wO0Q9MjtTQ0w9Ng ==

X-Message-Status: n:0

X-SID-PRA: Mundesia jote me e mire <info_point@fullideasbank.al>

X-Message-Info: 6sSXyD95QpXpQBRis4T W1WxZn0l+3QTLLOAjbrypJB7f/gf+B82BQf2wiuFgvS2xw03mIs80B0eWNqEtccpJai+zTXe6CuF1

Received: from h03.host.al ([212.117.184.18]) by col0-mc1-f17.Col0.hotmail.com with Microsoft SMTPSVC(6.0.3790.3959);

    Sun, 19 Apr 2009 02:25:27 -0700

Received: from localhost (localhost.localdoma in [127.0.0.1])

   by h03.host.al (Postfix) with ESMTP id E2A03339559

   for <**email-i im****@hotmail.com>; Thu, 16 Apr 2009 12:49:14 +0200 (CEST)

From: Mundesia jote me e mire <info_point@fullideasbank.al>

To: **email-i im****@hotmail.com

Subject: Keshilla te dobishme

Date: Thu, 16 Apr 2009 12:49:14 +0200Me thoni tani kush eshte Ujku dhe kush eshte Cakalli...!!!!
i kam ndjekur me shume vemendje shkrimet tuaja ne kete pjese te forumit, dhe sinqerisht me vjen mire qe interesoheni per probleme dhe fenomene qe po zhvillohen ne shqiperi, por me vjen shume keq qe nuk arrini te beni dot dallimin ndermjet gjerave te mira dhe gjerave te keqia...


PS: ku e kane C'rregjistrimin e sherbimit Shqiperia COM ne emailat qe dergojne...!!!!!

PS: http://Gorani.net ...Webmaster dhe Web Developer dhe Email Spam service... eshte data 25 korrik 2009 ora 11:49 sapo hapa web-site-in e tyre dhe pashe qe e kan HACK disa SERB !!! ka postime ne kete forum qe e lavderojne shume kete Web master me mbiemrin Gorani...


Bejeni Dallimin o njerez... Hiqni dore nga budalliqet qe na karakterizojne si KOMB...

PS: keto jane gjera te vogla, pasi ketu po vriten njerez dhe spo merret vesh se cpo behet... jo me sherbim spam apo ku di une se cfare...

Me shpresen qe do reflektoni, ju uroj gjithe te mirat


#7 ne: 26-07-2009, 10:19:38
Ja edhe nje klient tjeter i Shqiperia COM


Sun, 26 Jul 2009 00:14:25 -0700 (PDT)
Received: by 10.210.13.17 with SMTP id 17mr6575549ebm.38.1 248592464671;
        Sun, 26 Jul 2009 00:14:24 -0700 (PDT)
Return-Path: <no_reply@edialtour.com>
Received: from toka.shqiphost.com (toka.shqiphost.com [212.117.184.17])
        by mx.google.com with ESMTP id 11si10204901ewy.53. 2009.07.26.00.14.14 ;
        Sun, 26 Jul 2009 00:14:24 -0700 (PDT)
Received-SPF: neutral (google.com: 212.117.184.17 is neither permitted nor denied by best guess record for domain of no_reply@edialtour.com) client-ip=212.117.184.17;
Authentication-Results: mx.google.com; spf=neutral (google.com: 212.117.184.17 is neither permitted nor denied by best guess record for domain of no_reply@edialtour.com) smtp.mail=no_reply@edialtour.com
Received: from localhost (localhost [127.0.0.1])
   by toka.shqiphost.com (Postfix) with ESMTPA id 888591006A96
   for <**email-i im****@gmail.com>; Sun, 26 Jul 2009 08:54:28 +0200 (CEST)
Reply-To: info@edialtour.com
From: EdialTour <no_reply@edialtour.com>
To: **email-i im****@gmail.com
Subject: =?iso-8859-1?Q?Fluturime=20n=EB=20mbar=EB=20bot=EBn=20m=EB=20?=
 =?iso-8859-1?Q?lir=EB=20se=20kurr=EB?=
Date: Sun, 26 Jul 2009 08:54:28 +0200
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
Content-Disposition: inline
MIME-Version: 1.0
Message-Id: <20090726065428.8885 91006A96@toka.shqiphost.com>

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 26-07-2009, 11:38:42
Fredinand shume te bukura idete dhe mendimet e tua por mua pervec pelqimit te ketij artikulli me lind dhe nje ndjenje tjeter , ndjenje mosbesimi ne shkrimin tend . Pse ky Fredinand  i cili shkruan kaq bukur nuk u antarsua qe te mund te kene mudnesine dikush te kontaktoj drejtepredrejte me ty? Pse ky Fredinand  shkruajti kete shkrim anonom?

Per sa i perket temes, keto jane fenomene te shpeshta te internetit edhe te gjithe e dime shume mire se po te kishim te njejten mundesi dhe ne keshtu do vepronom. Ne kembim te shperblimit shqipetari ben cdo gje duke filluar nga vrasjet , prostitucioni , shitja e lendeve narkotike dhe duke arritur deri tek krimet e reja te teknologjise qe eshte spam/


Nje tjeter pakenaqsi nga keto firma spami eshte fakti qe nuk kane link e c'rregjistrimit nga kjo databaze njoftimesh dhe ketu shkelin 100% privatesine e antareve te saj. Gjithashtu kur dikush rregjistrohet ne nje faqe rregullorja e cila ai lexon eshte se : Ju do te merrni emaile lajmerimi ne rast se ka ndryshime ne faqe ose update te reja qe i behen kesaj faqe , dhe nuk citohet se ky email do te perdoret edhe ne rast se mund te gjejme firma te cilat do na paguajne qe tju dergojme lajmerim.

Sic e tha dhe Fredinand  budallalliku i shqipetaeve eshte shume i madh , duke filluar nga firma serioze , institucione te ndryshme , fondacione , si dhe universitete.

Cfare u intereson atyre nje spam i tille?? Une jetoj ne greqi prej 17 vitesh dhe kam 10 vjet pa ardhur ne shqiperi . Me cfare kriteresh dergohet ky email tek une ? Perse paguani per nje lajmerim qe nuk i intereson askujt ? Ndergjegjsohuni.. Shume here me mire do reklamoheshit nese paguanit per reklame neper faqe te ndryshme ne internet dhe me nje cmim shume me te vogel se kjo qe duhet te kini paguar per email .

Keshtu do keni mundesine qe tju klikoj vetem ai qe i intereson ose te pakten eshte kurjoz per kete te fundit.

Por prap fjalet ngelen fjale, nuk mund te pretendosh asgje nga nje mendje shqipetari as nga nje firme shqipetare sado qofte e popullarizuar dhe e sukseseshme qofte ajo...

#9 ne: 26-07-2009, 14:27:15
Pse ky Fredinand  i cili shkruan kaq bukur nuk u antarsua qe te mund te kene mudnesine dikush te kontaktoj drejtepredrejte me ty? Pse ky Fredinand  shkruajti kete shkrim anonom?

Fredinand-i, te sigoron qe nuk ka asnje lloj konflikt interesi me kompanine e siper permendur... sigurisht eshte e drejta juaj te krijoni mosbesime dhe dyshime, nuk tentoj tju mbush mendjen per te kunderten apo per gjera te tjera, thjesht po analizojme disa fakte qe flasin vete... Fredinand-i nuk eshte kundra biznesit online, as kunder kompanise Shqiperia COM, as kundra marketingut me email (kur kjo behet sakte dhe sipas standarteve) as kundra askujt... Fredinand-in e shqeteson fakti qe disa hiqen sikur kane reputacion dhe krijojne produkte te mira per tregun e internetit, dhe nderkohe ata jane me cope cope se te gjithe te tjeret, kurse disa kompani relativisht te vogla te cilat nuk kan as nam as popullaritet, por qe perpiqen te bejne vertet pune te sakta, me aq kapacitete sa kane... ne kete forum deformohen reputacionet, keq-informohen njerzit, dhe e keqa eshte qe shumica nga ata pjestare te forumit te cilet e bejne kete nuk jane profesioniste ne fushen ne fjale, jane thjesht perdorues te avancuar, por shume larg te qenit analiste per fenomene te caktuara apo per sherbime dhe produkte te bazuara mbi internet...

Gjithsesi ju falenderoj per pelqimin e shkrimit,
dhe ju respektoj te gjitheve, panvarsisht opinioneve te gabuara ose te keq orientuara

Ju pershendes te gjitheve.

#10 ne: 21-08-2009, 23:32:34
O lala, ndoshta ju duket abusim, por duhet te kuptoni qe me ndonje shqetesim te vogel ne ndihmoje nje turizem qe do vetem dore, mos u ndiheni te shqetesuar per disa spame qe ju vijne se vetem ka deshire qe te promovohet, nuk eshte i demshem vetem eshte informues, nejse na falni per shetesimin se vertet duhen disa sekonda per tu fshire nga lista, megjithate, mos paragjykoni se si cdo biznes i ri qe operon me nje faqe shpreson per tu prezantuar me mire ne trege.

Shpresoje qe cdo kush te kete kuptuar qellimin e nje spami.

Ja edhe nje klient tjeter i Shqiperia COM


Sun, 26 Jul 2009 00:14:25 -0700 (PDT)
Received: by 10.210.13.17 with SMTP id 17mr6575549ebm.38.1 248592464671;
        Sun, 26 Jul 2009 00:14:24 -0700 (PDT)
Return-Path: <no_reply@edialtour.com>
Received: from toka.shqiphost.com (toka.shqiphost.com [212.117.184.17])
        by mx.google.com with ESMTP id 11si10204901ewy.53. 2009.07.26.00.14.14 ;
        Sun, 26 Jul 2009 00:14:24 -0700 (PDT)
Received-SPF: neutral (google.com: 212.117.184.17 is neither permitted nor denied by best guess record for domain of no_reply@edialtour.com) client-ip=212.117.184.17;
Authentication-Results: mx.google.com; spf=neutral (google.com: 212.117.184.17 is neither permitted nor denied by best guess record for domain of no_reply@edialtour.com) smtp.mail=no_reply@edialtour.com
Received: from localhost (localhost [127.0.0.1])
   by toka.shqiphost.com (Postfix) with ESMTPA id 888591006A96
   for <**email-i im****@gmail.com>; Sun, 26 Jul 2009 08:54:28 +0200 (CEST)
Reply-To: info@edialtour.com
From: EdialTour <no_reply@edialtour.com>
To: **email-i im****@gmail.com
Subject: =?iso-8859-1?Q?Fluturime=20n=EB=20mbar=EB=20bot=EBn=20m=EB=20?=
 =?iso-8859-1?Q?lir=EB=20se=20kurr=EB?=
Date: Sun, 26 Jul 2009 08:54:28 +0200
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
Content-Disposition: inline
MIME-Version: 1.0
Message-Id: <20090726065428.8885 91006A96@toka.shqiphost.com>


#11 ne: 22-08-2009, 00:34:52
Zoteri...
Bej spam sa te duash, kur te duash, si te duash, nuk po te ndalon njeri. Vetem na lejo qe nese nuk duam te marrim informacione nga ju te kemi mundesine te heqim emailin tone nga lista e shqiperia.com-it... nuk do te ishte e veshtire per ta te bejne nje form ku mund te behet insert ne nje database adresat email te cilet nuk e deshirojne sherbimin tuaj.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 22-08-2009, 13:44:58
Se besoj qe e ka ber Shqiperia.com eshte nje nder kopmanite me te medha dhe se besoj kete gje...

#13 ne: 22-08-2009, 19:54:05
shif header-at e emailit me lart... nuk eshte ceshtje besimi, eshte ceshtje faktesh

Temat e fundit