×

Ka hasur dikush ketu nje problem te ngjashem me Google Custom Search?

Ka hasur dikush ketu nje problem te ngjashem me Google Custom Search?

· 8 · 572

 • Postime: 22764
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 19-01-2011, 15:54:38
Ashtu si dhe te ZY edhe te Galeria Shqiptare jam duke perdorur Google Custom Search si makine kerkimi per faqen. Kjo sepse eshte e thjeshte, perdoruesit jane te familjarizuar me te, si dhe sepse ne kete menyre ulet ngarkesa e serverit duke perdorur nje makine kerkimi te jashtme.
Sidoqofte, deri tani ka punuar perfekt kudo e kam vendosur, por sefundi te Galeria pasi kerkon me ane te GoogleCS, ose jep rezultat vetem faqen e pare, ose thote se nuk u gjend gje.
Fillimisht pata dyshimin se mbase nuk ka me faqe te indeksuara, por nese kerkoj ne Google cdo gje eshte ne rregull.

Ka hasur dhe ndonje tjeter ketu nje problem te ngjashem? 
« Editimi i fundit: 17-04-2019, 23:02:26 nga M A X »

 • Postime: 1070
 • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#1 ne: 19-01-2011, 16:17:46
Nje pyetje ne lidhje me kete, ti vete e bene kerkimin aty?
Se une e di se nuk lejohet te perdoret per kerkime ajo  hmmmmm:

 • Postime: 22764
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 20-01-2011, 01:47:01
Nje pyetje ne lidhje me kete, ti vete e bene kerkimin aty?
Se une e di se nuk lejohet te perdoret per kerkime ajo  hmmmmm:

Mjafton te mos klikosh te reklamat, se kerkimi si funksion nuk sjell gje.

 • Postime: 123
sektor
#3 ne: 20-01-2011, 02:11:09
Jo gjithmone,por ma ka bere dhe mua kete problem.Kur kerkon ne google eshte,ndersa tek ajo e faqes jo.
Mendoj se motoret ndodhen ne server te ndryshem edhe nuk behen update ne te njeojten kohe.

Para dy ditesh googe me solli 2000 vizitore per 10 minuta.70.000 ne nje dite.Kjo nuk ndodhi per ditet ne vijim...por ate dite per 2 ore faqa ishte down.Ndoshta bejne rregullime,sepse ata nuk kane nje standart fiks ne menyren e resultateve.

 • Postime: 1070
 • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#4 ne: 20-01-2011, 14:33:58
Mjafton te mos klikosh te reklamat, se kerkimi si funksion nuk sjell gje.
Por por une kam frike ta perdore, pasi e mora njehere Ban kote dhe nuk dua te mere perseri.
Dhe @sektor si mund ta kuptoje une se nga vijne vizitoret?  hmmmmm: Se ti referove qe vetem nga google te kane ardhur 2000 vizitore  :D

 • Postime: 22764
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#5 ne: 20-01-2011, 15:09:05
Ti plak ke vesin e keq te perdoresh cdo teme per pyetje. Une hap nje dhe pyes dicka vjen ti e pyet dicka tjeter. Ik re hap temen tende. :D

@Sektor
Dhe mua e njejta gje me vajti ne mendje. Te shohim disa dite tani.

 • Postime: 123
sektor
#6 ne: 20-01-2011, 16:33:10
Por por une kam frike ta perdore, pasi e mora njehere Ban kote dhe nuk dua te mere perseri.
Dhe @sektor si mund ta kuptoje une se nga vijne vizitoret?  hmmmmm: Se ti referove qe vetem nga google te kane ardhur 2000 vizitore  :D

Une kam bere nje kod ku mbaj statistikat.Cdo webmaster ka 2 leva ne dore per te bere sitin e vete te sukseshem.

Nje eshte leva e jashtme...ku siti jote duket qarte.
Tek leva e jashtme webmasteri kerkon te bej websitin e tije sa me te vecante,marke te forte dhe ndryshe nga te tjerat.Kerkon besimin e vizitoreve.Tip i tille eshte Apple,facebook...shembuj ka plote.

Tek leva e brendshme webmasteri perdor sitin e tije si nje IceBerg,ku duket maja por sduket sa i madh eshte brenda.Domethene sekreti profesional.Tip i tille eshte google,coca cola

Kjo qe kerkon ti,eshte leva e brendshme.Por me duket cudi qe nje webmaster nuk di se sa vizitore i vine ne nje ore te caktuar dhe nga i vine.Megjithate per te ardhur ne ndihme me nje kon te thjeshte php mund te besh statistikat ne faqen tende.

 • Postime: 1070
 • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#7 ne: 17-04-2019, 22:21:27
Ti plak ke vesin e keq te perdoresh cdo teme per pyetje. Une hap nje dhe pyes dicka vjen ti e pyet dicka tjeter. Ik re hap temen tende. :D

LOL LOL LOL