×
Hyrja
Profili

KHG sulmon president.gov.mk Maqedonet kthejn ne president.al

KHG sulmon president.gov.mk Maqedonet kthejn ne president.al

· 6 · 1401

 • Postime: 118
 • Gjinia: Mashkull
Alb4nian
ne: 05-05-2009, 17:04:53
Diteve te fundit ka filluar nje mini lufte mes hackerve Shqiptaro-Kosovar dhe atyre Maqedon, para disa ditesh KHG ne faqen e pare te web faqes zyrtare te Presidentit Cervenkovski vendosi flamurin Shqiptar dhe Kosovar dhe e mbajti per 3 dit aty.Ndersa sot ne televizionet Maqedone me krenari u publikua lajmi se Maqedonet iu pergjigjen sulmit duke sulmuar faqen e presidentit Topi e cila tani momentalisht esht ofline pasi kan marr masa per ti riparuar demet www.president.alhttp://president.al/english/pub/keshilltaret.asp?id=156

Maqedonet ne fakt nuk kan arritur acces ne tegjith faqen por kan shtuar flamujt e tyre vetem tek linku i Kabinetit te presidentit ne gjuhen Angleze.

 • Postime: 42
 • Gjinia: Mashkull
The End
#1 ne: 05-05-2009, 19:03:32
Bravo khg veq perpara.

 • Postime: 92
 • Gjinia: Mashkull
Art Ramadani
#2 ne: 05-05-2009, 19:25:06
**fsha faqen o Bamir,
a nuk po investoni ne keto faqe amatore qe i keni hic.
Shume faqe te dobeta edhe turp cfar faqesh kan.

 • Postime: 328
 • Gjinia: Mashkull
AT¹
#3 ne: 05-05-2009, 19:42:01
Diteve te fundit ka filluar nje mini lufte mes hackerve Shqiptaro-Kosovar dhe atyre ...[/img]
Kosova ka vetëm Shqiptarë (afër 95 %), andaj do të duhej të shkruhej Shqiptarët nga Kosova edhe pse edhe këtë shprehje nuk e pëlqej, sepse ka vetëm Shqiptarë. Vendi se prej nga janë nuk është edhe aq me rëndësi. Nëse thuhet Shqiptarë, atëherë vetëkuptohet se janë nga Shqipëria; pra nga trojet shqiptare.
...Sa i përketë hackimit të webfaqeve  hmmmmm:
Një webfaqe do të ishte e hackuar nëse i ke të drejtat administartive të saj. Sulmet me gjëra të gatshme nga interneti janë të përkohshme  ;)

 • Postime: 118
 • Gjinia: Mashkull
Alb4nian
#4 ne: 05-05-2009, 21:38:38
Kosova ka vetëm Shqiptarë (afër 95 %), andaj do të duhej të shkruhej Shqiptarët nga Kosova edhe pse edhe këtë shprehje nuk e pëlqej, sepse ka vetëm Shqiptarë. Vendi se prej nga janë nuk është edhe aq me rëndësi. Nëse thuhet Shqiptarë, atëherë vetëkuptohet se janë nga Shqipëria; pra nga trojet shqiptare.
...Sa i përketë hackimit të webfaqeve  hmmmmm:
Një webfaqe do të ishte e hackuar nëse i ke të drejtat administartive të saj. Sulmet me gjëra të gatshme nga interneti janë të përkohshme  ;)

Thash ashtu sepse ne sulm moren pjese edhe hacker nga Shqiperia dhe jo vetem nga Kosova

 • Postime: 328
 • Gjinia: Mashkull
AT¹
#5 ne: 06-05-2009, 18:15:41
Thash ashtu sepse ne sulm moren pjese edhe hacker nga Shqiperia dhe jo vetem nga Kosova
Unë vetëm desha të theksoj se Shqiptarë jemi; si ata nga Republika e Shqipërisë poashtu edhe nga Republika e Kosovës. E dihet se shqiptarët nuk jetojnë vetëm në këto dy republika.