Konsumatoret perdorin makinat e kerkimit per te gjetur produkte online - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Konsumatoret perdorin makinat e kerkimit per te gjetur produkte online

Konsumatoret perdorin makinat e kerkimit per te gjetur produkte online

· 1 · 708

  • Postime: 28056
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 16-11-2010, 00:09:37
Sipas nje studimi te kryer nga http://www.atg.com/ nje firme qe zhvillon software komerciale, shumica e konsumatoreve perdorin makinat e kerkimit per te gjetur produkte online dhe shume here me pak rrjetet sociale.

Sipas anketes se ATG 53% e konsumatoreve perdorin makinat e kerkimit per te gjetur cfare kerkojne, me pas vijne rruget e tjera, si psh tregjet online (Amazon, Ebay etj), reklamat ne media te ndryshme (TV, gazeta etj) dhe vetem 8% thone se perdorin rrjetet sociale, si psh Facebook, per te gjetur cfare kerkojne.

Nga ky studim del qarte se njerezit kur duan te gjejne dicka qe u nevojitet, shkojne e kerkojne ne Google dhe kur vjen puna per Facebook, e perdorin vetem per aktivitete sociale dhe kalim te kohes se lire.
Meposhte keni dhe grafikun e studimit ne fjale:
Per me shume mund te lexoni kete artikull: http://searchengineland.com/search-dominates-social-networking-for-product-discovery-study-says-54332

Temat e fundit