Kurse per Webmaster - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kurse per Webmaster

Vizitor · 10 · 2472

Kurse per Webmaster

Vizitor · 10 · 2472

ne: 08-10-2008, 13:32:17
PERSHENDETJE,
A MUND TE ME NDIHMOJE NJERI DUA TE BEJ NJE KURS WEBMASTERI,POR DUA TE INFORMOHEM SE KU MUND TA BEJ NJE DHE A IA VLEN TA BESH NJE KURS TE TILLE DHE A PAGUHET MIRE NE SHQIPERI NJE PUNE TILLE MIREPRES CDO PERGJIGJE.
« Editimi i fundit: 08-10-2008, 14:07:13 nga M A X »

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#1 ne: 09-10-2008, 20:22:13
ERIALDA , te behesh webmaster nuk e besoj se do kurs , do pune praktike...ble nje host dhe nje domain dhe fillo vete se meson shum me kollaj.... :)

 • Postime: 32
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 09-10-2008, 20:55:55
per me teper te duhet pak anglisht dhe cdo gje vazhdon vet.
www.w3schools.com ketu ke tutoriale per te gjitha gjuhet e programimit.

mund te marresh host free per te provuar dhe domaine free.nqs te duhen ke lista mund te kerkosh ose ti shkrujm ktu disa nqs nuk e gjen dot.

kalofsh mir

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 09-10-2008, 21:05:51
ERIALDA , të bëhesh webmaster nuk e besoj se do kurs , do pune praktike...ble një host dhe një domain dhe fillo vete se meson shum me kollaj.... :)
Ashtu mendoj edhe unë!
...Duke ushtruar, provuar por edhe gabuar; mëson më së mirihmmmmm:
P.S Burimi kryesor i informatave kuptohet se është interneti.

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 10-10-2008, 00:28:00
Lexo me vemendje ketu http://www.zeriyt.com/webmaster.html dhe e ke kursin te bere. Falas. :)

Nese deshiron te kesh diplome apo certifikate atehere eshte pune tjeter dhe nuk besoj se ne Shqiperi mund te gjesh kurse te tilla.

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 10-10-2008, 06:26:32
Shumica nga ne ka mesuar prej internetit, kjo eshte dhe arsyeja per te cilen ate cka kemi mesuar i kthejme perseri internetit, kuptohet me menyren tone.

Interneti jemi vete ne.

Sa per kurse webmaster, duke vizituar faqen Njoftime.com ishte nje baner per qender trajnimi ku kishte dhe kurse webmaster.

Information and Communication Technology Institute (adresa kryesore)Nuk kam njohuri mbi cilesine apo te kem ndonje reference qe ia vlen aplikosh, por mund ti kontaktosh dhe bej vleresimin tend.

Tjeter gje, nese ke kohe per te shpenzuar, ndiq keshillat e postuara me perpara dhe gjithkush mund  te te ndihmoje me adresa apo linke ku ti mund te marresh njohuri per tu bere webmaster.
Nese do dicka me te shpejte, atehere do te shpenzosh ca para dhe me pas mund te vazhdosh, te zgjerosh njohurite tua nga interneti, por kesaj radhe me avantazhin qe ke nje njohuri baze dhe kerkimet e tua do te jene me specifike, pasi do te jesh e afte te dish se cfare kerkon.

Edhe dicka tjeter, edhe nese shpenzon para, konsideroje nje investim tek vetja duke marre nje zanat dhe mund te them plot bindje, qe ne faqen e klientit tend te pare do nxjerresh koston e instruktimit tend.

Ti e ke vete ne dore!

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 11-10-2008, 17:11:47
Ne Shqiperi bejne vetem kurse informatike, per webmaster do jet ndonje ne tirane por sbesoj qe do jen gje, thjesht sa per te mesuar gjerat baze nese je ne 0 akoma.
Gjithsesi un personalisht keto dit pashe ca njoftime per disa kurse falas qe organizonte bashkia e qytetit tim ne Itali per studenta dhe te papun dhe kishte dhe per webmaster dhe do interesohem kete jave se qfar programi kan, pra qfar shpjegojne dhe besoj do e bej sa per te marr diplomen por sbesoj qe bejne ndonje me shum por besoj qe do jet nje eksperience pasi shum gjera mendon qe i dit por menyra qe ti shpjegon nje specialisht te ben ta kuptojsh me mire.

PS: Nese e vazhdoj do ju shkruaj ketu programin e kursit sa per kuriozitet se qfar behet ne nje kurs  hmmmmm:.

 • Postime: 56
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 08-11-2008, 15:48:15
Nese ke pasionin dhe vullnetin e duhur, sic u permend edhe me siper interneti eshte libri, manuali apo kursi me i madh qe mund te egzistoje :) Cdo pyetje qe mund te kesh me siguri ka minimalisht me teper se 1 pergjigje.
Duhet vetem deshira e mire, praktike, eksperimentime dhe ide. :)

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 16-11-2008, 13:37:46
hostin mund te ta ofroj une me cmim fare te lire. me kontakto per me shume informacione

 • Postime: 43
 • Karma: +1/-0

#9 ne: 27-11-2008, 15:05:29
per te bere webmaster duhet te kesh njohuri mbi informatiken por mos ler pas dore dhe ata psikologike dhe kulturore te njrezve.
per te bere site te thjeshta mund te peroresh joomla(qe eshte nje cms).per te bere dicka me serioze me ane te Joomla duhet te blesh template.
pastaj nqs do te krijosh gjitchka nga fillimi vete shko tek siti
www.html.it
pastaj duhet te dish xml,flash,php,css,(javascript,asp ose ajax..ky i fundit eshte edhe teknologjia qe perdoren www.facebook.com qe eshte nje nder sitet me te vizituara ne bote)keta ngjasojne shume me njera tjetren,pra nqs din njeren te tjerat nuk i ke problem.NQs do te besh nje sit qe te kete nje database mbrapa duhet te mesosh edhe nje database.nqs e ben me MySql e ke me te thjeshte sepse gjen jashtezakonisht shume material.te bera gjithe ate liste per thjesht faktin se keta jane per nje profesionist.

Temat e fundit