Kush esht ky Kushtrim Xhakli? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kush esht ky Kushtrim Xhakli?

Kush esht ky Kushtrim Xhakli?

· 4 · 1002

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

ne: 20-02-2011, 00:45:17
Shpesh e shoh ne media kete emer Kushtrim Xhakli. Duket sikur te jete ndonje CEO i madh si Steve Jobs qe reklamohet aq :D

http://www.pcworld.al/analiza/vezhgim/4312-xhakli_n_mesin_e_ligj_ruesve_t_konferenc_s_login_2011.html

 • Postime: 27931
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 20-02-2011, 01:02:24
Dikush qe di t'i beje marketing vetes ;)
Pastaj dihet si eshte te ne. Nje "fshat" i madh ku te gjithe njihen me te gjithe dhe ata qe kane pak njohje me shume marrin dhe vemendje me shume.

http://www.fasteurope.com/

Citim
Fast Europe Ventures portfolio contains more than 50+ service licenses for Mobile Operators and Content Providers. Service licenses help customers/subscribers and end users to get easy and quick access to all value added services provided by Mobile Operators or Content Providers. Using our services partners can easy configure services, actions and prices, for their own applications online.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 20-02-2011, 11:35:34
Entrepreneur, Speaker, Award Winner, Member of @sandbox_network, Involved on Startups in Europe (Balkans, Baltics) and USA. CEO of Fast Europe Ventures.

http://twitter.com/xhakli

Ose me mire lexo kete : http://www.xhakli.com/about

« Editimi i fundit: 20-02-2011, 12:07:24 nga M A X »

 • Postime: 27931
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 24-03-2011, 11:46:56
Again http://www.pcworld.al/biznes/intervista/4526-Kmbngulja-sht-elsi-suksesit.html :D

Citim
Këmbëngulja është çelësi i suksesit
Fast Europe Ventures është një kompani telekomunikimi e specializuar për ofrimin e shërbimeve mobile. PCWorld Albanian ka pasur rastin të flasë nga afër me drejtuesin e saj, z. Kushtrim Xhakli

Intervistë me Kushtrim Xhaklin
Intervistoi: Çelik Nimani

Njëri prej njerëzve më aktivë në skenën e Teknologjisë Informative në Kosovë është sot lideri i jashtëzakonshëm i një kompanie të quajtur Fast Europe Ventures, të cilën madje po e kërkojnë për partneritet edhe kompani në Silicon Valley.

Kushtrim Xhakli, një sipërmarrës interneti me një përvojë të madhe në zhvillimin e produkteve dhe bizneseve, sot jeton në Lituani, nga ku menaxhon biznesin e tij që operon në shtetet baltike dhe në ato skandinave. Opinionet e tij kemi pasur rastin t’i lexojmë shpesh në media të ndryshme ndërkombëtare, si: “The Economist, “Die Ziet”, “France24”, “BBC”, “CNN”, “SEE TImes”, etj.. Shumë prej lexuesve të këtyre rreshtave e dinë se ai është gjithashtu një ligjërues aktiv në konferenca europiane, si:  LIFT Conference – Zvicër, SHiFT - Portugali, Baltic Economic Forum - Letoni, LOGIN.lt, etj. Ai është gjithashtu ligjërues në trajnimet për e-biznes dhe marketing online.

Ka me dhjetra, ne mos qindra kompani shqiptare ne fushen e IT, por asnjehere nuk mbulohet keshtu sikur kjo mesiper.

Temat e fundit