×
Hyrja
Profili

Kush eshte programi me i mire per krijim website-sh ?

Kush eshte programi me i mire per krijim website-sh ?

· 22 · 3015

 • Postime: 128
 • Gjinia: Mashkull
shefi Modh
ne: 20-02-2009, 15:59:17
pershendetje te gjithe webmasterave......

do doja nga ju te me thoni se kush eshte per ju programi me i mire dhe me i lehte ne perdorim per krijimin dhe modifikimin e faqeve HTML........?


faliminderit
« Editimi i fundit: 20-02-2009, 22:50:32 nga M A X »

 • Postime: 71
 • Gjinia: Mashkull
OXODesign
#1 ne: 20-02-2009, 16:08:40
Tash ka shume IDE per HTML disa kan dhe GUI dmth. kan buttone te gatshme dhe ta lehtesojn punen shume.
Nje prej tyre eshte "Adobe DreamWeaver" por kjo kushton pare! Perndryshe nje alternativ tjeter e mire eshte dhe Aptana Studio dhe eshte falas. Një alternativ tjeter falas eshte dhe NETBEANS por HTML nuk eshte primare aty por mbulon html, css, javascript shume mire.

Notepad++ eshte dhe nje program i mire dhe i leht qe shume e preferojn.

 • Postime: 52
Urbann G
#2 ne: 20-02-2009, 16:15:46
A DW eshte shum i mir dhe kam pervoj 1 vjeqare me te :D sa per serial number mund ta gjesh neper forum te tjera veq kerko.

Notepad eshte mrekullia vet , e perdori aq sa e perdori msn messenger dhe google :D

 • Postime: 100
 • Gjinia: Mashkull
GoOn!
#3 ne: 20-02-2009, 16:23:10
Qe 1 Serial number FREE nga un : [Nuk lejohen postime numrash seriale!]
« Editimi i fundit: 20-02-2009, 16:46:32 nga Syrgjyn »

 • Postime: 128
 • Gjinia: Mashkull
shefi Modh
#4 ne: 20-02-2009, 16:26:37
FALIMINDERIT SHUM ..........

tani per tani po downlodoj kete APTANA STUDIO....ishalla eshte ajo qe me nevojitet.........

nqs jo do provoj kete A DW.........falimind erit per serialin  GO on!.


faliminderit te gjithe dhe te vazhdojne postimet e programeve se mbase i sherben edhe ndonjerit kjo teme.....JENI TE PAPAM

 • Postime: 7
albaniaonline
#5 ne: 20-02-2009, 16:48:50
wordpress

 • Postime: 271
 • Gjinia: Mashkull
kokushta
#6 ne: 20-02-2009, 17:13:41
Per ata qe nuk mund te kene Dreamweaver egzistojne programe alternative open source sic eshte psh: NVU

Gjithashtu per te pare programet alternavite perkundrejt atyre me pagese mund te vizitoni faqen: Open Source As Alternativehttp://www.osalt.com

 • Postime: 71
 • Gjinia: Mashkull
OXODesign
#7 ne: 20-02-2009, 17:15:56
wordpress

cka ka Wordpress te bej me HTML/IDE?

 • Postime: 260
reklamat
#8 ne: 20-02-2009, 17:17:26
Adobe Dreamweaver, notepad dhe notepad++

 • Postime: 271
 • Gjinia: Mashkull
kokushta
#9 ne: 20-02-2009, 17:20:22
cka ka Wordpress te bej me HTML/IDE?

Wordpress eshte nje CMS, kategorizohet si aplikacion web, program apo software. Ne kete kendveshtim, mund ta quash program per krijim faqesh, praktikisht ato i krijon dhe mire fare.

 • Postime: 51
EUKLIT
#10 ne: 20-02-2009, 17:38:31
Besoj se me te mirin dhe me te lete ke FrontPage 2003 (te paketes Office 2003) per modifikim e html-se.

 • Postime: 71
 • Gjinia: Mashkull
OXODesign
#11 ne: 20-02-2009, 18:01:12
Wordpress eshte nje CMS, kategorizohet si aplikacion web, program apo software. Ne kete kendveshtim, mund ta quash program per krijim faqesh, praktikisht ato i krijon dhe mire fare.
hmm te kishte than WISIWYG editori ne wordpress atëher do ishte ne rregull por thjesht Wordpress-i eshte nje blog/cms per mengagjimin e asaj qe nje WISIWYG editori ben. Se perndryshe do te thonim se gjdo textarea mund te formoj HTML :P

 • Postime: 128
 • Gjinia: Mashkull
shefi Modh
#12 ne: 21-02-2009, 18:50:25
pershendetje te gjithe dhe faliminderit per postimet......

un do doja nje program qe jo te editoja HTML se nuk kam shum informacione rreth programimit te HTML.....

do doja nje program qe funksionon si PHOTOSHOP prsh.....qe vendos imazhet dhe i rregullon ne faqe.....ose prsh te marresh template free HTML dhe ti hedhesh tek programi dhe ti modifikosh....kete doja une....prsh nje software si kjo qe dua une eshte WEB PAGE MAKER, por kete e kam provuar po nuk eshte shume profesionale dhe nuk editon template ne format HTML.....

mund te me ndihmoni me nje software te tille ?

 • Postime: 577
Freedom Overdose
#13 ne: 21-02-2009, 19:45:05
Per ata qe nuk mund te kene Dreamweaver egzistojne programe alternative open source sic eshte psh: NVU

Gjithashtu per te pare programet alternavite perkundrejt atyre me pagese mund te vizitoni faqen: Open Source As Alternativehttp://www.osalt.com


wee shum e bukur kjo faqja. sme kishte rene rruga ndonjehere :)

 • Postime: 577
Freedom Overdose
#14 ne: 21-02-2009, 19:46:18
pershendetje te gjithe dhe faliminderit per postimet......

un do doja nje program qe jo te editoja HTML se nuk kam shum informacione rreth programimit te HTML.....

do doja nje program qe funksionon si PHOTOSHOP prsh.....qe vendos imazhet dhe i rregullon ne faqe.....ose prsh te marresh template free HTML dhe ti hedhesh tek programi dhe ti modifikosh....kete doja une....prsh nje software si kjo qe dua une eshte WEB PAGE MAKER, por kete e kam provuar po nuk eshte shume profesionale dhe nuk editon template ne format HTML.....

mund te me ndihmoni me nje software te tille ?

mso HTML se kto programet drag and drop te marrin mqaf ngaiher

 • Postime: 271
 • Gjinia: Mashkull
kokushta
#15 ne: 21-02-2009, 20:12:02
pershendetje te gjithe dhe faliminderit per postimet......

un do doja nje program qe jo te editoja HTML se nuk kam shum informacione rreth programimit te HTML.....

do doja nje program qe funksionon si PHOTOSHOP prsh.....qe vendos imazhet dhe i rregullon ne faqe.....ose prsh te marresh template free HTML dhe ti hedhesh tek programi dhe ti modifikosh....kete doja une....prsh nje software si kjo qe dua une eshte WEB PAGE MAKER, por kete e kam provuar po nuk eshte shume profesionale dhe nuk editon template ne format HTML.....

mund te me ndihmoni me nje software te tille ?


Dikur e kam pas perdor Page Breeze, por programet drag-n-drop nuk te japin shume mundesi, keshtu qe une te sugjereoj sikurse dhe te tjere te mesosh HTML, CSS dhe te nderhysh vete. Edhe template free qe merr nuk ka soft qe te bej ndryshimet sikurse do thjesht duke klikuar nje buton apo me ndonje levizje objektesh.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#16 ne: 21-02-2009, 23:01:25
Per ata qe nuk mund te kene Dreamweaver egzistojne programe alternative open source sic eshte psh: NVU

Gjithashtu per te pare programet alternavite perkundrejt atyre me pagese mund te vizitoni faqen: Open Source As Alternativehttp://www.osalt.comNVU e kam pas provuar dhe une dhe eshte shume i mire per disa gjera baze ne HTML.
Ndersa ti Ledi s'e di pse e lodh veten kaq? Template te gatshme qe ka plot dhe me disa editime te vogla i ben gati per faqen tende.
Ndersa kjo qe kerkon ti nuk te con gjekundi, sepse duke mos qene ekspert (grafika kerkon dhe dhunti) do vije qe ajo qe do te besh (pas shume mundimeve dhe mesimeve) nuk do te jete aq e mire ne krahasim me alternativa qe i ke te  gateshme.

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#17 ne: 22-02-2009, 12:30:46
un do doja nje program qe jo te editoja HTML se nuk kam shum informacione rreth programimit te HTML.....

Shumica e editoreve profesionale (vizuale apo jo) nuk kane probleme me HTML... por shumica kane probleme me PHP, dhe sic e di ti, shume pamje permbajne kod ne PHP, qofte edhe te nderfutur; ketu po permend pamjet per WordPress.

Adobe Dreamweaver CS4 te jep mundesine Live Preview, pra qe ta shohesh faqen ashtu si do te dale, perfshire ketu edhe rezultatet e ekzekutimit te kodit ne PHP. Por per kete te duhet (ne mos gaboj) te kesh te instaluar ne kompjuter nje webserver (Apache ose IIS) dhe PHP, si edhe MySQL (nese duhet).

Menyra me e mire, sipas mendimit tim, eshte (sic e kane thene edhe te tjere me siper) te mesosh HTML, CSS dhe bazat e PHP, te instalosh Apache, PHP dhe MySQL ne kompjuter, te instalosh disa shfletues per te pare si duken faqet dhe t'i hysh kodit me dore. :)

kto programet drag and drop te marrin mqaf ngaiher

Shume e vertete... Shume prej tyre, si Dreamweaver (te pakten dikur, nuk e di per CS4), Microsoft FrontPage apo Microsoft Expression (soft i ri ky) shtojne kodin e tyre -- pa te pyetur fare -- kur ruajne faqen. Ndonje nga keto programe mund te te jape opsione te posacme ne konfigurimin e tyre qe te mos e prekin kodin ekzistues, por duhet ta shikosh mire kete gje...

 • Postime: 56
 • Gjinia: Mashkull
bledileka
#18 ne: 08-03-2009, 17:31:27
Per mua DW cs3/cs4 jane super por kane disa mangesi ne debug. Keshtu i jap me teper pike Eclipse/Zend+Php+Debugger qe me duket fantastik. Punon ne te gjitha platformat win/linux/mac.
Per grafiken nuk jam ekspert por Fireworks cs3/cs4 jane mese te mjaftueshem per te krijuar dizajne te thjashta.
http://www.eclipse.org/pdt/downloads/

 • Postime: 86
 • Gjinia: Mashkull
pylltar
#19 ne: 22-04-2009, 23:59:35
Per ata qe nuk mund te kene Dreamweaver egzistojne programe alternative open source sic eshte psh: NVU

Gjithashtu per te pare programet alternavite perkundrejt atyre me pagese mund te vizitoni faqen: Open Source As Alternativehttp://www.osalt.com


teper e vecante kjo adresa si nuk e kisha vizituar me pare
flm kokushta

 • Postime: 92
 • Gjinia: Mashkull
Art Ramadani
#20 ne: 23-04-2009, 00:15:45
Me i miri esht Notepad, nqs din mire pa perdor program mundesh me kriju uebfaqe shum te bukura edhe pa probleme, mendoj se Dreamwaver e Frontpage jane te komplikueshme ne kode krijojne disa kode qe nuk nevojiten dhe kurr si kam perdor sepse e preferoj me shume punimin e thjesht, vetem perdor nje editor qe te me ndihmoj ti mbyll etiketat p.sh. <li> mbyllet vet me </li>

 • Postime: 89
Andy
#21 ne: 23-04-2009, 17:59:29
Me i miri esht Notepad, nqs din mire pa perdor program mundesh me kriju uebfaqe shum te bukura edhe pa probleme, mendoj se Dreamwaver e Frontpage jane te komplikueshme ne kode krijojne disa kode qe nuk nevojiten dhe kurr si kam perdor sepse e preferoj me shume punimin e thjesht, vetem perdor nje editor qe te me ndihmoj ti mbyll etiketat p.sh. <li> mbyllet vet me </li>

Jam shume dakort me ty!

Edhe une perdor notepad DW em shoke jane teper te komplikuar, dhe te ekzagjeruar ne disa drejtime...
 

Kush është Dritan Abazoviç?

Nisur nga M A XRubrika Shqiptaret ne Malin e Zi

Postimi i fundit 10-09-2020, 21:25:28
nga M A X
Kush e bën më bukur sparkaten?

Nisur nga M A XRubrika VIP

Postimi i fundit 13-08-2020, 19:47:15
nga M A X
Kush është Avdullah Hoti, kryeministri i ri i Kosovës

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 03-06-2020, 23:59:40
nga M A X
kush jam une ese filozofike

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:36:34
nga InfoZ
kush eshte gani bardha

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:22:24
nga InfoZ