Kush perdor Paypal Masspay per pagesa? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kush perdor Paypal Masspay per pagesa?

Kush perdor Paypal Masspay per pagesa?

· 6 · 1325

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

ne: 26-03-2009, 12:18:47
Pershendetje,

Nuk e di se sa nga ju e njohin kete servis qe ofron paypal? por medova qe do ishte nje ide e mire qe ta njohin te gjith sepse ja vlen ta perdorni ne qoft se merrni me shitje ne internet.

Nejse Paypal Masspay fuksjonon keshtu:

1. Personi qe don te dergoje parat me Paypal Masspay duhet ti kete parat ne balance, keshtu qe nukmund te perdoret kredi kard.
2. Personi qe don te dergoje parat paguan $1 per transferen.  Pershembull ne qoft se do te dergoje $300 athere paypal i merr $1 per servisin.
3. Marresi i parava nuk paguan as gje tek paypal keshtu qe merr $300.

Kjo metode eshte edhe shum me e sigurt sepse nuk lejon perdorimin e nje kredit karte.

Shkoni ketu per me shum informacione: https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_batch-payment-overview-outside&nav=1.1.2

 • Postime: 12364
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 26-03-2009, 16:22:01
hecto une e perdor paypal per blerje online e jam shume e kenaqur ja vlen ....

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 26-03-2009, 19:10:28
a mund te perdoret per te transferuar para ne nje llogari paypal ne shqiperi?? (dmth llogaria qe merr para eshte ne shqiperi)
thx

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 26-03-2009, 19:34:15
a mund te perdoret per te transferuar para ne nje llogari paypal ne shqiperi?? (dmth llogaria qe merr para eshte ne shqiperi)
thx

Un provova te dergoja mbrem lek ne nje llogari ne Shqiperi dhe me tha qe per momentin logarit paypal ne shqiperi veq mund te dergojne lek dhe jo te marrin, prandaj isha i interesuar dhe un se si mund tja bej per ti derguar lek nje personi ne Shqiperi ?

 • Postime: 170
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 27-03-2009, 00:49:49
Un provova te dergoja mbrem lek ne nje llogari ne Shqiperi dhe me tha qe per momentin logarit paypal ne shqiperi veq mund te dergojne lek dhe jo te marrin, prandaj isha i interesuar dhe un se si mund tja bej per ti derguar lek nje personi ne Shqiperi ?

Problemi eshte se shqiperia eshte kategorine „Send Money to Anyone in the Growing PayPal Network” dhe te gjith keto shtete ne kete kategori munden vetem te dergojn para por jo te pranojn para. Them se ky kofizim eshte per shkak te siguris ne shqiperi. Keshtu qe me paypal tani per tani nuk mund te dergoin para ne shqiperi.

 • Postime: 79
 • Karma: +7/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 19-07-2009, 23:43:54
1)Ska pse duhet te kesh para ne balance qe te dergosh para npermjet paypal...dergohen edhe nepermejt PP(credit card)mjafton te kesh credit line te hapur nga paypal(dergoj gjithmone ose blej)
se di ne shqip si ndodh ketu ne usa e di qe marresi paguan PP fees edhe jo derguesi kete e them nga experienca(nuk e di se sa % te charging varet nga shuma)

edhe patejter qe do perdoresh credit card sepse si mud ta rimbushesh balancen e pp pa pasur nje credit card edhe kjo duhet vertetuar nga banka qe ti disponon ate credtid card ,menyre kjo qe behet duke transeferuar 2 shuma te vogla  parash nga credit carda jote tek paypal account edhe pastaj pp te jep nje code nr edhe duhet te marresh banken ne tel ose (cell)edhe ti japesh kete code nr qe me ne fund pas gjithe ketij aksioni edhe 3-4 business day te behesh ......paypal verified ....rruga me e lehte eshte apliko per paypal credit card ....per nje min te hapin llogari se sa leke te japin varet se sa credit ti ke ,sa me te mire me shume ......ca i gjate si post eee  :P

Temat e fundit