Kushe jane AlbaniaN HackerZ ZonE - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kushe jane AlbaniaN HackerZ ZonE

Kushe jane AlbaniaN HackerZ ZonE

· 18 · 1613

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 30-03-2011, 22:07:26
Sa po me sulmuan dy faqe ne gjuhe te huaj,
duke lene kete mesazh tek njera Protected by AlbaniaN HackerZ ZonE |Paralajmërim webi juaj është në rrezik , kontakto në emailin më posht.

Dhe tek tjetra Pse Shqiptart jan rraskapit , Pse mo nuk pi qelin syt , Pse e ndjekëm at turqi , Pse i ndjekëm ata shki , Kishe per liri e vet u bam edhe ma zi.
une i falenderoje per kete gje sepse eshte thjeshte nje paralajmerim, por mund ta kishin bere dhe ne menyre tjeter nuk ishte nevoja per kete gje.
Por desha te di se si ja arriten qe u futen ne sistem?

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-03-2011, 22:24:13
GJithashtu edhe un isha pre e ketij sulmi, tek faqja kombi.im kishin vendosur kete mesazh. U cudita kur e pashe, pse tek nje faqe shqip. Aq me pak qe eshte per shqipetaret. Po si duket kemi te bejm me femije.

NUk e di me askend skam bere asgje! Doja te dija edhe une mos i ka ndodhe edhe ndokujt perveq mua dhe Poshnjes?

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 30-03-2011, 22:38:38
Kur e kane bere nje gje te tille me ty?

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 30-03-2011, 22:50:44
o kontakto hostin te shikojne logs dhe bej upgrade nese ke ndonje sistem te gatshem ose kontakto me ato narat.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 30-03-2011, 22:52:05
Por VM ti e paske akoma off, por nuk e kuptova nga jane futur nga admin i wp apo nga ndonje rruge tjeter?  hmmmmm:

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 31-03-2011, 14:58:48
1. kompania ku i, keni te hostuara websitet  nuk jane kompani hosti por kompani Tosti !
2. keni dhene chmodd 777 ndonje dosjeje me rendesi te larte si pershembull .htaccess
3. keni perdorur war-ez theme

etj etj..
 mundesite mund te jene te shumta.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 31-03-2011, 21:06:04
1. kompania ku i, keni te hostuara websitet  nuk jane kompani hosti por kompani Tosti !
2. keni dhene chmodd 777 ndonje dosjeje me rendesi te larte si pershembull .htaccess
3. keni perdorur war-ez theme

etj etj..
 mundesite mund te jene te shumta.
Sa per kompanim e hostit nuk jam dakort pasi personi nese do ishte futur nga hosti mund te bllokonte te gjitha faqet por bllokoje vete dy tek te cilat jane nen mbikqyrjen time por ja kam dhene perosnave te tjere per menaxhim,
Kurse sa per .hatccess nuk e di se cfare komande duhet te rri por une e perdore ne 644 dhe sa per theme nuk jane warez nuk jane as premium por nuk di nese mund te ekzistoje ndonje menyre per rregullimin e tyre, nese do me sygjeronte ndonjeri do ta pranoje me kenaqesi  :D

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 31-03-2011, 21:14:58
@Poshnja
Dje e pashe ashtu faqen, po gjithesi tash e kam kthyer prap kontrolloje :) . Mora disa masa sigurie per faqen, e shpresoj qe me nuk ndodhe.

@armando4
Deri dje asnje problem nuk kam pase me hostin ku eshte faqja ime. Dhe nuk do kem kurre besoj, eshte njera prej me te mirave.
Ndersa dje limitova akseset ne disa file te rendesishme. Pasi ishin chmodd 777

Per te treten nuk e besoj,  themen e kam gati qe 4 muaj dhe skam probleme, nqs do kisha ato duhej te ishin ne fillim kur e kam vendosur.

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 04-04-2011, 11:32:21
Tung krejt.
Une jam Game Over [aHz-CreW] team.

Shoh qe ka shum pyetje per ne , ja po u pergjigjem.

Kush jemi ne? - Ska qfar u duhet , edhe po ta dini s'fitoni & s'humbni asgje.

Pse u kemi sulmuar , siq i tregova edhe [Poshnja-s]

Si do u duket sikur ne faqen e par te webit tuaj te shkruaj [ kosova je serbia] , apo ndonje fjal fyese per shqiptaret.
Mua sme pelqen prandaj u kam vendosur nje index te till.

Nderroni webhostingun , ose lexoni & msoni me shum rreth scriptaveq qe perdorni : joomla & wordpress etc.

Te gjith webhostingun e kam ne dorë , po thjesht skam koh te lir te tu vendosur indexin te gjith webave .

Me Respect :
Game OVer a.k.a dj_cc0br4

 • Postime: 27
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 04-04-2011, 14:46:48
Po thuaj se te gjitha kompanit hostuase shqiptare kane kete bug. Edhe ne ishim viktim (disa kliente, duke perfshire antarin Poshnja), per fat te mire e mbuluam kete bug.

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 04-04-2011, 17:18:32
Tung krejt.
Une jam Game Over [aHz-CreW] team.

Shoh qe ka shum pyetje per ne , ja po u pergjigjem.

Kush jemi ne? - Ska qfar u duhet , edhe po ta dini s'fitoni & s'humbni asgje.

Jo reee jooo, skeni faj ju. Fajin e ka policia shqiptare se ska teknike dhe pervoje tju gjej e tju japi nje mesim te  mire. si Ska qfar u duhet???
te besh ti hack websitin tim dhe mua mos te me duhet gje ?

ne turqi eshte per nje hack passwordi hotmaili account personal 2, account biznesi ka 4 vjet burg. kurse ju duheni pushkatuar per mendimin tim.

Ske pse i ve index, nese nuk do qe ne faqe te kete Kosove Je Serbija atehere ik e informo ate firme Tosti ( se Hosti nuk na qenka ajo ) per ate bug qe ka.

Skam per te kthyer me pergjigje ketu.

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 04-04-2011, 18:49:42
Tung krejt.
Une jam Game Over [aHz-CreW] team.

Shoh qe ka shum pyetje per ne , ja po u pergjigjem.

Kush jemi ne? - Ska qfar u duhet , edhe po ta dini s'fitoni & s'humbni asgje.

Pse u kemi sulmuar , siq i tregova edhe [Poshnja-s]

Si do u duket sikur ne faqen e par te webit tuaj te shkruaj [ kosova je serbia] , apo ndonje fjal fyese per shqiptaret.
Mua sme pelqen prandaj u kam vendosur nje index te till.

Nderroni webhostingun , ose lexoni & msoni me shum rreth scriptaveq qe perdorni : joomla & wordpress etc.

Te gjith webhostingun e kam ne dorë , po thjesht skam koh te lir te tu vendosur indexin te gjith webave .

Me Respect :
Game OVer a.k.a dj_cc0br4
Bleona Qerreti - Adoleshenca

Keta jane heronjte tone BRAVO   LOL  LOL

濱海逃逸車輪卡里

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 04-04-2011, 20:17:38
thnxx krejt per komentet , eshte thjesht mendimi juaj.

m2m -> shiko siguroje edhe me shum , sepse ske edhe qaq siguri.

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 05-04-2011, 16:09:06
thnxx krejt per komentet , eshte thjesht mendimi juaj.

m2m -> shiko siguroje edhe me shum , sepse ske edhe qaq siguri.

Shkolla fillore eshte bere Kusht ne shqiperi, pse nuk vete ne shkolle ti ?

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 05-04-2011, 20:19:38
Shkolla fillore eshte bere Kusht ne shqiperi, pse nuk vete ne shkolle ti ?

1) S'jam i Shqiperis
2) Jo Vete , po pse nuk Shkon.
3) Eshte personale ajo
4) Në vendin ku jetoj une Kusht eshte gati te behet fakulteti e jo fillorja.
5) Te kisha sygjeruar per mos me e zgjat me shum temen.

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 05-04-2011, 20:33:42
1) S'jam i Shqiperis
2) Jo Vete , po pse nuk Shkon.
3) Eshte personale ajo
4) Në vendin ku jetoj une Kusht eshte gati te behet fakulteti e jo fillorja.
5) Te kisha sygjeruar per mos me e zgjat me shum temen.

Hajt se po te blej nje akullore te qetsohesh dhe ti se po merr flak nga hici LOL  :P :P

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 07-04-2011, 08:05:57
Hajt se po te blej nje akullore te qetsohesh dhe ti se po merr flak nga hici LOL  :P :PFajin e ka Policia qe ska personel te denje per te kapur keta pseudo-hackerat e tju fusi nga nje akullore b****** ...

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 07-04-2011, 08:12:57

4) Në vendin ku jetoj une Kusht eshte gati te behet fakulteti e jo fillorja.

Por ju siduket spaskeni shkuar as ne fillore.

Temat e fundit