Linja me e shpejte e internetit ne Shqipëri? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Linja me e shpejte e internetit ne Shqipëri?

Linja me e shpejte e internetit ne Shqipëri?

· 24 · 5218

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

ne: 12-04-2008, 23:04:07
Të gjithë shqiptarët akoma vuajne me linjat e ngadalta të internetit pavarsisht cmimeve te kripura qe paguajne për te.
Sidomos webamasterat qe u duhet te punojnë me këto lloj linjash.
Nga eksperienca juaj cila linjë ju duket me e mira ne Shqipëri?
Ju lutem tregoni dhe çmimin qe paguani për linjen.

Unë personalisht perdor linjen qe vjen me kabllorin e TV ne Elbasan e cila është:
Cable 256kbit/sec  19euro ne muaj

Me thënë te drejtën kjo lloj linjë po ma nxin jetën avash avash. Ne fillim ishte shumë mirë por tani me shtimin e abonenteve është ngadalsuar shumë

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 13-04-2008, 00:54:54
Une jam ne Kosove dhe perdor pakon e IPKOS - 512kbps - 15 euro( PLUS te gjitha kanalet e DIGITALB dhe SUPERSPORT).

Dhe ta them te drejten jam shum i kenaqur.
Po mund ta marr edhe pakon 25 euro me 2mbps internet.

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 13-04-2008, 20:07:10
AlbDigital ju ne kosove paskeni cmime fantastike. Do i paguaja me gjithe qejf 25euro ne muaj per 2mbit/sec.
Shqiperia vetem televizionin ka te zhvilluar fale topchannel,te tjerat jane kot. :( :(

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 13-04-2008, 20:17:37
Dhe cka jam me i kenaqur, eshte se kam 8 muaj internet me kompanin IPKO(www.ipko.com) dhe ASNJE ASNJE! sekond te vetmen kurre nuk me eshte ndal as interneti as paketa e TV.

Vertete jam shum i kenaqur!

 • Postime: 49
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 13-04-2008, 20:28:00
Unë jetoj ne greqi por këto cmime me duken shumë te mëdha ,duke menduar edhe rrogat shqiptare.
Këtu ne greqi unë perdor linjen e telefonit dhe për internet paguaj 16 euro ne muaj për 1024 kbt 

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 14-04-2008, 10:16:52
Ne Austri ku jam unë është goxha mirë dhe shumë i shpejte, interneti me anë te kompanive celulare është shumë i mirë dhe i lirë, cmimet variojn nga 15 deri ne 25 euro.Para një muaji një kompani ka ber një çmim shumë te leverdisshem 15 GB 16 euro ne muaj.

P.s genti555 po me anë te linjes telefonike sa te vete ne muaj dhe a është i shpejte ? Se shumë shpejt do kthehem ne Elbasan e dua te dij pak me cmimet qe ofrojn ato atje, kur kam qenë me pare nëpër internet-kafe i shpejte ishte interneti.

 • Postime: 243
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 15-04-2008, 10:18:47
Dial-Up me ane te postes 56 kb/s e ke me impulse dhe shkon dicka e tille tek 50 lek/ora (leke te reja)

Me kete linje ti vetem e-mail mund te lexosh. tjeter gje harroje.

Ke pastaj Adsl 256kb/s me 5000 lek/muaj
ose 512kb/s me 10000/muaj

Ose 512kb/s te dedikuar nga Albtelekom per 40000 lek/muaj

Me pak fjale Berni rri atje ku je :D

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 15-04-2008, 11:20:03
Epo sme rrihet ma :D

Po ti si ja ben atje ? Apo ke ndonje internet kafe vete, dhe ma shpjegon dot faktin pse eshte me e shpejte linja ne internet kafe, edhe pse smund te jete e shpejte ne nje lidhje normale ne shtepi ? Kismet te vij njeher dhe te shoh cfar do bej.

 • Postime: 243
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 16-04-2008, 00:51:20
Une ashtu si Genti kam kabllorin ne shtepi
19 euro ne muaj. Ndoshta ne Internet Kafe qe ke qene linja mund te kete qene p.sh 1 mb/s sic e kane disa internet kafe ketu ne El

Me siper harrova te permend abissnet se edhe ai ofron linje goxha te mire. Instalimin e ka shume shume te shtrenjte dhe duhet te harxhosh na 100 mije ne mua ne telefonat me supportin se te iken shume shpesh linja :D

 • Postime: 201
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 17-04-2008, 15:25:09
Une e kam 1.3Mb IP te dedikuar 350euro ne muaj.
E kam me nje kompani kosovare daily-provider Tirane

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 17-04-2008, 15:55:15
350 euro ne muaj ? nuk jane shume ?

 • Postime: 201
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 17-04-2008, 16:07:30
350 euro ne muaj ? nuk janë shumë ?

E kam për biznes, por edhe për biznes janë tmerresisht shumë :S :S

#12 ne: 02-08-2008, 14:44:18
Dhe çka jam me i kënaqur, është se kam 8 muaj internet me kompanin IPKO(www.ipko.com) dhe ASNJE ASNJE! sekond te vetmen kurrë nuk me është ndal as interneti as paketa e TV.

Vertete jam shum i kënaqur!
ore pse nuk thua ti qeka me ardh me jetuar ne kosove as ne itali nuk jan kto cmime.lumsi ju dhe mos u ankoni se ktu ne shqiperi esht mizerje

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 29-09-2008, 19:03:26
Personalisht kam lidhje Satelitore dhe paguaj 67 Euro ne muajMire jo keq ;)

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 29-09-2008, 20:38:57
Unë punoj në një ISP në Kosovë dhe me ofrojnë shpejtësi të mirë të internetit me çmim prej 15 € (FALAS)

Dikund e kam 8 Mbit download dhe 2 Mbit upload +-1 mbit
Qe 1 test që bëra sot:

Kam një ping marramendës,

 • Postime: 80
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 18-02-2009, 22:04:48
Kosova paska cmime fantastike.ketu ne shqiperi cmimet te kepusin ne mes.Tamam qe qeka per te ardhe me jetu atje.Ose ndonje nga kosova le te na sjelli edhe neve kabllin e internetit ketej.hahaha

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 18-02-2009, 22:10:41
un kam me ipko `  TV + internet  TV e kam pagu veq istalimin 5 euro moo kurgjo hiq :D a internetin  512kbps n`mujt :P amoo unn ka 3-4 muj nuk e mushi :D sepse hi me user-a t`shokve edhe FREE :P

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 19-02-2009, 22:54:31
Une e marr nga albania online me 25 euro ne muaj.
Por te them te drejten ne fillim kisha nje pc shume te dobet dhe ishte ferr i vertet,por te them te drejten sa nderrova pc jame shume i lumtur,po te kesh nje pc me karte grafike mbi 256 mb,ram mbi 512 mb,procesor mbi 2.6 mb

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 10-03-2010, 15:55:05
ej ej ej te gjith ja keni futur kot qe shqiperia ka linje te dobet  dhe shum te ngadalte.pastaj qe ta kesh linjen e shpejt duhet edhe te paguash shum perderisa ne shqiperi interneti esht akoma luks.un e kam wireless me abcom dhe jam mjaft i kenaqur.


 • Postime: 366
 • Karma: +7/-1
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 10-03-2010, 16:12:21
Citim nga: Kli$$i ne 17-04-2008, 15:25:09
Une e kam 1.3Mb IP te dedikuar 350euro ne muaj.
E kam me nje kompani kosovare daily-provider Tirane
mos gje je deputete ti ,350 euro ne muaj skam degjuar te kete intenet,,

 • Postime: 171
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 10-03-2010, 22:50:01
Une kam lidhjen e internetit me Posten dhe Telekomin e Kosoves dhe te them te drejten jam deri dikund i kenaqur sepse nuk eshte teper i shpejt por mua me interson te jete stabil.Edhe pse jam webmaster nuk perdori shume per ngarkime.Per mua rolin kryesor e ka PC se kam nje me 3.2 procesorin dhe mendoj te beje disa ndryshime ne te keto dita.

 • Postime: 293
 • Karma: +4/-3
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 11-03-2010, 03:42:45
Ne fakt une e kam me Albtelekomin nuk jam i kenaqur aq sa duhet. paguaj 3000 ne muaj

 • Postime: 12364
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 11-03-2010, 12:28:08
ABCOM ADANET kane sherbim te mire dhe cmime normale qe variojne ne baze te shpejtesise dhe menyres se lidhjes qe kerkohet nga klienti.

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 14-03-2010, 19:19:43
ej ej ej te gjith ja keni futur kot qe shqiperia ka linje te dobet  dhe shum te ngadalte.pastaj qe ta kesh linjen e shpejt duhet edhe te paguash shum perderisa ne shqiperi interneti esht akoma luks.un e kam wireless me abcom dhe jam mjaft i kenaqur.
oh oh, ka sa e ke vendos ti plako nuk ka mundesi,sidomos me wireless, qe nuk ben kurr vaki. gjisesi duket qe po i ben reklam abcom, (vec kete postim ke ne forum)

Temat e fundit