Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë

Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë

· 108 · 20152

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 27-12-2004, 14:01:31
Hakerët shqiptarë kanë sulmuar faqen "Mobtel" të Serbisë

Beograd, 27 dhjetor - Hakerët shqiptarë kanë shembur një nga faqet e telefonisë mobile, "Mobtel" të Serbisë (www.mobiklik.co.yu).
Sipas mediave serbe një grup që veten e quan "Kosova Hackers Group" ka shënuar në faqen "Mobiklik" në gjuhën shqipe dhe angleze mesazhet "O63 kurrë më në Kosovë" dhe "Krenohem që jam shqiptar".
Po ashtu ditë më parë, hakerët shqiptarë kishin sulmuar forumin e faqes së peshkopatës Rashkë-Prizren, si dhe disa faqe që trajtojnë tema ortodokse serbe. Kohëve të fundit është zhvilluar një konflikt i ashpër i hakerëve të Kroacisë dhe Serbisë.
 marrë nga kosova.comPara disa ditësh, hakerat serbë kanë "hakeruar" faqen e sportdashësi.com dhe të klubit të futbollit Tirana bashkë me disa faqe të disa klubeve kroate. Këto hakerime të shqiptarëve sigurisht kanë ardhur si reagim ndaj këtyre hakerimeve serbe.

Poashtu, pas vrasjes së Gramoz Palushit  pas ndeshjes Shqipëri-Greqi 2 me 1, hakerat shqiptarë u hakmorrën duke i hakeruar disa faqe të disa agjensive turistike greke dhe i kishin shkruar në to, në përkujtim të Gramoz Palushit dhe të dhënat tjera.
« Editimi i fundit: 27-12-2004, 14:06:36 nga Doni »

 • Postime: 28062
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 27-12-2004, 14:50:30
Bravo u lumte ;) NE fakt me erdhi shume inat kur serbet kishin sulmuar dhe prishur faqen sktirana.com dhe forumin e faqes tirana-live.com
Une kam pasur rastin te njoh disa nga cunat e KHG dhe e di qe jane vertete te zote!!!!

 • Postime: 28062
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 29-12-2004, 15:15:56
Pamja e faqes se sulmuar serbe:


Me poshte jane disa nga faqet e sulmuara shqiptare.
http://www.zeriyt.com/extra/tiranalive.jpg

http://www.zeriyt.com/extra/tirana.jpg

http://www.zeriyt.com/extra/biznesi.jpgMe kerkesen e administratorit te tiranalive.com, po le vetem link te faqeve!
« Editimi i fundit: 29-12-2004, 20:44:27 nga Deleted! »

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 29-12-2004, 15:30:13
shqiptaret pasi te hapin nje forum apo nje faqe harrojn te bejn  dhe update kurse aty eshte problemi tyre vellezer gjithkund shkoj ne secilen faqe shqiptare dhe lajmroj qe te bejn update nuk me kthejn pergjigje keshtu qe kan ber faqet dhe kan len me nuk kujdesen mbi to keshtu qe ne humbemi ftyren prej shkive pra me sa shifeni ne ne luften kundeshkijev ne internet e kemi ne dor dhe do te qojm deri ne fund kurse per zhdo gje ne jemi me para dhe jemi me rrezekshem ne sulmet qe bejm ne se sa ata ata bejn sulme ne nje phpBB forum ato kan ndodhur me heret kurse me nuk ndodhin pasi Kosova Hackers Group q qoj zerin lart dhe kujdes per secilen faqe shqiptare qe kan demtuar ata pra mundeni te shiqoni dhe te lexoni shum gjera gjithkund keshtu une jam vet sulmusi me i madhi i webfaqev shkijev dhe un nuk shiqoj te sulmoj nje phpBB forum se ajo eshte gje e elht ata kam treguar secilit ne forum timin pra nuk po shkruaj ketu se ndoshta do te ket mas marrvehsje nga webmasteri mendon se dua te vjedh antaret vec thjesht erdha pash qe kishte shkruar dikush nga ju per ne ketu dhe u inkuadrova ti them disa fjal...


për hack dhe per gjithqka nje here per nje here i kemi ndalur sulmet dhe shkijet i kan ndalur sulmet kurse ne nuk shiqoj te hakerojm nje phpbb forum por ne kerkojm te hakerojm nje server te gjith...

kohet e fundit shkruajn shkijet dhe gjith tjerat pra per KHG dhe per vellezrit tjera hackerat tjer shqitpar qe kemi ber sulme te atashem dhe se shpejti do te vazhdojm sulme me te medha dhe me gjera me te rrezikshme kurse keto do te ndodhin ne webfaqet kryesor te serbev...

Ju Përshendes dhe kaloni mire mos u frigoni per asgje se nje forum te injektohet nuk eshte kurgja te mban nje server e nje firme te madhe qe ka zhdo dit mbi 10000 vizitor ather thua se kam ber dicka :)
sikur ne qe mabjtem mobiklik 3 dit ne emer shqiptar... ;)

Përshendetje...

 • Postime: 28062
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 29-12-2004, 15:35:40
Elion ne radhe te pare miresevjen, pasi eshte nder te kemi mes nesh :)

Eshte e vertete qe ju keni bere nje sulm shume me te madh ndaj serbeve, por perseri eshte turp per ne qe shume faqe shqiptare u bene pre e ketyre sulmeve. Kjo jo per faj timin a tuajin, por per faj te poseduesve te faqeve te sulmuara qe kane qene pa mbrojte dhe pa i bere as dhe nje back up faqes. Une u uroj suksese ne punen tuaj ;)
« Editimi i fundit: 29-12-2004, 15:38:26 nga M A X »

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 29-12-2004, 15:50:10
faliminderit per mikpritjen M A X lexova pak me lart qe ke pasur kontakt me ne kurse mundesh te me tregon ke perdorur ndo nje psodonium tjeter :?

ne do te vazhdojm pra ja shiqo ket e kshira pak ja vura nje sy dhe shiqo( http://www.aegee-beograd.org.yu/forum/ ) se sa leht jan keto phpBB forumet me Hakeruar kur nuk jen te ber Patch a po jan versionet te vjetra

ne vesrioni 2.0.11 nuk ka chance ma te ben kurgja kurse nese eshte i ber update prap nuk ka chance te ben asgje... dhe kohet e fundit ka dalur nje worm i ri per phpBB qe ka  qen dhe eshte ne internet dhe kerkon webfaqe dhe i demtnon vet

pra kjo ka funksionuar keshtu ne google ka qen e lidhur keshtu qe google ka ndaluar ate rrugë

allinurl:"viewtopic.php"
dhe aje worm ka kerkuar gjitha qe kan pasur lidhje me ket dhe ka defacuar gjith webfaqen me formatet php,asp,htm, etc.

pra ne internet vella duhesh jesh i zoti per gjera qe kerkon a po don te ruan siq duhet... sepse ne nje dakik ndodh nje qe qe nuk e pret. dhe une qe nga viti 1999 nuk jam ka mendoj se do te jem rahat dikuri prej ketyre shkijev...

nese doni te shiqoni mbi webfaqe te hakeruar etc. ateher mundeni te hyreni ne google vec shkruani Kosova Hackers ose Albanian Hackers keni per te par qmos :D

ju pershendes gjithve...

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 29-12-2004, 16:16:23
Site i fundit :


[attachment[/attachment]

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 29-12-2004, 16:17:56
Une ne fakt kisha nje pyetje:
Mire me Serbet... kuptohen arsyet, po pse eshte sulmuar faqja maqedonase dhe jane vendosur sharje ne te pas hackerimit?
Per me teper:
http://www.antiwar.com/orig/deliso19.html


Ja c'thuhet:
Skopje, Macedonia – For the past three days, the website of respected Macedonia analyst Dr. Sam Vaknin has been under attack by Albanian cyber-terrorists. When one opens the page (www.geocities.com/vaksam), the following greeting appears: "this page has been hackde (sic) by metal team." Above this is a graphic of the double-headed eagle Albanian flag (adopted by the NLA), with the phrase "proud to be Albanian." Further text in Albanian reads: "f*ck all Macedonian mothers and everyone who works with Macedonia."


:???

Gjeta edhe shume faqe te tjera te hackeruara nga ky grup, a mund ta di a jane kunderpergjigje apo thjesht hackerime pa shkak?

www.alexbaratta.com
« Editimi i fundit: 29-12-2004, 16:21:50 nga Deleted! »

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 29-12-2004, 16:24:36
Bravo dhe përgëzimet e mia Elioni

Hakerimet duhet të bëhen vetëm si kundërpërgjigje atyre që hakerojnë faqet tona që të mos i prekin faqet tona në të ardhmen.

« Editimi i fundit: 29-12-2004, 16:30:59 nga Doni »

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 29-12-2004, 16:24:58
psh:


[attachment[/attachment]

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 29-12-2004, 16:33:49
Me vjen me inat me keta qe na bejne edhe terrorista kot!
 >:( >:( >:( >:(

[attachment[/attachment]

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 29-12-2004, 16:44:41
Deleted, ata që janë kundër nesh na bëjnë terrorista edhe pa i bërë gjë fare.  Kështu që, juve që nuk keni mësuar me mentalitete të tilla kriminale të serbëve dhe sllavo-maqedonasve, mos e merrni në zemër këtë punë.

Serbët i hakeruan faqet e kroatëve dhe shqiptarëve dhe kroatët i hakeruan faqet e serbëve dhe askush nuk i quajti terrorista, por hakerista.  Autori i shkrimit është një qelbësirë fare, kështu që mos e merr me zemër këtë punë.
« Editimi i fundit: 29-12-2004, 16:55:02 nga Doni »

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 29-12-2004, 16:49:26
Doni une nuk po e marr per zemer, thjesht po them se ca ndodh!
Po mundohesha te dilja pikerisht aty te ajo qe the ti! Kroatet nuk i quajti kush terrorista! Po shikoj ne internet shume faqe te tjera te hackeruara nga Elioni, dhe thjesht e pyeta a eshte hakmarrje.
Doja ti pergezoja te tere!
:)

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 29-12-2004, 16:51:26
tung tung duke kerkuar ne google me shum mbi Kosova Hackers Group do te gjini me shum mbi faqet e hakeruar...
http://protec.co.yu ja ketu ne phpNUke faqe serbe pra keto gjera qe bejn serbet spo kam shum se jam duke programmuar dhe kam disa projekte dhe me duhet ti kry pajteter keto gjera sepse shkijet jan duke me kerkuar :D dhe po duhet te organizoj dicka dhe te transferoj disa datat ne disa server :D
shkijet kan marru vesh se qe kan filluar te mungojn dataete e mobklik pastaj jan duke kerkuar me te madhe :D ahahaha djema kjo eshte gris madhe qe smundeni te pramendoni :P

pra ju faliminderit nga ju shummm dhe kaloni bukur...

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 29-12-2004, 16:56:54
Ne google kam gjetur jo vetem faqe serbe te hackeruara nga ti eLiOn...
per kete u bera kurioze!
Madje mes ketyre faqeve ishte dhe altervista (nuk e di te kete lidhje me serbet, ndoshta gabohem)
Me e bukura qe gjeta eshte kjo:
Hacked by eLiOni ( Kosova Hackers Group ) Owned by Valoni

:???

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 29-12-2004, 18:48:49
------- edituar ----------
« Editimi i fundit: 12-03-2005, 03:14:01 nga 0711 »

 • Postime: 59
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 29-12-2004, 19:01:38
elion a ke screenshots te tjere se na knaqe shpirtin :D

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 29-12-2004, 19:53:14
max mund te me thush ku e ke mor pamjen e faqes tiranalive.com
 ne momentin e sulmit  ????? dhe ai qe e ka vone ta heqi po vet prap mos krijohet konflikt kot
 
 
proud to bee tironc

#19 ne: 29-12-2004, 19:55:56
E Ka marre ne nja faqe Serbe :)

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 29-12-2004, 20:01:22
ok berni hiqe te lutem
 
dhe nje mesazh per olidoni
 
195.252.84.154  ip   www.beotel.net      82.117.192.129  
 
olidoni kto jan ip qe kam gjetur nga sulmi i faqes time tiranalive.com  
megjithse i kam majtur 24 ore down me ddos dhe exploit nuk mendoj se ka mbaruar ktu po qe se ke noi bashkepunim per ket gjo me nis mesazh
 
 
dhe ky privder www.beotel.net      w3ill bee hacket soon  nga  
nga  xhaxhat.LTD
me ne kryhe XHAXHI_ELISI <> TONI-DELTA-FORCE <> _B[A]D_B
 • Y_

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 29-12-2004, 20:09:36
Serbët vet kanë filluar luftën dhe shkruan në serbishte në atë faqe se si është bërë plani dhe pastaj edhe sulmi në sa më shumë faqe shqiptare. Ata i kanë bërë sulme edhe kroatëve në të njëjtën kohë. Mbaj mend që edhe para disa vitesh patën sulmuar disa faqe shqiptare.

Pastaj, shqiptarët dhe kroatët i janë kundërpërgjigjur. Por sulmi ndaj mobiklikut ka qenë sulm me të vërtetë i madh sepse ajo është kompania më e madhe celulare në Serbi. Siç po shprehet edhe vet Elioni këtu, e edhe sipas info. që posedoj unë, dëmi është shumë i madh sepse i kanë marrë datat.

Nuk ka nevojë të heqësh linkun sepse nuk mund të ketë kurrfarë konflikti nga vënia e linkut këtu.

Shumë mirë që janë kundërpërgjigjur në këtë mënyrë sepse kështu tani ata nuk guxojnë të hakerojnë më faqet tona.
« Editimi i fundit: 29-12-2004, 20:16:24 nga Doni »

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 29-12-2004, 20:14:33
lufta nuk luftohet me kundersulm
me vjen te plas kur degjoj budallalliqe te tille
vetem se nje grup eshte injorant mos valle duhet te behemi te gjithe?


dhe kush i ha gjithe haqet ne fund te ketyre sulmeve???????

mendoni nje here para se te veproni

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 29-12-2004, 20:19:24
lufta nuk luftohet me kundersulm
me vjen te plas kur degjoj budallalliqe te tille
vetem se nje grup eshte injorant mos valle duhet te behemi te gjithe?


dhe kush i ha gjithe haqet ne fund te ketyre sulmeve???????

mendoni nje here para se te veproniPoqese nuk ke kundërsulme në të tilla raste, haqet i ha prapë ti, sepse të sulmon prapë.  Kështu me kundërsulme, ai matet mirë dhe e di që po të sulmoi, do ta sulmosh edhe ti pastaj.  Kështu që, e ndalon veten para se ta bëj një gjë të tillë.
 

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 29-12-2004, 20:22:27
mos valle po me thua se ti i beson fjalet qe nxjerr nga dora????

po me ben te qesh me te madhe... hahahahahaha

e kush do ma kete friken mua apo tya apo filanit????

ahahahahahahahahaha haha
this is a never-ending fight..

do dalin fjalet e mia...

Temat e fundit