×
Hyrja
Profili

Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë

Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë

· 108 · 19511

  • Postime: 3256
  • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#100 ne: 07-08-2005, 17:41:51
Ketu jan ndar personat ne 3 Grupe:

Ata qe duan KHG;

Ata qe duan ASC

Dhe ata qe i shajn te dy grupet.

Te rikthememi ne hakerim.Nese flasim per hakerim duhet te kuptojm nje gje.Se po bere keq, do pesosh dhe keq.
Ky eshte fakt, pastaj mos u kapni pas qimesh te miut.

Sa i perket KHG, smund te flas keq, pasi e vleresoje punen qe ka bere dhe vazhdon te beje.
Por dua te cek dicka qe kan harruar te bejn disa me pare.
Kur behen sulme dhe vendohet Emri KHG; ateher eshte nenkuptim qe stafi i KHG i ben keto sulme.

Mos vazhdoni me diskutimin se eshet turp!Per bese eshte turp, dhe te lexosh se si shqiptaret shajn njeri tjetrin dhe asnjeher nuk i themi dikujt flm per punen qe ben!Thjeshte duam te nencmojm secilin qe jep mund dhe hargjon kohe per te bere dicka.
Ka shume menyra per te hargjuar kohen, por nuk kan te gjithe nje mendje te mendojn nje lloje, keshtu qe secili sipas menyres se vete e hargjon dhe kohen.

Mua me pelqen puna qe bejn dhe nese neser do ndodhe nje sulm ndaj zeriyt, ateher do shikojm se ku do kerkojn ndihme administratoret?

Befshi qef dhe Pozitive, shoku leri se eshte e kote t'ia sqaroje si eshte puna.

Befsh qef.

  • Postime: 8132
  • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#101 ne: 07-08-2005, 21:47:51
Kalamaj hesapi! Te shkojne te futen ne ndonje cope shkolle te marrin ndonje diplome sa kalojne tere jeten ne virtualitet, e per me teper duke shkaterruar punen e bashkekombesve te tyre!
E pastaj shajme greket e serbet! Na e bejne mire se nuk jemi komb ne... kur luftojme kunder njeri tjetrit!
 :@

Gjumash se me fute ne kerkime per nder... tere muhabeti filloi me kete fjaline time... te cilen OXO design e Positive e kane marre si FYERJE ndaj KHG. Nese secili nga ne(edhe une ketu :-[ ) te lexonim arsyen pse dikush e shkruan dicka para se ta gjykojme ate shkrim do ishte shume shume me mire.
Ne radhe te pare po te lexoni faqen e pare une kam pergezuar KHG per hackimin e atyre faqeve serbe. Nuk jam kunder KHG, dhe e perseris, me pelqen ajo qe bejne ANETARET E KETIJ GRUPI. Me sa lexova me kujdes ne teme(se sic thashe as une nuk i paskam lexuar te tera ketu) edhe ata qe nuk jane ne KHG perdorkan kete emer kur "padashje" i bekan hack ndonje faqeje.
Tani dalim pak te ASC qe i doli emri kur u hackua nje faqe greke. Pergezime edhe ketyre nga ana ime. Ajo qe thote Positive... qe njeri nga ASC i ben sulm Albnetwork, kjo informate mund te jete vetem e dhene nga vete personi pasi sipas gjasave, nuk dihen identitetet e anetareve te ketyre grupeve.

Keshtu qe si per te lene kete diskutim kalamajsh, duhet te deklaroj se nuk jam as kunder KHG, e as kunder ASC, me ka pelqyer e me pelqen akoma ajo qe bejne,
dhe Positive mos u mundo te kapesh mizen per bishti me muhabete koti!

  • Postime: 1
sepse
#102 ne: 06-10-2005, 23:59:27
JU LUTEM HACKNI FAQEN

www.skyscrapercity. com <--- hackojeni kete faqe

ka moderator chetnik dhe disa shqiptare jane bere ban. Ata kane plane afatgjate.
HAKER
#103 ne: 05-06-2008, 15:31:41
Ne u hakmorrem me DDOS ne krejt www.zoki.com kurse ai filloi te na shti ne gline ip qe ne mos te mundimt e benim DDOS ne www.zoki.com por neve hackerave te pz sun na ndalshin askush i ndrronim ip dhe banim DDOS ne wepfaqe dhe Petrovici kryesori i faqes na bajke lutje qe a po doni loby qka doni veq folni un ja u jap veq me liru www.zoki.com qati ma i mirne bot eshte kurse ne ende se kemi liru
Nr1 Bossi
#104 ne: 02-03-2011, 11:17:26
un i maj mend disa hackers si EliOni, KHG Member, mr.blendii , Gladiator etj etj
ABx
#105 ne: 02-03-2011, 14:25:40
Ziheni kalamajt i thone kesaj pune dhe e hane webmasterat!
Piquni ere dhe nese doni te luftoni serbet luftojini duke qene me te shkolluar, me te edukuar e me te njerezishem.
Me keto sulme vetem kenaqni egon dhe prishin pune ndonje webmasteri shqiptare qe i kthehen budalliqet tuaja boomerang.

  • Postime: 1108
  • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#106 ne: 02-03-2011, 23:19:10
Ziheni kalamajt i thone kesaj pune dhe e hane webmasterat!
Piquni ere dhe nese doni te luftoni serbet luftojini duke qene me te shkolluar, me te edukuar e me te njerezishem.
Me keto sulme vetem kenaqni egon dhe prishin pune ndonje webmasteri shqiptare qe i kthehen budalliqet tuaja boomerang.
Per keter ke mese te drejte, dhe do ishte me mire edhe sikur te regjistroheshe dhe ti, dhe te flisje si burrat  :D

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#107 ne: 08-03-2011, 23:38:22
Mbrëmë rreth orës 18, ueb faqja e Postës Shqiptare (www.postashqiptare.al) është sulmuar nga hakerët serb, megjithatë hakerët shqiptar nuk mbetën duarkryq dhe reaguan në këtë drejtim duke sulmuar një faqe serbe.

Hakerët shqiptar iu kundërpërgjigjën me sulmimin e ueb faqes së operatorit mobil serb Mobi4You (www.mobi4you.com), e cila ende vazhdon të jetë e kontrolluar nga hakerët shqiptar.

Hakerët më parë kishin paralajmëruar shumë ueb faqe shqiptare për siguri të dobët por duket se kjo nuk kishte kryer punë. Ueb faqja e Mobi4You u sulmua nga dy grupe hakerësh shqiptar; KHS (Kosova Hackers Security) dhe AHG (Albania Hackers Group).

www.mobi4you.com tani në faqen kryesore ka një fotografi të flamurit të Kosovës dhe Shqipërisë dhe nën të renditen emrat e anëtarëve të grupeve të hakerëve. Ndërsa po të njëjtit hakerë kanë paralajmëruar edhe sulme tjera në ditët në vazhdim. http://www.pcworld.al/siguri/4413-Hakert-shqiptar-kundrprgjigjen-sulmeve-hakerve-serb.html
 

100 vjet nga lufta e Vlorës

Nisur nga InfoZRubrika Historia Shqiptare

Postimi i fundit 09-09-2020, 23:37:00
nga InfoZ
Lufta për ‘Duty Free’ u kthye në test lakmues për klimën e investimeve të huaja

Nisur nga M A XRubrika Leku

Postimi i fundit 06-05-2020, 22:30:03
nga M A X
Lufta e nuseve ne TV Klan

Nisur nga InfoZRubrika Televizion

Postimi i fundit 03-03-2020, 19:32:58
nga InfoZ
Lufta Iran-USA eshte bere e pashmangshme

Nisur nga M A XRubrika Bota

Postimi i fundit 12-01-2020, 07:42:30
nga erlehta
A është e afërt lufta SHBA-Iran?

Nisur nga M A XRubrika Bota

Postimi i fundit 10-08-2019, 03:28:17
nga SteriOtipi B