Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë - 2 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë

Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë

· 108 · 20149

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 29-12-2004, 20:27:28
mos valle po me thua se ti i beson fjalet qe nxjerr nga dora????

po me ben te qesh me te madhe... hahahahahaha

e kush do ma kete friken mua apo tya apo filanit????

ahahahahahahahahaha haha
this is a never-ending fight..

do dalin fjalet e mia...

Po të mos i besoja nuk do ti kisha thënë. Ti nuk i njeh serbët sikur unë. E di ti çfarë dëmi është ai i mobiklikut që i kanë shkaktuar shqiptarët? Dijnë të bëjnë edhe serbët llogari tash, para se të marrin vendime të tilla në të ardhmen.
« Editimi i fundit: 29-12-2004, 20:37:26 nga Doni »

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#26 ne: 29-12-2004, 20:34:00
me siguri Doni ... rraca jone shqiptare eshte shume trime
si partizanet ne lufte qe nuk ju dridhej syri asnje here nga armiku

looool

i am not gonna fight 4 that

ja kalofshi bukur
dhe beni cdo gje te mundur.....

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 29-12-2004, 20:42:20
Ta jap një shembull ty goce

Poqese ta fus shpullë unë ty, unë nuk jam njeri human, i civilizuar etj. kështu që po më tolerove ti mua, atëherë do ta fus shpullë prapë, sa herë të më teket. Por, poqese ti reagon, kundërpërgjigjesh, kundërsulmon, duke më futur edhe ti mua shpullë, atëherë unë para se ta fus shpullë ty prapë, i bëj llogaritë e pasojave që mund të kem nga kjo gjë. Kështu që, e ndaloj veten. Këtu është thelbi i gjithë kësaj pune që ti nuk arrite ta kuptosh në vështrim të parë.

« Editimi i fundit: 29-12-2004, 20:46:50 nga Doni »

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 29-12-2004, 20:59:46
ahahahahahahahahaha hahahahhaaaaaaaaaaa aaaaaaa

a vertet mendon keshtu????

ti ore jal a ke dhe ndonje shembull tjeter ordiner????
ahahahahahahaahahah ahahahahahaha

domethen qe ti mos te megjuash me mua duhet te te jap dhe une ty ndonje shpulle....

okay....

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#29 ne: 29-12-2004, 21:31:25
Po ama unë duhet ta fus shpullë ty i pari e pastaj ma jep edhe ti mua ndonjë shpullë.  :occ

Vërtetë mendoj kështu, sepse në rastet kur nuk vepron ligji sikur ky nga pamundësia për ti kapur hakerat, e vetmja mënyrë që të mbrohesh është kjo.  :pafshim
« Editimi i fundit: 29-12-2004, 21:42:55 nga Doni »

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#30 ne: 29-12-2004, 23:38:52
Misse faji i shkaterrimit te Tiranalive dhe shume faqeve te tjera shqiptare, eshte po i juaji, ose thene me mire i administratorit teknik. Faqja ka qene e pasiguruar dhe prandaj ata kane hyre pa problem. Nuk ka lidhje ketu KHG apo Elioni. Keta djemte vec u marrin hakun serbeve. Bejini back up sa me shpesh faqeve dhe jeni ne rregull, se te bejne hack sa te duan serbet a kushdo qofte, por perseri faqen mund ta ngrinini ne cdo rast.

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#31 ne: 30-12-2004, 00:08:46
une nuk mbrojta as serbet as KHG
nuk ma ndjen per asnjeri
me vjen vetem inat qe nje lufte - nuk me intereson kush ka filluar - ju bie ne qafe comuniteteve qe skane absolutisht lidhje ne mes....

besoj se kjo ishte qarte enough....

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 30-12-2004, 00:44:25
Nuk ka lufte mes KHG dhe serbeve qe kane prishur ato faqet. Ti mendon se mes tyre ka lufte dhe e ha Tiranalive e ndonje tjeter. Por nuk eshte keshtu!

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#33 ne: 30-12-2004, 03:04:34
max tiranalive.com ti rrujn lesht serbet lale se i kam bo buck up pothujse cdo dy dit po sjam tu e aktivizu vet pervet faktin sa te ftofet icik kjo gjendja per disa dite :)

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#34 ne: 30-12-2004, 03:47:03
Une nuk marr shume vesh nga kjo pune, po me sa kam lexuar:
Po i pate bere back up shpesh, hackerat as qe mund te futen! Nese faqja jote nuk ka pesuar gje, me vjen mire qe nuk ka  shkuar dem tere ajo pune! Po nga reagimi i 0711, duket se dicka i ka ndodhur! Me vjen keq qe ajo nuk po e kupton se KHG, ka bere ate qe mund te beje edhe Tironci pas ca ditesh! Te hackeroje faqen e tyre! Doni besoj se dha nje shembull shume te mire, sepse ashtu jane mesuar serbet!
 Defektin e kane te tera PHBB, gje e cila zgjidhet vetem me back-up-e te shpeshta!
Thashe qe keto i kam me te lexuara, nuk marr shume vesh, por me vjen keq per tiranalive.com dhe sportdashesi.com!
Edhe per te tera faqet e tjera te cilat jane sulmuar nga Hackera-t serbe.

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#35 ne: 30-12-2004, 09:03:50
Përshendetjet e mija...

Sa i perket ketyre gjerav vellezer dhe motra shqiptare ndoshta keni vrejtur prej si hakeruar webfaqja mobiklik ende nuk kam par se shkijet kan qu kryt lart dhe tu hakeru site shqiptre siq hakeruan
pra shokt e mij kan hakeruar dhe ata keshtu faqe si serbet ne menyr te njejt por nga ajo nuk u trembshin dhe shkijet se ata e diishin edijm dhe ne ket menyr dhe ne mudnemi te sulmojn a po te zhdukim webfaqe shqiptare por pasi mobiklik ndejti 3 dit ne duar shqiptare me textin e hakeruar dhe textin qe te zhduket a jo firm kjo ju ka djegur teper dhe me nuk lajmrohet siq jan lajmruar ne do raste...


seps gjith serbet jan quar ne kemd dhe duke na kerkuar neve shqiptarev me na nxen dhe me na kapur... sepse kemi ber dam te madh ka ndodhur gjith server me mobiklik pra aty ka pasur credit carta pa pasur info te njerzive gjithqka dhe gjitha to kan qen  3 dit ne duar te mija :D qdo te thot ajo kallxomni kurse merr nje gje qe nu eshte e jotja dhe nxerr lek sa te duash...
:D pra shkaku kesaj kan dytiruar shkijt nga beogradi qe te ndalen niher se sa nuk ka ndodhur ndo nje firmes tjeter nje tragjedi me e madhe ;)

disa shikime mbi mobiklik:

http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik1.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik2.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik3.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik4.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik5.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik6.JPG
http://elioni.altervista.org/attack/mobilklik7.JPG

ketu keni lajmet nga blic q ka dhen.
http://www.blic.co.yu/arhiva/2004-12-27/strane/politika.htm#1
me nje screenshot siq kan qen webfaqja e sulmuar ;)

une ne keto gjera nuk merzitem shum sepse nese ma ben shkaku une ja bej dhe dy here me teper :P

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#36 ne: 30-12-2004, 14:36:04
ok berni hiqe te lutem
 
dhe nje mesazh per olidoni
 
195.252.84.154  ip   www.beotel.net      82.117.192.129  
 
olidoni kto jan ip qe kam gjetur nga sulmi i faqes time tiranalive.com  
megjithse i kam majtur 24 ore down me ddos dhe exploit nuk mendoj se ka mbaruar ktu po qe se ke noi bashkepunim per ket gjo me nis mesazh
 
 
dhe ky privder www.beotel.net      w3ill bee hacket soon  nga  
nga  xhaxhat.LTD
me ne kryhe XHAXHI_ELISI, TONI-DELTA-FORCE, _B[A]D_B
 • Y_
Mendon qe ata qe bejne hack jane aq naive sa shkojne e hyjne me adresa normale dhe ip te tyret? Jo lal se keshtu s'i gjen dot kurre ti ata. Kush ta ka bere demin dihet dhe po qe i zoti shko e beja dhe ti: Urdhero www.elitesecurity.o rg

PS: Qekur qenka bere Eliani (xhaxhi eli) hacker mer? :P
« Editimi i fundit: 30-12-2004, 14:37:17 nga M A X »

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#37 ne: 30-12-2004, 16:10:45
MAX nuk ehste eliani mer plak eshte xhaxhi elisi besoj se tgjith e kan degju per ato qer ka bo  nuk eshte eliani chatit jo
 

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#38 ne: 30-12-2004, 16:16:05
elioni me shto pak ne msn toni_balla749@hotmail.com

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#39 ne: 30-12-2004, 17:42:43
une nga faqja e pare qe kam lexuar
dhe shkrimi i sotem i elionit
me tregon qe paskan mosmarrevshje keto grupa hacker apo cfare dreqin te jene...
sic kam thene nuk me intereson
por mesa duket
nje grup paska filluar e te tjeret vazhdojne
mesa e kuptoj une me mendjen time me perceptimin tim kjo do te thote lufte...
dhe nuk me intereson ta dije se kush fiton...apo kush humb e ku ta di une....

nuk i kuptoj as une plotesisht te gjitha gjerat por ato qe duhet per ti kuptuar besoj se eshte okay...

e vetmja gje qe me vjen inat eshte sepse keto budallalliqe hack and so on
jane duke u shtuar shume kohet e fundit dhe me nervozojne
sepse nuk jam ne gjendje te kuptoj cfare te mire ka nje person apo grup te prishi ndonje komunitet faqe etj etj...
cila eshte arsyeja per keto gjera?
thjesht qefi per te shkaterruar ndonje gje?
per cilen arsye u sulmua beotel? pse duhet te behej nje dem kaq i madh dhe kundra njerezve qe nuk kane asnje pike faji qe ka nje grup provokon...

me duket dicka teper primitive.....
ose jam une pra primitive qe nuk kuptoj deri ne kete sens

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#40 ne: 30-12-2004, 17:44:43
Nuk ka lufte mes KHG dhe serbeve qe kane prishur ato faqet. Ti mendon se mes tyre ka lufte dhe e ha Tiranalive e ndonje tjeter. Por nuk eshte keshtu!

ahere ma shpjego keshtu qe ta kuptoj mire
sepse nga shkrimet e elionit dhe te tjerve per mua ai argument del

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#41 ne: 30-12-2004, 17:48:03
Po nga reagimi i 0711, duket se dicka i ka ndodhur!

nuk me ka ndodhur ndonje gje kushedi se cfare thjesht me vjen inat qe gjera te tilla
por ndodhin shpesh neper website apo forume...dhe nuk po kuptoj arsyen PERSE!

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#42 ne: 30-12-2004, 18:19:36
tani te jap une arsye:

Se pari ka qen puna qe disa shqiptar filluan duke hakeruar webfaqe shkijv p.sh ndodhi ne kosovo.com dhe ateher eshte lajmruar tek elitesecurity kishe qe po i thojn vetes hakera sebr dhe keshtu qe serbet filluan pas disa ditesh duke defacuar ( sulmuar ) faqet shqiptare keshtu qe me lajmruan dhe mua disa nga to gjera dhe morra disa informacione keshtu qe u deshte te nderr dikush dicka dhe te sulmoj dicka me te medhe sessa nje forum duke injektuar...

keshtu qe shkijet kishin shkruar ne webfaqen e tyre Albanian vs. yu dhe kur e pash se shqiptaret kishin qen pak mbrapa dhe shkijet skishin qen duke ndalur u dyturova po flas vec per veti dhe keshtu qe morra dhe une kohen dhe bera disa sulme ne webfaqe serbe keshtu qe prej disa kohesh tani me nuk ndodh gje ne faqet shqiptare.
por per te gjetur sun ja duke gjetur por une i kam gjetur dhe sdisa forume shqiptare qe nuk jan te ber update dhe kam shkruar dicka nuk kajn ndermend te bejn update a po dicka kjo eshte shum keq per ta.

sepse une pash dhe me nje forum ishte dhe rregukllmuar kjo faqja zeriyt .com dhe prej aty jam futur ketu por nuk u regjistrova... keshtu qe isha duke shkrujtur atina dhe them se ata jan shokt te juaj ndoshta a po ku di une qe ata nuk pergjigjen dhe spo i them sitet se me qelluar ndo nje shka duke kerkuar dicka dhe tani ja ltesojm punen LOL :P


"0711"
nje haker ka deshir te din gjithqka qka ka ne internet dhe mundohet ne zhdo gje te hyr mbrenda dhe te shef se qka ka ben dhe sie ka ber dhe qka eshte duke ber hakeri ka deshir te din gjitha informacionet qe ka nje system po marr shembull...

tungi

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#43 ne: 30-12-2004, 18:26:01
pajtohem me mendimin se nje hacker do te dije dhe te marre informacione
por jo te prishe....
mesa po kuptoj paskan qene shqiptaret te parit qe paskan filluar te lozin?????.... pppppffffffffffffff

P.S. what does shkijv mean?????

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#44 ne: 30-12-2004, 18:30:48
pajtohem me mendimin se nje hacker do te dije dhe te marre informacione
por jo te prishe....
mesa po kuptoj paskan qene shqiptaret te parit qe paskan filluar te lozin?????.... pppppffffffffffffff

P.S. what does shkijv mean?????


hakeri nuk ja don askujt te keqn shokit hakeri mundohet te din vec sa me shum mbi ate system kurse ta shkatroon nuk ben me qef vec nese ka pasur ndo nje mos marrveshje kurse ket gjera qe ndodhin mbi webfaqe a po sulme ne ndo nje webfaqe keto bejn gjitha crackerat...

crackeri eshte demtuesi computerit qe mundohet te prish gjithqka... vec nese e mbrrin.

 • Postime: 210
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#45 ne: 30-12-2004, 18:37:59
shume faleminderit qe more mundimin te me shpjegoje dicka eLiOni se nuk e paskam ditur
dhe qe mi te gjitha gjete kohe per te shpjeguar dhe shkruar...


gjithsesi kjo teme me ka ardhur ne maje te hundes me thene te verteten
dhe mendoj qe ato qe doja te thoja i thashe
gjithashtu dhe merzitjen dhe urrejtjen qe ndjej  e nxorra me ne fund...
dhe respektoj opinionin e secili mbi kete tematike...

i am through with that.....

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#46 ne: 30-12-2004, 23:23:02
shume faleminderit qe more mundimin te me shpjegoje dicka eLiOni se nuk e paskam ditur
dhe qe mi te gjitha gjete kohe per te shpjeguar dhe shkruar...


gjithsesi kjo teme me ka ardhur ne maje te hundes me thene te verteten
dhe mendoj qe ato qe doja te thoja i thashe
gjithashtu dhe merzitjen dhe urrejtjen qe ndjej  e nxorra me ne fund...
dhe respektoj opinionin e secili mbi kete tematike...

i am through with that.....

ska problem shokit nuk ishte gje e madhe..

Citim
gjithashtu dhe merzitjen dhe urrejtjen qe ndjej  e nxorra me ne fund...
shyqyr qe paske nxjerr fundin :D

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#47 ne: 31-12-2004, 06:19:44
Me aq sa di unë kanë qenë shkijtë që kanë filluar të parët të hakerojnë faqet shqiptare. Unë e di shumë faqe shqiptare duke përfshirë disa të shtypit të Prishtinës dhe Tiranës që janë hakeruar nga shkijtë qysh më 1999, bile më kujtohet si sot, kur u futa në ato faqe dhe pashë shkrimet Të hakeruara nga Shumadijcat Shkije. Kurse nuk di asnjë faqe serbe të hakeruar para 1999-tës.

E edhe tani, ishin serbët që morrën sulm (jo kundërsulm sepse askush nuk i kishte sulmuar ata) pa dallim të gjitha faqeve shqiptare sikur edhe shkruan në faqen e tyre, po deshi ndokush ja përkthej unë gjithë çfarë shkruan aty. Shqiptarët vetëm kundërsulmuan dhe shumë mirë ja bënë. Bravo dhe përgëzimet e mia, Elionit dhe gjithë shqiptarëve për këtë kundërsulm.

Vetëm duhet pasur kujdes që të mos hakerrohen faqe joserbe sepse kjo nuk është mirë. Poashtu, ne nuk kemi pse të sulmojmë të parët, po na sulmuan ne do ja kthejmë gjithmonë, por ne nuk duhet të jemi të parët.

Shkijve dtth. serbëve

Shka, shkinë, shkije, shkijtë, shkijve, shkinat, është vetëm lakim i këtij emri sipas vetave, gjinive, kohëve, dhe rasave gramatikore.

« Editimi i fundit: 31-12-2004, 07:18:19 nga Doni »

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#48 ne: 31-12-2004, 11:50:35
Me aq sa di unë kanë qenë shkijtë që kanë filluar të parët të hakerojnë faqet shqiptare. Unë e di shumë faqe shqiptare duke përfshirë disa të shtypit të Prishtinës dhe Tiranës që janë hakeruar nga shkijtë qysh më 1999, bile më kujtohet si sot, kur u futa në ato faqe dhe pashë shkrimet Të hakeruara nga Shumadijcat Shkije. Kurse nuk di asnjë faqe serbe të hakeruar para 1999-tës.

E edhe tani, ishin serbët që morrën sulm (jo kundërsulm sepse askush nuk i kishte sulmuar ata) pa dallim të gjitha faqeve shqiptare sikur edhe shkruan në faqen e tyre, po deshi ndokush ja përkthej unë gjithë çfarë shkruan aty. Shqiptarët vetëm kundërsulmuan dhe shumë mirë ja bënë. Bravo dhe përgëzimet e mia, Elionit dhe gjithë shqiptarëve për këtë kundërsulm.

Vetëm duhet pasur kujdes që të mos hakerrohen faqe joserbe sepse kjo nuk është mirë. Poashtu, ne nuk kemi pse të sulmojmë të parët, po na sulmuan ne do ja kthejmë gjithmonë, por ne nuk duhet të jemi të parët.

Shkijve dtth. serbëve

Shka, shkinë, shkije, shkijtë, shkijve, shkinat, është vetëm lakim i këtij emri sipas vetave, gjinive, kohëve, dhe rasave gramatikore.
me kujtohet dhe mua sikur sod doni sepse dhe une kam qen ne ate koh dhe kam marrur dhe kunder sulm ne ate koh jam qe 7 vite gati dhe mundohem te bej gjithqk per ne popullin ton por qte bejm ajo eshte e vertet se ne ate koh kan filluar shkijet pra nga viti 1998 kan filluar shkijet te hakojn faqe shqiptare shkaku luftes keshtu qe te tregojn veten qe jemi dicka a po ndo gje...

kurse ne shqiptaret nuk kemi shkuar me nje site qe eshte e panjohur por ndoshta te kujtohet kur u zhduk srbija,com :D pastaj shkijet u demtuan krejt me dhe nuk bejshin attack kurse ne shqiptare nuk kshirim te hakojm shum gjera palidhje ne bejm nje attack dhe bejm attack te madhe qe tte dalim gjithkund dhe te flasin per ne se me ber sulme te vogla dhe mos te flas kerkush per ne ajo nuk eshte kurjga ajo nuk na pelqen

ja shkijet kan ber sulme ne faqe shqiptare por kurgja hiq nuk u perhap per to ke ndegjuar ke lexuar javen e kaluar per ne shqiptare me shum per KHG ne gazeta shqiptare dhe serbe ??
sepse ne sdona te bejm hajgare thojm nese na leni rahat ju lejm rahat nese nuk doni tani ne ju kallim temelin e shpis..

seshte qe dua te rriti mendjen por gjtih shqiptariaja besoj se eshte ne ket mendim sepse shkau mundohet gjithmon te na ben te keqn mendon se tek ne ska asi njerz se bejm kesi dame kjo eshte qe mendojn ata.

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#49 ne: 31-12-2004, 17:49:07
Elion une kam nje pyetje (e kam bere edhe me perpara):
Pse KHG gjindet edhe ne shume faqe te tjera qe nuk kane lidhje me serbine?
Pse hackeroni faqe kot?

Lexova ne forumin tuaj se hackerat aty sulmojne faqe edhe vetem per te bere prova! :???
Une jam dakort me ate qe hackerat kerkojne informacion qe nuk shihet, por hackerimi juaj e kalon kete kufi me sa shoh!
Mos e merr kete si akuze, kerkoj vetem te di me shume rreth ketij sublekti!


0711 me vjen keq per faqen tuaj, sinqerisht, dhe nuk thashe se te ka gjetur gje ty, por faqen tuaj! Sepse Toni tha se i ka bere backup! :???

Temat e fundit