Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë - 4 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë

Lufta e Hakerave Shqiptarë me ata Serbë

· 108 · 20150

 • Postime: 1898
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#75 ne: 07-05-2005, 12:46:05
 :)
ca ti besh lufte per te mbijetuar  :O
website & forumet Shqiptare jene me te lehte per tu sulmuar prandaj i jane kthyer kesaj pune ...
dhe keshtu vetquhen "pc-hacker"  :P

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#76 ne: 07-05-2005, 13:22:54
Kalamaj hesapi! Te shkojne te futen ne ndonje cope shkolle te marrin ndonje diplome sa kalojne tere jeten ne virtualitet, e per me teper duke shkaterruar punen e bashkekombesve te tyre!
E pastaj shajme greket e serbet! Na e bejne mire se nuk jemi komb ne... kur luftojme kunder njeri tjetrit!
 :@

 • Postime: 1898
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#77 ne: 17-05-2005, 09:41:32
 LOL me e forta eshte se nuk pranojne qe kane shkaterruar website Shqipetar, por thjesht i kane ndihmuar  :P  dhe nga ana tjeter i publikojne ne listen e tyre
per te habitur :O

 • Postime: 71
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#78 ne: 27-06-2005, 16:58:39
Kalamaj hesapi! Te shkojne te futen ne ndonje cope shkolle te marrin ndonje diplome sa kalojne tere jeten ne virtualitet, e per me teper duke shkaterruar punen e bashkekombesve te tyre!
E pastaj shajme greket e serbet! Na e bejne mire se nuk jemi komb ne... kur luftojme kunder njeri tjetrit!
 :@
Pershendetje i nderuar

Te lutem mos fol per gjera qe nuk din KHG gjithëmon i ka mbrojt interesat e kombit shqiptar dhe gjithëmon ka luftuar per to.

Por leni keto gjeta te pakten disa postime qe i lexova flash meta pa koment e vec e kapa kyr.

Do ti rikthehem temes perseri se me duhet te iku.

Gjdo te mire

 • Postime: 84
 • Karma: +0/-0

#79 ne: 21-07-2005, 04:13:02
  LOL CKER

 • Postime: 390
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#80 ne: 27-07-2005, 13:56:20
Nga ato qe kam lexuar kohet e fundit verdalle duhet nje teme:
Lufta e Hackerave shqiptare me ata Shqiptare!
 :@ :@

AngelD mos ia fut kot, kur s'di gjo si jane punet!

Mos ngaterro KHG me ASC! Sepse KHG Team s'ka sulmuar asnje web site shqiptar, perkundrazi ka mbeshtetur dhe ka perkrah web sitet e pambrojtura shqiptare.

Mendo dy here para se te shkruash!

 • Postime: 1898
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#81 ne: 27-07-2005, 15:38:40
Positive mos  me thuaj qe je ai qe mendoje se te vrava  LOL LOL

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#82 ne: 31-07-2005, 23:10:17
AngelD mos ia fut kot, kur s'di gjo si jane punet!

Mos ngaterro KHG me ASC! Sepse KHG Team s'ka sulmuar asnje web site shqiptar, perkundrazi ka mbeshtetur dhe ka perkrah web sitet e pambrojtura shqiptare.

Mendo dy here para se te shkruash!

LOL kjo eshte e forte...
ne fillim po merrem me ty i dashur... pasi ti nuk e kuptoj pse i fut hundet ne kete muhabet, kam idene se ti me hackerime nuk merresh apo jo? Nejse
Oxo... ne forumin e KHG kam gjetur lista te tera me faqe te hackuara me siglen KHG... dhe ne to kam gjetur shume faqe shqiptare. Nuk e kam zakon te flas ne ajer keshtu qe mos filloni me kape koken me duar fare.

Sa per dijenine tuaj nuk i ngaterroj fare KHG me ASC edhe se KHG eshte tjeter per tjeter me ASC por ama qe keto dy grupe kane pasur perplasje... kete e kam me 100 %.
Qe KHG ankohej per ASC e qe ASC bente te njejten per KHG deri sa u prishi forumin, kete e di...

Qetesohuni te dy ju cunat... ok?
Ndoshta nuk marr vesh nga Hackerimi por ama di te lexoj shyqyr Zotit.

 • Postime: 390
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#83 ne: 02-08-2005, 02:21:39
AngelD,

menyre se shkruan mbi KHG-ne, ve re se gjerat i di neper ajer ose shkurt shqip: i ke me te degjuar...! Website i  KHG-se ose me mire eliOni gjithmone ka pas probleme me hostim te web sitit te tij, konkretisht me Hostmaster ku bente hosting te forumit dhe kush thote se e ka hackeru forumin e KHG-se jo vetem se eshte qesharake, por edhe infantile.
Web site e KHG gjithnje ka qene ne qender te sulmeve nga greket dhe serbet dhe ka qene Super i mbrojtun!

ASC (lexo: Albanian Security Clown), te gjitha mesimet i ka marre nga KHG dhe keto njohuri i ka abuzuar ne dem te interesit kombetar ne boten virtuale ! Per kete gje eshte i vetdijshem edhe cuni i cili sulmonte web sitet shqiptare nga Belgjika (dhe qe shpallte veten gjoja si themelues i ASC-se, por ne te vertete themelues i ASC eshte tjeter kush... nejse pak rendesi ka kjo pune) dhe te cilin shume mire e njohin te gjithe pjestaret e KHG Team... sa per dijeni kujto kush e sulmoi serverin e AlbNetwork dhe te AlbSoul-it, per cfare? thjeshte per kapricio te tij, e per t'mos permend site te tjera shqiptare!?

tung tung

_______
P.S. Shkruaj mbi temen dhe jo mbi personin, ok?

 • Postime: 2581
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#84 ne: 02-08-2005, 02:38:02
si ti Pozitive ashtu edhe AngelD...mu me duket pak muhabet kot kjo pune...ASC apo KHG...po vari lesht mor aman...te dy grupet jane grupe koti...njerez te papune...qe s'dine ca me ba...nuk asht ndonje zotsi besoj me shiku tek SecurityFocus.com se cfar exploits nxjerrin te tjeret e me i apliku tek sitet shqiptare apo greke apo ruse apo kineze...ehuuuuuuuu uuuuuuu....muhabet koti...skam simpati as per KHG as per ASC personalisht...

tjeta nga pleshti

 • Postime: 390
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#85 ne: 02-08-2005, 02:45:54
une kam simpati per Pleshti.Com  ;) lol

shnet e pare

 • Postime: 2581
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#86 ne: 02-08-2005, 03:01:57
 :P              

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#87 ne: 03-08-2005, 23:24:55
Positive... ose nuk e ke marre vesh ca kam thene ose do te mendojme te tere si mendon ti.
As mbroj ASC e as mbroj KHG, e kete te fundit me pak madje se per faj te saj(po flas ne gjinine femerore duke e marre si organizate) meqenese shume faqe SHQIPTARE(me qender brenda territorit shqiptar) u shkaterruan si pasoje e sulmeve te KHG. Sa per ASC... nja dy sulme koti ka bere e nuk eshte se u mor shume kush me ta me vone. Ajo qe jam munduar te them eshte se luften ne e bejme me njeri tjetrin me shume se me te huajt. E kam thene e them prape: nuk marr vesh nga hackerimet, di ate qe lexoj neper forume e faqe shqiptare ku keta "hackerat" vene lista te pafundme me faqe te "hackuara" ku shumica jane faqe shqiptare.
E di edhe per ata qe bejne sulme ndaj albnetwork, e nuk besoj se vihet re ndonje mbrojtje. Por ajo qe po ben ti eshte: po mbron njerin grup e po ul poshte tjetrin, dmth paska filluar ajo qe them une, lufta mes KHG e ASC. Nga incialet : Kosova Vs Shqiperia... Dakort deri ketu?

Sic thote Dj Pleshti te tere kalamaj jane qe nuk kane ca bejne tere diten, se po te jete ashtu hackera behemi te tere, por per fat te mire kemi gjera me te veshtira per te bere ne jete. Ajo qe kam thene e qe do e them gjithmone eshte:
MOS SULMONI FAQE SHQIPTARE...
Mos u hapni duke vendosur linqe te faqeve te hackuara neper forume sikur ca keni bere, se punen e dikujt shkaterroni.
Mos e hidhni emrin SHQIPTAR ne toke te na shkelin me kembe perseri.
KAQ!

 • Postime: 390
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#88 ne: 04-08-2005, 03:10:41
AngelD,

hmmm, ate se cfare nuk arrij te kuptoj eshte se ti bazohesh ne ate se cfare ke lexuar ne Forume te tjera! Eshte njelloj sikur une nese dua te di se cfare ndodhe ne shtepine time te shkoj tek komshia dhe te marr informata mbi shtepine time, s'te duket paksa absurde!?

Mund te permendesh - te pakten -  nje web site shqiptar se gjoja paska sulmuar Kosova Hackers Group!? Ose ku te kete pas te shkruajtur This site was hacked by Kosova Hackers Group.

Kosova Hackers Group gjithmone ka mbrojte interesat e popullit mbare shqiptar dhe jo vetem popullit kosovar! Per kete mund te shprehen vet web masterat shqiptar, te cilet vazhdimisht kane kerkuar ndihme mbi sigurine e web siteve, Forumit, Chatit... te tyre dhe kuptohet ndihma e KHG-se nuk ka munguar.
Fjala 'hackerim' ka kuptim pozitiv, nese ti di te zoterosh mire perdorimin e kompjuterit dhe te programeve te ndryshme dhe kete zotesi e vendos ne sherbim te tjerve, ndersa nese ti abuzon me kete zotesi atehere kuptohet se do te marre kuptim negativ! Shume hackera punojne ne firma e korporata mbi Teknologjine te fuqishme ne SHBA dhe neper bote....

Si perfundim: nuk e kam ndermend te debatoj me shume me ty, gjithmone te njejtat mendime shprehen por me fjale te ndryshme!

shnet e pare

______
P.S. Nuk eshte turp te pyesish, turp eshte vdesish injorant!

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#89 ne: 04-08-2005, 09:37:13
Hahahah Hackerimi ka kuptim pozitiv... edhe kete e the?
Pozitive shume ishte ajo qe iu be Tiranalive.com, ose sportishqiptar.com. al etj
Une po te them se kam qene ne forumin e KHG dhe kam lexuar temat e te tere atyre qe hackonin faqe e postonin lista te tera me faqe te hackuara dhe mes tyre kishte shume faqe shqiptare! Dmth qe ishin punuar nga shqiptare. OK?
Tani keto pozitivitetet e hackerimit gjeji tjeter kund. Une po flas per hackera si puna e ketyre se ata qe punojne ne USA mos mi trego mua ... ok?

 • Postime: 34
 • Karma: +0/-0

#90 ne: 04-08-2005, 22:02:29
un i maj mend disa hackers si EliOni, KHG Member, mr.blendii , Gladiator etj etj

 • Postime: 34
 • Karma: +0/-0

#92 ne: 05-08-2005, 12:39:01
sniper-d ti mduket se ke qene ne khg apo jo?

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#93 ne: 05-08-2005, 13:09:31
kam pas edhe me khg kontakt....edhe ne forum (KHG)  jam kan registru me emrin
"Fatos"

www.alba-hack.net.ms

 • Postime: 2581
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#94 ne: 06-08-2005, 05:35:33

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#95 ne: 06-08-2005, 19:46:25
hej o ti djal, qa po persihesh ne pun qe ski lidhje hiq ?
ma mir shko shkruj dikun tjeter,se s'eshte ka na vyn fjala prej plehsti i  leshit ktu ?

shko qitu (www.elitesecurity.o rg)  edhe lexo sa faqe na kan hackerat serbt ?
a pot doket mir a ?
a tu knaq zemra, tu pa sajta hackum nga serbt ?  me komenta "KOSOVA IS SERBIJA" ?

duhesh pak me menu, qka je tu fol me mu

 • Postime: 2581
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#96 ne: 06-08-2005, 20:07:26
hej o ti djal, qa po persihesh ne pun qe ski lidhje hiq ?
ma mir shko shkruj dikun tjeter,se s'eshte ka na vyn fjala prej plehsti i leshit ktu ?

shko qitu (www.elitesecurity.o rg) edhe lexo sa faqe na kan hackerat serbt ?
a pot doket mir a ?
a tu knaq zemra, tu pa sajta hackum nga serbt ? me komenta "KOSOVA IS SERBIJA" ?

duhesh pak me menu, qka je tu fol me mu


E para e punes ske nevoje me me thane pleshti i leshit..se leshin e ban vete...s'merrem me lesh...me duket se ja paskam haberin ma shume se ti ktyne punve..edhe mso me fole shqip se na vdiqe me kto gjysa fjalesh...mu sme vjen mire qe kane hacku hackerat serbe, se un i urrej serbet si tane shqiptaret...e sjam antinacionalist..po r problemi s'asht vetem lufte...se ato jane te marre, psikopata e skane gja tjeter se me ca me u marre shqiptaret duhet te mendojne ma shume e jo se si me hacku sitet shqiptare po si me ba ma te fuqishem serverat e me i ba ma te mira sitet e te mos instalojne nje portal edhe kaq puna se siti nuk asht loder per kalamaj...ok bobi??? e more vesh tani si qendron puna?

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#97 ne: 06-08-2005, 20:51:38
op normal qe eshte ma mir me msu diqka per "Security" (me ba serverat ma te fuqishem) se per "hacking (qysh mi hackerat sajta)"

po kur te dish ti , qysh mi hackerat sajtat , din edhe qysh mu mbrojt prej ksi sene ?
a eshte kshtu ?

ti duhesh maspari me dit qa bon hackeri , tani munesh mi ndreq serverat ,
se hackerat i lyp birucat , e me kan ti hacker, e din ti ku jan birucat edhe qysh mi mshel   -------->per me ba serverin ma te fuqishem • Postime: 390
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#98 ne: 07-08-2005, 15:03:39
Hahahah Hackerimi ka kuptim pozitiv... edhe kete e the?
Pozitive shume ishte ajo qe iu be Tiranalive.com, ose sportishqiptar.com. al etj

Kosova Hackers Group Team kane qene Moderator, Super Moderator dhe Administrator te KHG-se.

pastaj mos harro se ne KHG Forum ka pas mbi 3.000 anetar te regjistruar dhe jo te gjithe kane qene pjestar te KHG-se, sa per dijeni aty ka pas serb, grek, 'shqipfoles' te regjistruar ne Forum...

per TiranaLive.Com Forum ka qene Toni-Delta-Force (web master) qe eshte keshilluar dhe ka kerkuar ndihmen e eliOnit dhe te Sup Moderatoreve dhe Admineve te tjere ne lidhje me sigurine e Forumit te tij! Ka qene ai vet qe ka thene se serbet ia kane hackeruar faqen dhe jo KHG-ja!

Keshtu qe heren tjeter mos perhap dis-informata ose fakta te paargumentuara!!!

shnet

P.S. sNiPeR, qetesohu he burre...  ;)

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#99 ne: 07-08-2005, 17:32:22
Kosova Hackers Group Team kane qene Moderator, Super Moderator dhe Administrator te KHG-se.

pastaj mos harro se ne KHG Forum ka pas mbi 3.000 anetar te regjistruar dhe jo te gjithe kane qene pjestar te KHG-se, sa per dijeni aty ka pas serb, grek, 'shqipfoles' te regjistruar ne Forum...

per TiranaLive.Com Forum ka qene Toni-Delta-Force (web master) qe eshte keshilluar dhe ka kerkuar ndihmen e eliOnit dhe te Sup Moderatoreve dhe Admineve te tjere ne lidhje me sigurine e Forumit te tij! Ka qene ai vet qe ka thene se serbet ia kane hackeruar faqen dhe jo KHG-ja!

Keshtu qe heren tjeter mos perhap dis-informata ose fakta te paargumentuara!!!

shnet

P.S. sNiPeR, qetesohu he burre... ;)
Ti ose mendon se tere populli eshte idiot ose te paskan rene floket ne moshe te heret!
As e kam thene e as e them se Tiranalive.com eshte hackuar nga KHG se :
1. Nuk me ka lene truri
2. E di se kush e ka ber
3. Nuk me pelqejne lojrat e fjaleve!
TL.com eshte HACKUAR(nese nuk kupton se ca kam dashur te them me ate lart me co pm te ta sqaroj ne ndonje gjuhe tjeter meqe shqip nuk po merremi vesh) si pasoje e asaj qe beri KHG ne faqet serbe!
Dmth qe TL.com e hengri se Elioni me shoke HACKUAN faqet serbe. Ma shpjego pak tani se ca lidhje ka Toni me hackimet e KHG ose te ndonje tjetri, Toni ose gazeta Sporti Shqiptar.

Me kete postim mbyll diskutimin tim ne kete teme se njerezit paskan marre zjarr ketu e po duan te tregohen me nacionaliste se te tjeret!
Tungie Fungie :pafshim

Temat e fundit