×
Hyrja
Profili

Mbajtja e shpenzimeve dhe te ardhurave?

Mbajtja e shpenzimeve dhe te ardhurave?

· 4 · 862

  • Postime: 577
Freedom Overdose
ne: 03-09-2009, 00:39:06
Pershendetje :)

Nje problem me te cilin po has ditet e sotme eshte mbajtja shenim ne llogari e shpenzimeve dhe e te ardhurave nga sitet e mia/punet online. Mendova t'i mbaj ne nje General Ledger dhe General Journal ne hardcopy po sikur sme duket dhe aq interaktive. Gjithashtu kam menduar per QuickBooks, por me duket qe ka shume gjera ne krahasim me sa me duhen mua.

A ka ndonjeri ndonje eksperience te meparshme te mbajtjes shenim te shpenzimeve dhe te ardhurave dhe nxjerrja e pasqyrave perfundimtare?

ps: vendosa ta implementoj kete ide sepse u bera lemsh me nje check te adsense :S

ps2: epo te besh gjithato ore kontabilitet e te mos dish te zgjidhesh nje problem kaq te thjeshte eshte turp... :p:p
Wenger: E vështirë mbajtja e Nasri

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 15-08-2011, 20:50:03
nga SportNews

  • Postime: 556
  • Gjinia: Mashkull
Smiba
#1 ne: 04-09-2009, 21:03:56
Freedom Overdose sbesoj qe te duhet gje tjeter perveq nje lapsi e letre dhe 5 min kohe per te ber + dhe - ne fund te muajit, keto programe besoj qe jan te dobishem per ata qe marrin dhe japin me dhjetra apo qindra pagesa ne dite  :)

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 08-09-2009, 09:28:14
Besoj se me shume se sa gjetja e nje sistemi per kete pune, eshte percaktuese natyra e secilit qe mban apo jo shenim cdo cent qe del apo hyn.
Po ti nuk besoj se fiton miliona qe t'u dashka nje llogaritar (person apo program) :P
Keshilla e Smibes eshte ok per mendimin tim.

  • Postime: 577
Freedom Overdose
#3 ne: 08-09-2009, 10:19:15
haha fatkeqsisht nuk fitoj miliona :P, por ngaqe vijne para nga burime te ndryshme dhe e kam pak te veshtire qe ti mbaj nen kontroll me laps e leter, pra psh: eshte nisur nje check nga nje kompani affiliate dhe une duhet te pres ti shkoje te afermit tim ne amerike, ai te clear-i, dhe me pas kur te mi coje parate mua.. dihet sa keq eshte sistemi bankar ketu ne shqiperi prandaj doja ndonje soft :)