Mbyllen webet me filma titra shqip - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mbyllen webet me filma titra shqip

Mbyllen webet me filma titra shqip

· 62 · 9512

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

ne: 11-06-2011, 01:37:20
Me sa po shifja shumica e webeve shqiptare me filma titra shqip po mbyllen pas nje aksioni qe po vepron policia ne te gjithe vendet e botes, www.Mosfli.tv dhe www.Mosfli.com tashme jan mbylur !

 http://torrentfreak.com/kino-to-raided-in-massive-police-operation-admins-arrested-110608/

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 11-06-2011, 07:27:08
per mosfli.com nuk jam ne dijeni se eshte mbyllur,ndoshta e kan nxjerr ofline pasi te kaloj ky kontroll ndersa per mosfli.tv e kan nxjerr faqen ne shitje pasi i ka hyre frika.

gjithashtu edhe un mora nje vendim per livefutboll.net per te kufizuar trasmetimet e ndeshjeve qe  ofrohen nga platformat shqiptare,te shohim me tej se cfare do ndodh.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-06-2011, 10:42:26
Ishte thjeshte ceshjte kohe. Sa here e kemi thene ketu qe dicka e tille heret a vone do te ndodhe? Keta qe kane keto faqet mendoje se jane te paret, por kjo s'eshte e vertete fare sepse faqe pirate ka pasur gjithmone e gjithmone do te kete. E te tilla faqe normal qe terheqin trafik masiv, por per kete gje paguhet gjithashtu cmim shume i rende ne ore pune, kohe te kaluar me faqen si dhe stres i vazhdueshem nga frika se po ma mbyllin tani dhe po ma mbyllin pastaj.

Ketej nga perendimi eshte nje faqe gjermane me emrin kino.to e cila po ashtu eshte teper e suksesshme. Keta kane ditur aq sa qe ta vene faqen ne servera ku policia nuk arrin dot, po ashtu dhe domeni eshte aty ku nuk kapet dot. Por perseri autoritetet e pengojne duke i detyruar ISP-te qe ta ndalojne hyrjen ne kete faqe.

Morali eshte, bej dicka me vlere qe dhe zgjat ne kohe.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-06-2011, 10:44:12
Dy njoftimet:

Citim
Përshëndetje,
 
Siç duhet ta keni vënë re MosFli.TV është mbyllur përkohësisht. Megjithatë duhet ta theksoj që përsa i përket filmave/serialeve me titra shqip MosFli.TV është mbyllur përgjithmonë. Ky vendim u morr për disa arsye:
 
- Mbajtja e një faqeje të atillë kërkon goxha kohë të lirë të cilën ka ardhur koha ta shfrytëzojmë për ide të tjera.
- Më shumë sesa të jemi faqja e 23 më e vizituar në shqipëri pas faqeve si facebook, google, microsoft etj... dhe të kemi rreth 25.000 vizitorë unikë në ditë nuk kemi ç'kërkojmë më.
- Dhe më e rëndësishmja... transmetimi i filmave/serialeve bëhej pa të drejtën e autorit dhe një gjë e tillë nuk ka të ardhme. Kompani si DigitAlb dhe Imperial cinema paguajne mijera euro per ti pasur ato të drejta... Sinjali i tyre është i qartë, jemi një vend që aspiron të hyjë në BE dhe e drejta e autorit duhet zbatuar... nesër, pasnesër mund të jeni ju 'viktima' dhe s'besoj se do t'ju vinte mirë që dikush të jepte falas diçka për të cilën ju keni punuar aq shumë.
 
Gjithsesi një gjë është e sigurtë, MosFli.TV do të rikthehet për t'ju lënë zgjuar në ato orare kur pulat janë në gjumin e shtatë :D ...prandaj bëjini LIKE kësaj faqeje dhe qëndroni në kontakt me ne sepse ishte vërtetë një kënaqësi që t'ju shërbenim deri tani dhe s'ka pse kjo gjë të mbarojë me kaq!
 
Me respekt,
Gledis Kopliku [ info@mosfli.tv ]

Citim
Ju njoftojm se MosFLI.com esht mbyllur per te regulluar sherbimin e filmave dhe per disa ndryshime te tjera... Faqja do te hapet sapo te mbarojn ndryshimet... nderkoh ne me ate pun po meremi.

Ju kerkojm ndjes por do jua shperblejm :)
Gjith te mirat
MosFLi.com Staff

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 11-06-2011, 13:06:31
Me sa e kuptova une, Mosfli.tv do ndryshon permbajtjen e faqes.
Ajo qe thoni ju mund te jete nje nder arsyjet per MosFli.tv po mbyllet, arsyja e tjera i kan cekur edhe vete :)

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 11-06-2011, 16:08:59
Dy njoftimet:


tani qe u arrestuan nja 5-6 veta ne tirane ky i mosfli.tv u prek ne seder dhe jep leksione per autorsine,plus nuk me rezulton se eshte ne vendin e 23

 • Postime: 78
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 11-06-2011, 16:14:32
ehhh erdh  edhe ne shqiperi  ligjii me sa duket:P

i 23 nuk rezulton por  tek un del i 28 dhe  icik me lart del  mosfli.com

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 11-06-2011, 16:22:25
nejse se nuk eshte tema e tille per te diskutuar http://www.alexa.com/search?q=mosfli.tv&r=home_home&p=bigtop

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 11-06-2011, 17:12:27
tani qe u arrestuan nja 5-6 veta ne tirane ky i mosfli.tv u prek ne seder dhe jep leksione per autorsine,plus nuk me rezulton se eshte ne vendin e 23

Jane arrestuar njerez ne Tirane? Kush e ku u dha ky lajm?

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 11-06-2011, 17:29:20
Jane arrestuar njerez ne Tirane? Kush e ku u dha ky lajm?

po,mbas kontrolleve qe jan bere neper banesa  jan arrestuar 5 persona

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 11-06-2011, 17:31:50

 • Postime: 1436
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 11-06-2011, 19:58:14
http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=212596&ref=kerko


e korigjoj 16  :D
Kjo ka te bej me personat qe bejne abonime me dreambox, por me te vertet ka kap 16 ne tirane por sa mund te jene jashte shqiperis si keta?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 12-06-2011, 00:43:22
Dmth keto arrestime s'kane te bejne fare me piraterine e filmave online, por me gjera te tjera?

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 12-06-2011, 15:47:56
Dmth keto arrestime s'kane te bejne fare me piraterine e filmave online, por me gjera te tjera?

Sbesoj se ka te bej me arrestimet, faqet me filma zhvillohen shume shpejt, po kerkojn shume pune dhe kohe, kjo e fundit eshte arsyja pse "mbyllen" keto faqe. :)

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 12-06-2011, 22:14:40
ehhh erdh  edhe ne shqiperi  ligjii me sa duket:P

i 23 nuk rezulton por  tek un del i 28 dhe  icik me lart del  mosfli.comJo aspak ne Shqiperi e ne Kosove duhen edhe shume vite qe asi lloj ligje te vihen ne "jete", ne shume aspekte tjera jemi mbrapa me ligje, e lere me te zbatohet ligji kunder piraterise se filmave online.

...

Pse nuk jane te njejta mosfli.com dhe mosfli.tv?  I njejti dizajn plus filmat njelloj... Po si u mbyllen keto te dyja ne te njejten kohe.

Nderkohe po shoh faqe te tjera online, dhe po vazhdojne punen e tyre, nuk e di pse vetem keto faqe u mbyllen, vertete u frikesuan per ndonje arrestim te mundeshem?

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 13-06-2011, 10:34:36
ne fillim ka pas qen mosfli.com me pas njeri nga stafi nje kalamo 15 vjec iku dhe doli me vete duke hap mosfli.tv me te njejrin dizanj

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 13-06-2011, 18:12:04
Por edhe se jane mbyllur keto dy faqe ka perseri plot te tjera qe s'kane arritur akoma ne fazen e mbylljes.

Nga nje kerkim i thjeshte ne Google:

http://www.kinoshqip.info/
http://www.filma24.com/
http://rrishiko.net/
http://filmi.im/
http://shikofilma.net/

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 13-06-2011, 23:48:21
http://www.mosfli.com/ qeka ba pishman dhe eshte rihap prap. Sikur te mos kish ndodhur gje fare :D

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 14-06-2011, 00:12:45
Ne Gjermani dhe Austri, kan filluar ti bllokojn faqet qe ofrojn filma falas ne gjuhen gjermane.

Do gjejm ndonje menyre per te gjetur dicka.

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 14-06-2011, 01:07:35
http://www.mosfli.com/ qeka ba pishman dhe eshte rihap prap. Sikur te mos kish ndodhur gje fare :D

Max se kuptoj pse po rezikojn perderisa eshte e disata here qe ja mbyllin dhe i palajmerojn, shpresoj mos te perfundojn me keq !

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 14-06-2011, 11:51:15
Une se di pse i mbyllin qe jane shqipe,kur anglisht dhe  te gjuhve tjera jo?

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 15-06-2011, 15:24:02
Me sa shof Mosfli.com se paska te gjate...problemet vazhdojn serisht


www.Mosfli.com
Kodi: [Zgjidh]
Probleme me serverin kthehemi online se shpejti. Info@MosFli.com

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 15-06-2011, 15:37:00
Me sa mora vesh une gjithcka paska nisur pas nje ankese qe ka bere Digitalb. Sidoqofte keta cunat po mundohen te gjejne menyrat per te rivene ne pune faqen, por dhe duke mos rrezikuar veten e tyre ne fund te fundit.
Personalisht s'jam ndonje fans i madh i ketyre faqeve, por nga ana tjeter jam akoma me pak fans i Digitalb, qe vjedh shqiptaret ne menyre te "ligjshme".
Mosfli eshte tip Robin Hudi i kinematografise :D

 • Postime: 1436
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 15-06-2011, 23:06:55
Nuk eshte se mungojne ligejt, por mungon sistemi politik dhe zbatimi i ligjit, shqiperis i mungon shoku "Tarrasi" ^o)

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 15-06-2011, 23:39:52
Nuk eshte se mungojne ligejt, por mungon sistemi politik dhe zbatimi i ligjit, shqiperis i mungon shoku "Tarrasi" ^o)

Te ishte per shokun Tarasi Shqiperia s'do kishte fare internet sot dhe ne te dy s'do i shkembenim keto postime. Mendo nje vend tip Korea e Veriut. Ashtu do ishim sot ;)

Temat e fundit