×
Hyrja
Profili

Me vdekjen e Majkell Xhekson kolapson web-i

Me vdekjen e Majkell Xhekson kolapson web-i

· 4 · 3939

  • Postime: 26635
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 26-06-2009, 08:05:51
Me vdekjen e Michael Jackson eshte pare dhe nje aktivitet i jashtezakonshem ne internet, sidomos ne portalet e medha per lajme dhe ata qe mbulojne aktivitete e vipave.

Sapo ka dale lajmi njerezit jane dyndur ne internet qe ta konfirmonin ate, duke sjelle nje mbingarkese te papare ne internet.
Ne Twitter te gjithe celebritetet qe e perdorin, duke filluar qe nga Miley Cyrus deri te Ashton Kutcher, kane dhene mesazhet e tyre te rastit, mesazhe keto te ndjekura nga miliona te tjere te shkruara nga fansa te thjeshte. Me pas Twitter eshte detyruar te mbylle funksionin e kerkimit sepse here pas here dilte offline. E njejta situate mbingarkese edhe ne Facebook. Ndersa LA Times online ka dale jashte linje ne momente te caktuara.

http://www.techcrunch.com/2009/06/25/the-web-collapses-under-the-weight-of-michael-jacksons-death/

http://www.tmz.com/2009/06/25/michael-jackson-dies-death-dead-cardiac-arrest/

  • Postime: 3
  • Gjinia: Mashkull
KrIsTi91
#1 ne: 26-06-2009, 11:06:11
ehe esht sulur ter bota ne internet qe te shof lajmet .....
njs RIP Michael Jackson...

  • Postime: 18
Proletari
#2 ne: 26-06-2009, 23:31:17
Po e vertete eshte po ashtu dhe tani qe po shkruaj google ka probleme ne ngarkim te faqeve qe kerkon ne motorin e kerkimit. Keshtu qe do thoja qe kur vdes nje yll i tille e ndjen cdo gje kete humbje. Por me kete interneti tregoi se akoma smund te zevendesoje televizorin pasi akoma serverat sjane ne gjendje te mbajne nje numer pa limit te userave.
Afrim Maloku
#3 ne: 29-06-2009, 17:07:01
ehe esht sulur ter bota ne internet qe te shof lajmet .....
njs RIP Michael Jackson...