Miliona dollare fitim me nje faqe interneti! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Miliona dollare fitim me nje faqe interneti!

Miliona dollare fitim me nje faqe interneti!

· 4 · 1157

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 01-05-2006, 18:51:43
Idea shume e thjeshte dhe gjeniale i erdhi autorit te faqes http://www.milliondollarhomepage.com

Nese lexoni ketu: http://www.milliondollarhomepage.com/buy.php do te kuptoni se si arriti ai te behet milionier me kete faqe te thjeshte:

The minimum purchase is $100 (100 pixels), and the maximum purchase is whatever is left
When you 'buy' my pixels you will not 'own' any part of the homepage or this site, but rather you are granted the right to submit an image and link which will then be published on the homepage in the respective space you have paid for
You cannot change the image or link once you have submitted them, so you must be sure of the image & link you want on the homepage, which will be there for at least 5 years. The only exception is if you have a strong reason why you need a change to your image/link, eg. your site no longer exists, major structural change to your site, lawsuits, etc.
If your image and link are accepted and published on the homepage, you cannot get a refund
The site and homepage will be online for at least 5 years (starting from the day it launched), so at least until 26th August 2010, but possibly even longer (that's the aim) >
No obscene/offensive/adult images/links will be accepted, and I decide what is appropriate for my site. If you submit an image or link that is rejected, you will have the opportunity to provide an alternative, otherwise your money will be refunded and you will lose your pixels
If your link is accepted and you later change the content of the linked site to show offensive/obscene/adult material then your link will be removed until you provide a new one, and you will not get a refund of any kind for the link downtime
If for whatever reason in the future you want your image and link removed from the homepage, you can do that, but you will not get a refund and the space will become publically available again
Images must be the exact size you have paid for (eg. 100 pixels = 10x10 pixels)
Images must be in GIF or JPEG format, and a reasonable file size
Images must NOT be animated (imagine how messy the homepage would look)
Links must be to web pages only and begin with http://
You must have the authority to provide the image and link for the website you submit
Funds must be fully recieved and cleared before your pixels go live on the homepage
There might be occasional downtime for site maintenence but I'll try and keep these to a minimum
Once you have ordered and the funds have cleared (eg. in my PayPal or bank account), I will aim to get your pixels online within 24-48hrs (but please have patience if things kick off and loads of people order at the same time)

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 01-04-2008, 02:32:25
Sikur te kishim dhe ne nje ide te tille kaq te thjeshte dhe njekohesisht gjeniale :D

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 01-04-2008, 10:13:26
Sikur të kishim dhe ne një ide te tillë kaq te thjeshtë dhe njekohesisht gjeniale :D


Ideja te them te drejtën ishte koti sepse kush është ai person qe vjen dhe blen një hapësirë publicitare te faqja jote, nëse faqja jote nuk është shumë e njohur.

Pastaj edhe nëse është e njohur ka shumë reklama te tjera dhe te konkurrences. Prandaj një ide e tillë nuk do ti shkonte ne mendje një personi normal.

Po ky tipi te them qelloi pak si me fat. Sepse kur mediat morren vesh për një website te tillë filluan ta permendin ne lajmet e tyre (me shumë si diçka qesharake), pastaj filluan edhe blogjet dhe websitet e tjera. Edhe une kur lexova per kete website e hapa menjhere per te pare se si ishte, madja ja kam treguar edhe shume  shokeve te mi (kushedi sa trafik qe i kam sjellur vetem  une  :D :D :D )  Të gjitha këto bene qe ky website të kishte shumë trafik, dhe kompanite vetëm atëherë filluan te blejne pixel nga ky website.

Një fakt ky tipi ka bërë me shumë se 1'000'000 dollar sepse 100'000 pixel e fundit ne mos gabohem i ka shitur ne ebay (ankand, me një fjale me shumë se 1$/pixel)

Si website besoj se mund ta bëj gjithkush edhe ne HTML te thjeshtë. Po një ishte ideja. Nëse një gjë te tillë e bëj edhe unë nesër nuk kam për te pasur sukses, sepse nuk do të këtë atë BUZZ qe pati ky website, qe ishte krejt ndryshe nga te tjerët.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 02-05-2008, 11:24:42
Ketu blejn se kjo web faqe eshte e njohur shume edhe ate vetem per ket arsyje se eshte web faqe qe vlen 1 miljon dollar per nje gje te kote.

Kush esht ai qe me credit carten e tij nuk do te blej 1 pixel ose 5 pixel qe do ti kushtoj 5 dollar, pse jo pergjithmon, se atij qe e ka kete faqe nuk i duhet ti afatizoj reklamat, per ate qe nis nga 0 nje miljon dollar nuk jan pak.

Kjo faqe eshte shfaqur neper shum tv boterore, ja edhe neper forume dhe faqe te ndryshme interneti, gje kjo qe i ka be edhe me teper marketing.

Nuk kam dyshim se per pak kohe nje shqiptar do te hap nje faqe te tille dhe do te shes pergjithmon pa afat 1 pixel per 1 euro, dhe mendoj se per 1 vit do ti ket te shitura 100 000 nese jo 1 miljon pixels.

Temat e fundit