Mos keni degjuar ndonjhere per SnIpEr_SA? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mos keni degjuar ndonjhere per SnIpEr_SA?

Mos keni degjuar ndonjhere per SnIpEr_SA?

· 4 · 1026

  • Postime: 1113
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 09-01-2012, 00:34:21
Ky tipi SnIpEr_SA dhe nuk e di nese eshte ndonje tip apo nofk kishte ngarkuar ne serverin ku jam hostuar nje dosje dhe brenda saj nje php.shell mos ka degjuar ndonjeri per kete se disa kerkime qe bere rezultone se mund te jete dhe arab  :S
Pra cila eshte kenaqesia nje nje hacker? Se une kam dashur paravitesh nje gje te tille por po shikoja se ishte nje humbje kohe dhe nje gomarllik, pra dhe une nuk mendoje se keta jane burra por vetem disa kalamaj qe kane frike nga mami dhe babi ose shoket e lagjes se mund te jene dhe debila  dhe e nxjerrin inatin e tyre tek disa faqe interneti.  :D

  • Postime: 2
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 09-01-2012, 08:37:55
Ky tipi SnIpEr_SA dhe nuk e di nese eshte ndonje tip apo nofk kishte ngarkuar ne serverin ku jam hostuar nje dosje dhe brenda saj nje php.shell mos ka degjuar ndonjeri per kete se disa kerkime qe bere rezultone se mund te jete dhe arab  :S
Pra cila eshte kenaqesia nje nje hacker? Se une kam dashur paravitesh nje gje te tille por po shikoja se ishte nje humbje kohe dhe nje gomarllik, pra dhe une nuk mendoje se keta jane burra por vetem disa kalamaj qe kane frike nga mami dhe babi ose shoket e lagjes se mund te jene dhe debila  dhe e nxjerrin inatin e tyre tek disa faqe interneti.  :D

Ha hahhhahhhhhahhahhah LOL :lule
Ore Poshnja duhet qe  te kuptosh dicka simply qe Interneti nuk ben dot pa hackerat dhe anasjelltas   :perqafim

  • Postime: 1113
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-01-2012, 12:46:39
O doktoro ti je nje hhacker apo enderron te jeshe nj i tille?

  • Postime: 43
  • Karma: +0/-0

#3 ne: 11-01-2012, 12:33:14

http://www.zone-h.org/archive/notifier=SnIpEr_SA
http://www.exploit-db.com/author/?a=533

eshte arab.
nuk do te isha aq i sigurt qe ka qene ai pasi shpesh keta modifikojn shelle, u ven emrin e tyre dhe te tjeret i perdorin...
kenaqesia?
duhet te mesosh te besh dallimin midis hackerit dhe script kiddies, hackera ishin ata qe hyne ne kernel.org ;) jo keta qe bejn indexe e fusin shelle...

document yourself

Temat e fundit