MySpace e ridizenjuar - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

MySpace e ridizenjuar

MySpace e ridizenjuar

· 9 · 1021

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-10-2010, 02:22:11


Sic njoftohet ne media, MySpace, nje nga rrjetet sociale me te medha ne internet- dhe ish rrjeti numer 1 deri para rreth 2 vjetesh, do te pesoje ne ditet ne vazhdim ndryshime te rendesishme ne pamje, por dhe ne funksione e ne koncept. Per me shume informacione mund te shihni videon e meposhtme.


http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=106907962

 • Postime: 3785
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-10-2010, 14:37:23
Ca si tepër vonë, FB e ka fundosur tashmë MySpace.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 28-10-2010, 15:51:08
Ca si tepër vonë, FB e ka fundosur tashmë MySpace.

Jo vetem e ka fundos, por e ka fundos aq thedhe sa sbesoj qe do arrije te dale me ne siperfaqe.

Eshte vertet shum interesante qe nje websit aq i fuqishem si  MySpace te mposhtet nga Facebook ne menyre shum te fuqishme, eshte njesoj si te mposhtet google brenda pak vitesh nga ndonje student qe tani po krijon ndonje websit, ahahaaa.

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 28-10-2010, 23:33:33


Eshte vertet shum interesante qe nje websit aq i fuqishem si  MySpace te mposhtet nga Facebook ne menyre shum te fuqishme, eshte njesoj si te mposhtet google brenda pak vitesh nga ndonje student qe tani po krijon ndonje websit, ahahaaa.

Qene shume faktore qe cuan ne humbje MySpace. Se pari, profilet e MySpace ta shpifnin fare. Nuk mund te shikoje i qete nje profil se ishte i tejmbushur me imazhe e xhingla-mingla qe te benin ta mbyllje faqen menjehere. Se dyti, MySpace ishte/eshte rrjet i hapur, ndryshe nga Facebook, qe eshte pergjithesisht rrjet i mbyllur. Kjo do te thote qe, ndersa ne Facebook shkon per njerezit qe njeh, te MySpace ne radhe te pare krijohet shoqeri me kedo, pavarsisht se e njeh apo jo ne jeten reale. Ketu qendron dhe forca e FB, sepse njerezit aty lidhen me gati te gjithe ata qe njohin dhe realisht. Ndersa MySpace sic duket e arriti zenitin sepse aq ishte mundesia per kete shoqere pergjithesisht vetem virtuale.

Por duhet thene gjithashtu se MySpace eshte larg nga te qenit nje humbes. MySpace ka gjetur nje drejtim te vecante te komunitetet rreth muzikes e muzikanteve. Kush eshte muzikant, apo ka lidhje te forte me muziken, shkon ne MySpace dhe jo ne Facebook. Si e tille MySpace deri tani ia ka dale mire te monetizoje trafikun, pavaresisht se ka humbur vazhdimisht perdorues e trafik. Le te shohim se si do te pritet versioni i ri. Mbase ia dalin te behen me konkurente.

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 29-10-2010, 14:20:39
Nuk ka shprese per myspace.com

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 30-10-2010, 11:22:18
ngjashem me Facebook.:P

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 07-11-2010, 01:09:40
Akoma asgje nga MySpace. Mendova se do ta prezantojne shpejt versionin e ri, por hic.

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 10-11-2010, 16:09:36
MySpace gjithmone me eshte duk kot.. :)...regjistru kot kohe me perpara kurre nuk hyra mo :D

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 25-11-2010, 10:16:29
Me ne fund te une MySpace mori formen e re.
Duket interesante, sidomos faqja e pare, qe ka disa koncepte te mira. Ndersa profili brenda nuk me duket kush e di cfare. Duket se jane munduar thjeshte te bejne dicka ndryshe, por jo dicka vertete te vecante.

Temat e fundit