Ndihem si munde te heq viruset nga faqja ime - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ndihem si munde te heq viruset nga faqja ime

Ndihem si munde te heq viruset nga faqja ime

· 6 · 1067

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 25-08-2011, 17:36:00
Para disa ditesh vura re nje tabel paralajmerimi kur futeshja ne web.E cila thoshte se ky site ka virus dhe munde te infektoj PC tuaj nese e vizitoni.Kontaktova Google Webmaster Tools dhe sote me kthyen email ku shkruhej:Google ka vendos kete tabel pasi webi juaj permban virus i cili munde te shkaktoj probleme ne PC qe e vizitojn,gjithashtu me derguan linket ku ndodhet virusi

http://ireaproperty .com/
http://www.ireaproperty .com/
http://ireaproperty.com/property/pushime-ne-oriku/
http://ireaproperty.com/property/apartament-shitje-ne-vlore/
Paralajmerimi del dhe ne mail.ireaproperty.c om
Pervec ketyre google me inkurajon fort  :P per te hetuar rreth virusit dhe per te mbajtur web te sigurt por nuk me tregon menyren se si munde ta bej kete.
Dhe pergjigja qe mu kthye nga suporti i Hostit ishte e njejt: Ju duhet te pastorni faqen tuaj dhe te na kontaktoni perseri qe te shikojm nese e keni pastruar faqen.
Ka dikush ndonje ide se si duhet te veproj??

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-08-2011, 20:58:06
Cinstalo plugins, hiq template nese e ke nga faqe warez dhe bli origjinalen.
Per mendimin tim te duhet riinsaluar faqe nga fillimi. Mbaj vetem ikonat dhe databasen dhe te tjerat fshiji

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-08-2011, 21:24:20
Faleminderit URL i cinstalova 3 plugins qe kishja.Themen se kam nulled dhe mund ta blej por nese mbaj te njejtin database  munde te ndodh qe virusi te mbetet ne database??
Ateher duhet te krijoj database te ri dhe te filloj punen nga e para.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-08-2011, 23:08:51
Po sigurisht mund te mbash te njejten database, normal mund te ngelet link i virusit dhe ne database por duhet te kontrollosh te gjithe link qe dalin prej faqes tende.
Normalisht diku ne theme te kane vendosur ndo nje bicim kodi si <ifram keshtu qe se pari bli themes dhe fshi te vjetren. Pastaj shiko e bej me databse e faqes.

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 25-08-2011, 23:39:08
Kishje te drejt URL virusi eshte nje kod ne ifram.
GJeta dhe linkun se ku ndodhet por nuk e gjeje dote ne PHP qe ta fshij.
Ka ndonjeri ndonje ide se si munde ta gjej ne PHP iframin?
Nese fshij kete database dhe vendos database qe i kam bere beckup para 20 ditesh ka mundsi qe virusi te mbetet perseri?

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-08-2011, 16:31:57
Virusi mund te futet serish nese i ke theme te pa autorizuar pasi nje ikone aty qe ti se ke idene mund te rivendosi kodin Iframe ne faqe... Ti mund te shohesh nje ikone ne folder te themes si pshm url.jpg por ajo ne fakt mund te jete dhe virus i cili ka te drejta te plota ne kodimin e faqes tende. Keshtu qe sic te thashe do ishte e sakte qe ti te vendosje origjinalen. Provoje me theme origjinale te blere dhe nese virusi shfaqet serish athere duhet te insalosh faqen nga fillimi por pasi te kesh kontrolluar database aktuale.

Temat e fundit