Ndihme rreth Databazes - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ndihme rreth Databazes

Ndihme rreth Databazes

· 9 · 1037

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

ne: 27-12-2013, 23:07:44
Mirmbrema

Edhe nje here me duhet ndihma juaj, po transferoj filet ne nje host tjeter dhe me del nje problem i tille si ne foto:

Si mundem ta rregulloj?
Shpresoj te kem ndihmen tuaj :)

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 28-12-2013, 10:14:28
beje dhe njehere vetem kete table dhe jepi parametrat qe kerkon, mos harro ti japesh optionin drop, gjithashtu postje qe ta shikojme strukturen e kesaj table ne formen origjinale (per mua qe nuk e perdor shpesh wp)

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 28-12-2013, 12:07:10
Krijo nje databaze te re me pas kliko mbi databazen e re qe krijove dhe importoje perseri.

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 28-12-2013, 14:16:52
Albcoder e kam provuar ate menyre.

Dhe supporti hostit spo arrin te me zgjidhi gje.

Migen po e provoj dhe kete (po e provon 1 her supporti).

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 28-12-2013, 16:00:15
suporti vete nuk e zgjidh dot....?
nejse ... a mund ta postosh ketu strukturen e tables pra diçka qe te shikojme me qarte se ku eshte gabimi. + versionin e wp, + adresen ku e ke hostuar
(nqs nuk do qe ta postosh ketu, atehere me kontakto ne skype)

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 28-12-2013, 19:02:03
Migen me dergo skype ne privat dhe futu me TW ne pc tim :)

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 28-12-2013, 22:36:12
Meqe je me wordpress me mire ta besh nga tools exporto te dhenat ne formatin xml dhe importoji ne faqen e re si thua?

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 28-12-2013, 23:21:11
Meqe je me wordpress me mire ta besh nga tools exporto te dhenat ne formatin xml dhe importoji ne faqen e re si thua?
Edhe une kete do te te sygjeroja, shpeton shume gjera per sa i perkete edhe konfigurimeve te serverit, pasi nje problem te tille kap pasur edhe une nje paket tek i njejti server por me xml gjithcka shkoi mire  ;)

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 29-12-2013, 00:27:36
Njeren e rregullova, ju lexova ju ketu dhe mu kujtuan disa file...

Problemi: Themen e kam te blere premium por ne disa file mi njeh si viruse se di pse (e kam skanuar me pare dhe del pa probleme) kur kam bere download DB me filet antivirusi mi ka zhdukur dhe si njeh, tani po i kerkoja dhe sjane...

Rastesisht kur po ju lexoja ju ketu me shkoj mendja te file-t

Temat e fundit