Ndihme-Webfaqe (cpanel) - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ndihme-Webfaqe (cpanel)

Ndihme-Webfaqe (cpanel)

· 8 · 1491

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

ne: 16-10-2005, 07:30:23
Tung uen e kam faqen www.albdigital.com shkoni albdigital.com pastaj klikoni mbi at llogon dhe shihni si ne fillim te faqes si te hapet del cpanel llogin te gjitheve,si mund ta heq ate??
« Editimi i fundit: 19-10-2005, 08:09:02 nga M A X »

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 19-10-2005, 08:13:40
Shiko diku ne server, ku jane te vendosura te dhenat e tua, se aty duhet ta kesh nje javascript qe te jep ate. Mbase do jete i vendosur te file index.php. Ndoshta ndihme me konkrete mund te marresh te hostuesi juaj, te www.hapsira.com

 • Postime: 23
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 23-10-2005, 08:19:21
Tung uen e kam faqen www.albdigital.com shkoni albdigital.com pastaj klikoni mbi at llogon dhe shihni si ne fillim te faqes si te hapet del cpanel llogin te gjitheve,si mund ta heq ate??

Shife se mos e ke ndonje fajl me emer ".htacces" dhe ".htpasswd" ne folderin kryesor.
Nese i ke hiqi ato, po nese jo atehere kete duhet te ta rregulloj baci "Host".
hmmmmm: hmmmmm:

 • Postime: 44
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 23-10-2005, 10:02:32
File .htaccess (ne www directory) ose script kerkon qe te besh login automatikisht.

Shko ne CPanel dhe duhet te jete brenda nje setting (ON OFF).

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-10-2005, 13:21:16
Hey bro ta kam dhan nje pergjigje une po dikush ma paska fshi ket postim mua..

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 24-10-2005, 03:11:02
LuLiKraS, nuk te ka fshire njeri gje ty. Duhet te kete ndodhur dicka ose s'e ke postuar fare shkrimin tend ti.

 • Postime: 4466
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 24-10-2005, 03:50:27
Hey bro ta kam dhan nje pergjigje une po dikush ma paska fshi ket postim mua..


Postoje prap ore se nuk te thote njeri gje se jep e ti mendimin tend :)

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 26-10-2005, 07:36:52
luli shkruaje edhe njehere nese spriton

une e kam fshire filen qe ishte .htacces mirepo asgje su be i kontrollova te gjithe folderet ne ftp por gje skishte...

nejse flm per ndihmen

Temat e fundit