×
Hyrja
Profili

Ne vjedhim Topin, por edhe ata na vjedhin neve

Ne vjedhim Topin, por edhe ata na vjedhin neve

· 7 · 1174

 • Postime: 201
 • Gjinia: Mashkull
Kli$$i
ne: 14-03-2009, 18:51:07
Para ca kohesh ishte ajo puna e denoncimeve per faqet qe kishin 'LIVE' bigun edhe e morren me spate te madhe ata te topit, por tani qe ata 'rane' ne nivelin tone, cfare te bejme neve?

Sot pashe qe te suplementi i BBA qe del bashke me Gazeten Shqip cdo te diel edhe qe i bejne edhe reklam ne TV gjate spektaklit te BBA me kishin vjedh nje alamet aljmi.
Lajmi kishte te bente me Rosselen, te dashuren e Arjoni, ku une edhe Elvis kemi arritur deri ne gjurmet e saj edhe kemi kontaktu me Teze e saj, Irene edhe te atin.

Momentalisht artikulli ne faqen time nuk eshte online, pasi Irene edhe i ati i Rosseles,Lorenzo, nuk kan dashur te jene ne anje menyre pjese e Bba apo te perflitet per ata.Edhe ne diku u nisur nga tre drejtat e tyre private edhe nga besimi qe na dhane duke na tregu shume info per Arjonin(kemi mbi 10 email qe na tregojne shume historira mbi te edhe Rosselen) vendosem ta heqim artikullin, i cili ka qendruar mbi 3 dite online.
Ja edhe linku ku eshte publikuar sot ne Gazete
http://www.gazeta-shqip.com/artikull.php?id=60686

Nuk mund te ve asnje link se ku eshte artikulli origjinal, jo sepse nuk kam linkun, por nuk kam ndermend ta publikoj pasi i kam pemtu Irenes qe do respektoja cfare me kerkoi, por kam kete linkun ketu qe eshte fillimi i kesaj histori http://www.bigbrotheralbania2.com/profilet/arjoni/comment-page-8/#comment-5508

Si e quani ju kete?
Ne po mendojme te kontaktojme Irenen edhe ti tregojme cfare ka ndodhur, mbase ajo do vendosi vet se cfare te bej.

Turp per Stafin e Topit  :P edhe flm qe vizitoni faqen time :D

 • Postime: 81
 • Gjinia: Mashkull
elvis1987
#1 ne: 14-03-2009, 18:55:03
hahaha shum e vertete! Por me shum me pelqeu idea qe ata vizitojne faqen tone hahaha.. mire mire..

Nejse, ata kan arrit te kopjojne vetem nje pjese te emailit te cilen e pata perkthyer un nga italishtja pasi tezja e arjonit, me shkruan vetem italisht ne email!

Jane te njejtat fjale! :D :D :D

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 16-03-2009, 00:58:27
Kishin permendur burimin e lajmit ata?
Po ju permendni ne cdo artikull burimin?

Interneti eshte nje vend shkembimesh te pafundme dhe per sa kohe tjetrit i jepen kreditet e duhura gjerat nuk duhet te qendrojne shume keq, edhe se ne disa raste permendja e burimit nuk mjafton.

 • Postime: 201
 • Gjinia: Mashkull
Kli$$i
#3 ne: 16-03-2009, 14:39:01
Kishin permendur burimin e lajmit ata?
Po ju permendni ne cdo artikull burimin?

Interneti eshte nje vend shkembimesh te pafundme dhe per sa kohe tjetrit i jepen kreditet e duhura gjerat nuk duhet te qendrojne shume keq, edhe se ne disa raste permendja e burimit nuk mjafton.

Ata nuk kishin permend burimin, ose me sakt e kishin personalizuar lajmin si te tyret.
Ne nuk e kemi vendos burimin gjate javes se pare kur e hapen, ndersa me vone e veme (TCH ne rast se i marrim te topi).

Mendoj se ndryshjne punet kur ne marrim lajme te ata edhe nuk jame burimin dhe ata marrin te ne edhe nuk japin burimin.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 16-03-2009, 14:49:08
Citim nga: Kli$$i ne 16-03-2009, 14:39:01

Mendoj se ndryshjne punet kur ne marrim lajme te ata edhe nuk jame burimin dhe ata marrin te ne edhe nuk japin burimin.

Pse mendon se ndryshon?

 • Postime: 201
 • Gjinia: Mashkull
Kli$$i
#5 ne: 16-03-2009, 15:59:55
Pse mendon se ndryshon?


Pasi ata jane "dora e pare" e informacionit.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#6 ne: 16-03-2009, 23:13:19
...dhe ne rastin  per te cilin ankohesh ishe ti "dora e pare".
Nuk duhet te kete rendesi nese dikush eshte "i keq" apo "i mire", "i drejte" apo i "padrejte". Pavarsisht sa nga vjen nje info qe merret burimi duhet vendosur gjithmone.