Nje Pyetje - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nje Pyetje

Nje Pyetje

· 11 · 1403

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 23-11-2011, 01:15:29
Neser kam nje takim me nje Studio ne Milano.Eshte hera par qe kerkoj pune per ndertim faqesh dhe kurre nuk kam shkuar te bisedoj ne vende te tilla.Nese dikush nga ju ka punuar ne nje vend te tille ka mundesi te me tregoj disa gjera?Cfare te pyesin,a te provojne,une kam besim tek vetja por dua te shkoj i pergatitur dhe mos te bej figure te keqe sepse gjerat i dij si shkruhen por nuk di si lexohen :) une ne css jam manual pa asnje program,nuk e di cfare perdorin Studiot Serioze.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-11-2011, 10:53:21
Kij besim tek vetja , gjeja e pare qe do te duhet eshte nje porfolio . Gjuhe te huaja..
Por portfolio konsiderohet kryesorja. Ska se si te vej ne prove nderkohe qe do te marrin ne interviste.
Trego besim tek vetja, vendosmeri, profesionalizem .

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-11-2011, 13:24:06
U be :) rrofsh nga 4 kandidat me zgjodhen flm per pergjigjen.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 23-11-2011, 14:47:20
U be :) rrofsh nga 4 kandidat me zgjodhen flm per pergjigjen.

Wow. Urime. Pune te mbare dhe shume sukses :)

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-11-2011, 15:03:45
flm puna pare integrim i scribble map ne wordpress :)

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 23-11-2011, 16:21:32
Se pari suksese, eshte mir te shikojm dike qe e kthen ne profesion  dicka qe e ka nisur si pune qefi :).

Un personalisht sbesoj se te ndihmoj shum me njohurit e mia pasi e di qe ti je shum me i zoti se une ne kete pun por kur te maresh pun te tjera bej ndonje pershkrim teorik ketu qe te japim ide dhe te arrish nje pune sa me te mire :).

Kjo gje do kishte avantazh dhe per ne pasi do dinim cfar kerkon nje studjo e tille.

Suksese dhe 1 here :)

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 24-11-2011, 20:29:13
Citim
Kjo gje do kishte avantazh dhe per ne pasi do dinim cfar kerkon nje studjo e tille.

E vertete. Do ishte me interes dhe per shume te tjere te dinin se cfare kerkohet ne keto raste.

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 24-11-2011, 22:07:32
Si fillim i kam derguar cv me email dhe mbas disa ditesh me erdhi pergjigje per nje takim dhe mbase hapa kete postim te nesermen shkova atje dhe ishte nje djale tjeter para se tu fusja une ne zyre.Dy te tjere nuk ishin pranuar me teper nuk kishin pranuar punen qe i kishte dhan ky Person,pronar i Studios Grafike.Mbase doli ai djali me theriti mua dhe aty filloj intervista.Filloj duke bere muhabet disa raste qe ka pasur por me te qeshme me te ngjeshme duke me provokuar,dhe pergjigjet e mia ishin te sakta kur bente sikur nuk e mbante mend nje fjale ja regulloja une si pershembull jquery etj..Kjo studio punon me teper me wordpress ai kishte nevoj me teper nje kodues per Wordpress integrime ne wordpress te themi do jet me mire.
Dhe mbase krijoj ide se une mund ti mbaroj pune me tregoj per klientin e ri qe ishte nje Spital dhe donte te integronte scribble map ne Wordpress dhe nje pjese per donacione ne nje theme.Ja kam derguar sot ne dreke keshtu qe me erdhi nje email tjeter qe thot se nga e hena do te filloj punen ne zyrat e Studios 6 muajt e para duhet te paraqitem disa ore atje.Kjo eshte e gjitha ne rastin tim.

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 24-11-2011, 22:14:43
domthn duhet te jeni pak llapazan kur te flisni me nje Studio kjo qenka hilja duhet te tregoni raste ,errore qe keni regulluar etj. sipas bisedes qe jeni duke bere.Une keshtu bera i tregova dhe kete http://www.wjunction.com/92-development-area/113267-need-mybb-expert-theme-coder-theme-modification-job.html#post1130967  qe me ndodhi nje dite perpara se te shkoja atje dhe punen qe kisha bere ne mybb pa qene nje kodues i mybb sepse e kisha instaluar ne bleta.org/mybb por i bera vetem headerin sepse keshtu u morem vesh te merja dizajnin e nje faqeje tjeter qe ishte ne vbulletin me view source dhe tja vendosja mybbse dhe me pas filloj e donte gjith themen me 15 dollar dhe une nuk pranova e lam me kaq dhe disa punime tjera,keshtu filloj u bind.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 26-11-2011, 10:40:34
Urime AlbCoder :) ..

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 26-11-2011, 12:29:45
dmth qenke llafazan? :P

Me behet qefi qe punojn me WP pasi eshte vertet CMS e mire dhe shum "inteligjente" per ata qe din ta perdorin dhe mendoj se do rrish gjat ne ate pune pasi duke pare ate qe ke ber te Shqiponja Theme mendoj se je i zoti. Ishalla te paguajn me mir se te puna qe ke qene

Temat e fundit