Nje Pyetje rreth Google Ads - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nje Pyetje rreth Google Ads

Nje Pyetje rreth Google Ads

· 5 · 990

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

ne: 01-10-2008, 09:39:10
Kam hapur nje forum ne gjuhen angleze, eshte warez, po si t'ja bej qe ti futi ads-at ne warez, dikush me tha se duhet nje redirect nga nje faqe legale, apo si t'ja bej, ka ndokush ndonje ide apo te me tregon si?

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 01-10-2008, 11:29:23
Nese don te shtosh google ads ne faqe warez eshte vetem humbje kohe, edhe nese ti hap llogarine me faqe legale pastaj vendose ads ne warez site prape google ads llogaria do te mbyllet, ta garantoj kete heret apo vone. Mundesia e vetme e fitimit eshte te vendosesh ne krye te warez webit tend linkun e faqes legale me google ads te vendosura. Tjerat rruge jane te rrezikshme.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 01-10-2008, 14:59:06
As mos e provo fare ta vendosish pasi është e sigurtë qe ta mbyllin, bilese edhe kur ta vendosish ne sitet te tjera qe jan legale te këshilloj qe te lexojsh mir rregulloren qe mos te biesh ndesh pasi për shum webmastera është një shanc qe te kenë google ads, ti e ke dhe shfrytezoje siç duhet se veshtir qe te hapish një llogari tjetër ne google po ta mbyllen njëherë për shkelje.

PS: mund ta tregojshe linkun e faqes qe ke per kuriozitet.

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 01-10-2008, 15:59:09
Sic thane dhe koleget mesiper me mire mos e bej ate pune :)
Dmth ti mund t'i vesh reklamat aty kur te duash, por nuk do te zgjashe shume qe ata do te pikasin dhe do te mbyllin llogarine per gjithe jeten.

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 01-10-2008, 18:50:00
Shume website qe kam pare une kane pasur Google Ads ne sitet e tyre WAREZ, por kohet e fundit nuk kane me ! Kjo me ben te mendoj qe kane marre BAN nga Adsense.

Websiti me i mire per warez Warez-bb.Org perdor AdBrite per reklamim. Si duket AdBrite i lejon reklamat e saj ne website te tilla.

Gjithashtu kam pare site te tjere warez qe perdorin Bidvertizer.

Me mire do te ishte ti shkruaje nje email ketyre dy kompanive qe permenda  me lart.

Sa per Google mbase mund te fitosh nje, 2 apo 3 muaj po nuk besoj se ka per te qene e gjate. Gjithsesi mund ta provosh.

site si http://warez.black-final.com/category/appz/ i kane akoma reklamat e google.

Po ashtu edhe nje website Italian ben dicka te zgjuar.
http://ddlfantasy.net/ eshte nje blog me pak faqe i "paster"
http://ddlfantasy.net/download/ eshte nje forum per warez me AdSense ne te. Po nuk je anetar nuk i shikon kategorite per warez dhe duket si nje forum normal. Por kur ben login i shikon te gjitha temat perfshire edhe ato per WAREZ (qe perbejne pjesen me te madhe)

Si duket ata qe punojne per Adsense jane dembele dhe nuk rregjistrohen te nje website qe duket OK.

Nuk e di se sa kohe mund te besh kete gje, po deri tani per keta te http://ddlfantasy.net/download/ ka funksionuar.

Temat e fundit