×
Hyrja
Profili

Nje shpjegim rreth Ymads.

Nje shpjegim rreth Ymads.

· 1 · 465

  • Postime: 95
Yeahyeahs
ne: 04-07-2011, 18:07:30
Duke qene se po diskutohet shume rreth kesaj "kompanie fantazem" u perpoqa te bej edhe nje shpjegim. Artikullin origijinal me fotot perkatese e gjeni ne blogun tim, ne anglisht.

Ymads.com, nje "kompani" fantazem me origjine nga Zimbabwea qe u rrit gjate muajve te fundit, si nje alternative e AdSense, per disa arsye. Nje, sepse AdSense nuk pranonte shume site, ka rregulla stricte, dhe bllokon accounte shpesh, here here edhe pa shume te drejte. Ato qe vendosesn te investojne kohen e tyre ne YMads, ishin webmasters te rinj dhe pa eksperience, sepse te vjetrit e dine qe nuk ka kompani qe paguan me ato çmime.

WHOIS tregon se eshte e regjistruar tek nje individ ne Zimbabwe dhe nuk ka WHOIS protection. Une i rashe numrit te telefonit dhe doja ti pyesja nese do paguajne ( sikur nuk e di pergjigen ) por nuk ma hapen telefonin... Eh mir mir.
WHOIS mund te jete edhe gabim/fallco gjithsesi.

çmimet qe ofronte Ymads ishin absurde dhe shume te larta. Ishte shume e qarte qe jane mashtrim.

Ne fund derguan kete e-mail
Citim
Deal publishers,

Unfortunately, payments with maturity in these days will be delayed by our publisher agreement due limitation of our PayPal account.

We are sorry for late answers on your emails, but due DDoS attacks on our servers we are not able sending emails from our mail account.

Please do not contact Alexander Fernandez anymore. He is not our employee from July, 1st, 2011.

Thank you for your patience.

Chinouyazue
YmAds CEO
chinouyazue@ymadsinc.com

Protips :
Mos i besoni çdo kompanie, sidomos ne Internet. Dhe shifni kur te dalin disa te tjera, nga te njejtit persona :) Mos bini prape pre e tyre :rolleyes:

Shkruar : Dorian Selimi
Burimi origjinal : http://www.dorianselimi.com/2011/07/story-of-ymads-scam-advertising/
 

informacione rreth seksit

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:31:06
nga InfoZ
Fakte interesante rreth Finlandës

Nisur nga M A XRubrika Gjeografia e Shteteve

Postimi i fundit 10-04-2020, 10:17:28
nga M A X
Rakia dhe mitet shqiptare rreth saj

Nisur nga M A XRubrika Tryeza

Postimi i fundit 27-03-2020, 20:27:12
nga erlehta
Rreth Botës ne FB

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 19-03-2020, 13:23:31
nga M A X
10 fakte magjepsëse rreth numrave

Nisur nga M A XRubrika Matematikë / Fizikë

Postimi i fundit 02-02-2020, 20:05:22
nga M A X