×
Hyrja
Profili

Nje startup interesant rreth lajmeve.

Nje startup interesant rreth lajmeve.

· 1 · 310

  • Postime: 95
Yeahyeahs
ne: 11-07-2011, 04:31:11

Nje startup nga Izraeli i quajtur 8minutes.es po tenton te beje nje rivolucion teknologjik ne fushen e lajmeve.

Sherbimi i lejon perdoruesit te shkruajne nje histori, te fusin nje foto, video ose evente personale. Por vetem ato artikuj qe jane te bukur dhe me vlere arrijne ne faqen e pare. Artikujt e tjere, veteshkaterrohen pas 8 minutash.

Postimet vleresohen nga perdoruesit e tjere ne baze te rankings dhe komenteve, dhe ne baze te nje algoritmi, serveri vendos se çfare artikulli do te rrije ose çfare do te shkaterrohet. Duket interesante sepse ne kete menyre do lexoni kryesisht artikuj me popullaritet.

çdo histori ka nje kohezgjatje prej 8 minutash.

Ashtu siç edhe ideja e ketij startup, edhe ky projekt nese nuk merr popullaritet do zhduket vete :)

Ju ftojme ta vizitoni tek www.8minut.es

Burimi : http://www.albpedia.net/8minutes-startup-lajme.html