Numri i perdoruesve mobile rritet reth 150% gjate 2009 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Numri i perdoruesve mobile rritet reth 150% gjate 2009

Numri i perdoruesve mobile rritet reth 150% gjate 2009

· 3 · 739

  • Postime: 28043
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-01-2010, 13:16:39
Me nje tjeter sfide duhet te perballen webmasterat gjate viteve ne vazhdim. Gjithmone e me shume perdorues po hyjne nga pajisje mobile (celulare, smartphone etj pajisje).

Sipas nje raporti nga Quantcast perdoruesit mobile ne rang boteror jane rritur ne masen 148 % dhe 110 % vetem ne SHBA.

Sic shihet numri me i madh hyn nga pajisje te Apple (iPhone dhe iPod) duke u ndjekur nga pajisje te ndryshme te fuqizuara nga Android i Google.  • Postime: 28043
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-01-2010, 13:19:58
Raporti ne fjale

Quantcast Mobile Report1

  • Postime: 417
  • Karma: +11/-3
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 06-01-2010, 13:56:02
Me  teknologjine e sotme qe eshte futur ne tel.e sotem edhe interneti po lihet pas dore

Temat e fundit