PayPal - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

PayPal

PayPal

· 12 · 972

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-01-2010, 20:29:10
Pershendetje,

Dua te di cili e-mail perdoret me shume neper paypal ose qe eshte me i mire, per kete pune.
dhe nqense regjistrohesh cilen kadegori do perdorni?
-----------------
Personal
For individuals who shop online
-----------------
Premier
For individuals who buy and sell online
-----------------
Business
For merchants who use a company or group name
« Editimi i fundit: 24-01-2010, 23:59:39 nga M A X »

 • Postime: 28202
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-01-2010, 09:59:21
Zgjidh te paren, "Personal"!

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-01-2010, 11:04:34
Per momentin zgjidh te paren ''Personal'' por sapo te bejsh dhe te marrish disa pagesa do te kerkoj qe te kalojshe ne "Premier" , te pakten mua keshtu ma ka bere ku e kam pas hapur ne fillim.

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 23-01-2010, 12:20:13
Un e pata hap nje, dhe se mbaj mend ne cilen kategori,e mbylla per arsyje ,se me mbant disa %  lek kur bleja ose merja.

prandaj po ju kerkoj mendimet tuaja!

Thx!

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 24-01-2010, 13:57:37
Pershendetje,

1.Edhe nje gje kisha, po mos ta aktivizoj "debit or credit card" mund te mare edhe te dergoj shume parsh?

Po te shtoj edhe nje e-mail tjeter,mund te mare shume parash nga ajo adress qe shtova?

Flm

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 24-01-2010, 14:52:30
1. Mund te maresh edhe dergosh por ke limitime. Sa eshte limiti? Futu tek llogaria qe ke krijuar edhe kliko ne kra te djatht tek "View Limits" edhe do te tregoj se si mund te verifikohesh edhe se ca limitesh ke.

2. Po, me sa di une mund te shtosh deri ne 7 emaile te tjere tek te cilet mund te te bejne dergesa.

:)

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 24-01-2010, 16:30:54
Citim nga: A$H Da Master ne 24-01-2010, 14:52:30
1. Mund te maresh edhe dergosh por ke limitime. Sa eshte limiti? Futu tek llogaria qe ke krijuar edhe kliko ne kra te djatht tek "View Limits" edhe do te tregoj se si mund te verifikohesh edhe se ca limitesh ke.

2. Po, me sa di une mund te shtosh deri ne 7 emaile te tjere tek te cilet mund te te bejne dergesa.

:)

Aha shume me ashtu, dmth mund te dergo edhe te mare lek.
Limitin eshte ne foto me post.
Por kjo per aktivizim kerkon nje kode Paypal Code, kete kode e mare gje ne bank apo si?

Nqense nuk e aktivizoj nuk ka ndonje probleme besoj ?

Flm per mirkuptimin.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 24-01-2010, 18:04:50
Limitimet variojne nga vendet. Me sa shohe ti nuk mund te dergosh leke, as te terheqesh per ne llogarin tende bankare.

Ate kodin e mer nqs ke shtuar llogari bankare ose credit/debit card per te verifikuar llogarin tuaj; do te dali tek pagesa qe ka terhequr PayPal prej $1.5. Te del tek emri pageses p.sh. XXXXPayPal (dicka e till)

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 24-01-2010, 18:14:03
Te lutem me thuaj edhe mu si ta aktivizoj, hyre tek Get verified, dhe e bera Resend PayPal code, tani ky code ku te vjen ? ose cfare menyrash duhet te bej qe ta aktivizoj kete accont.
Flm

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 24-01-2010, 18:51:10
Me derguan edhe nje e-mail foto me post, por une tani nuk kuptoj ku duhet ta mare kete kod 4-digit?

Ju lutem me ndihmoni kush mere vesh nga ky sherbime !

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 24-01-2010, 20:58:20
N.q.s ke akses te shohesh online pagesat e fundit te bera nga karta jote atehere duhet te shohesh aty per pagesen e ber drejt PayPal. Ka nje numer 4-shifror ngjitur me PayPal! P.sh. "1234PAYPAL--*EXPUSE". Ate numrin qe eshte para PAYPAL do vendosesh si kode.

N.q.s nuk ke akses online, atehere do te duhet te shkosh tek banka edhe tju kerkosh te te printojne nje list me pagesat e fundit te bera nga debit/credit karta juaj.

POR do te duhet te presesh disa dite (ndoshta edhe jave ne varsi te vendit/bankes/etj... ku e ke debit/credit karten) derisa kjo pages te shfaqet ne listen e pagesave te bera nga ajo karte!

Mbasi te dali pagesa e bere drejt PAYPAL atehere do te duhet te shkosh te besh verifikimin duke i shkruar atje ate numrin qe te thash une se ku e gjen me siper!
:)

P.S. Bej kujdes sepse mund te shfaqet dy here pagesa e bere drejt PAYPAL per aryse se ke kerkuar te ridergojne kodin perseri ashtu si je shprehur me siper. Perdor kodin tek pagesa me e fundit

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 25-01-2010, 10:13:54
Te shpjegoj shum mire gjithcka A$H Da Master, ndersa sa per tarifat jan vertet shum te larta sidomos nese pagesat qe merr jane 10 euro e poshte, gjithsesi pa paypal mundesit per te shitur dhe bler ne internet jan vertet shum te kufizuara, prandaj jemi te detyruar ta perdorim.

Temat e fundit