Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google

Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google

· 1 · 582

  • Postime: 79
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 24-08-2009, 03:03:14
Pothuajse 95% e përdoruesve të sistemit operativ Linux si shërbim për kërkim të internetit përdorin Google, derisa atë Bing e kanë zgjedhur më pak se një për qind e përdoruesve.

Sipas të dhënave të rrjetit të internetit për marketing Chitika, përdoruesit e Linuxit në masë jashtëzakonisht të madhe përdorin Google si makinë kërkimi.

Përkundër brengosjes për shkak të politikës së Google në lidhje me privacinë e të dhënave dhe relevancës çdo ditë e më të madhe të makinës Bing nga Microsoft, Google ka bërë për veti 94.61% të përdoruesve të Linux.

Edhe pse Google është edhe ashtu është shërbimi udhëheqës për kërkime, është interesante se si përdoruesit e Linuxit, të cilët ndryshojnë bëjnë be në mundësinë e zgjidhjeve, janë koncentruar pothuajse tërësisht në një makinë të vetme kërkimi.

Chitika ka analizuar të dhënat nga 163 milionë kërkime në tërë rrjetin e saj të reklamimit nga 10 korriku deri më 16 gusht të këtij viti.

Telegrafi

Temat e fundit