Pergatitet sulem i ri kunder Sony - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pergatitet sulem i ri kunder Sony

Pergatitet sulem i ri kunder Sony

· 1 · 511

  • Postime: 1113
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 10-05-2011, 01:34:57
Një grup hacker pretendon se po përgatit akoma edhe një sulëm tjetër teknologjik kundër kompanisë Sony, si kundërpërgjigje për mënyrën se si e trajtojë kjo kompani abuzimin e Playstation Network.
Një vëzhgues i kanalit IRC që përdorin hackerat në fjalë e referoj në faqen e njohur të CNET se një sulëm i tret i madh po përgatitet që të realizohet këtë të fundjavë kundrejt faqes Sony. Personat që janë të përfshirë kanë si synim që të publikojnë të gjitha informacionet që do të zbulojnë nga serveri i Sony, si emrat e klientëve, adresat dhe numrat e kartave të kreditit. Hacker-at deklarojnë  se nga tani kanë shtënë në dorë disa pjesë nga serveri i kompanisë.
Sony nuk ka dijeni se cili e administron këto sulme të organizuara, por dyshon se është përfshirë Hacker Grup “Anonymozs”. Kazuo Hirai, drejtori i Sony Computer Entertainment referojë në një letër të tij se një komision nga Kongresi Amerikan se në server zbuluan disa skedar  me emërin “Anonymous”, që ka shprehjen “We are Legion” ( ne jemi legjioni ), që është dhe slogani i Anonymous.
Por grupi Anonymous nga ana e tyre, e mohuan këtë pardje për përfshirjen e tyre në sulmin e Playstation Network, gjithashtu që kryetarët e grupit nuk e miratojnë vjedhjen e kartave të kreditit.

Ky shkrim eshte mare nga: Pregatitet sulmi i tret i hacker kunder Sony - Forum Familjar http://www.forumfamiljar.com/teknologjia/pregatitet-sulmi-i-tret-i-hacker-kunder-sony/#ixzz1LtxSIXwj

Temat e fundit